Skocz do zawartości

sprezarka klimatyzacji ?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem ;p dzisiaj jadac doslyszalem sie cos jakby piszczenia z pod maski..

 

zatrzymalem sie , i wychwycilem co to jest, wedlug mnie sprezarka klimatyzcji. jest to silnik 2,5 v6 , sprezarka jest w dolnym prawy rogu tak ?

podczas pracy widze jak sie kreci , ale tak jakby nie mogal do konca, poprostu w pewnym momencie zwalnia i przyspiesza i tak w kolko ..

 

czy jezeli bede tak jezdzil moze cos sie napaskudzic bardziej? czy musze to zrobic jak najszybciej ?

 

i ile mnie j wiecej taka regeneracja tego bedzie kosztowala ?

 

pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze jest taki problem ze potrzebuje przez pare dni auto i nie moge za bardzo sobie pozwolic na oddanie do serwisu a koszta tez nie male z tego co mowisz..

 

a co sie moze stac jak zablokuje sie calkiem to łozysko ? moge tam psiknac jakies wd40 ?

 

pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie zablokuje to moze zerwac albo zrzucic pasek

wtedy auto bedziesz musial odstawic

lepiej zrobic to jak najszybciej

podzwon po klimaciarzach

moze ktos wymienia na regenerowane

bierze Twoja w rozliczeniu ;p

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sprężarka jest w dolnym rogu pod pompą wspomagania, lichy dostęp do odkręcenia nie tyle samej sprężarki ile przewodów klimy, właściwie to trzeba by ją najpierw wysunąć a dopiero odkręcać.

Nie będę opisywał wyjęcia, bo pewnie nie ma takiej konieczności.

Rozumiem, że widzisz różnie kręcący się "talerz" podobny do 3) podczas pracy, ale silnika z włączoną czy wyłączoną klimatyzacją? W rękach da się on obrócić na zgaszonym silniku?

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest podobny,, powierzchnia po ktorej smiga paske tak jak pod 1, paski w zdluz kola.. s

klime mam wylaczone i widze jak spowalnie w pewnym momencie, za chwile przyspiesza i znow zwalnia, i tak w kolo.. w rekach obrocic ciezko, dopiero co probowalem, nie wiele sie ruszylo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napnij napinacz i zrzuć pasek pk (to jest tylko chwila), będzie lepiej obadać - 1 powinna bez oporów się obracać w rękach (tam jest łożysko).

Przypuszczam, że można (o ile będzie to konieczne) sprzęgło odkręcić w razie potrzeby nie wyciągając kompresora (śruba centralna i kostka do odpięcia).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialem sie do tego sam zabrac jak radzisz, ale zwatpilem, z tego co zauwazylem nie bedzie to latwe dla amatora :D bylem w serwisie i powiedzieli ze to lozysko , koszt 350 :wink: a mam jeszcze takie pytanie, gdy jade to czasami obroty skacza mi w gore i stoja np, do 4000 ale tylko podczas zmiany biegu, gdy juz wrzuce jest w normie,,, czy to moze byc spowodowane ta sprezarka ? zauwazylem jak dzisiaj sprawdzalem to czym wiecej gazu to coraz wolniej sie obraca ta sprezarka, pasek sie slizga ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności