Skocz do zawartości

sprezarka klimatyzacji ?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

z tego co zauwazylem nie bedzie to latwe dla amatora

dla amatora wyjęcie tej sprężarki to jazda trochę jest :wink:

Jak takie coś się dzieje, to nie ryzykuj i rób jak najszybciej bo biedy sobie "napykasz" jak poleci pasek. Z obrotami się wyjaśni chociaż wątpię, że to od tego ale ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

calkiem stanela sprezarka ;) nic sie nie kreci.. teraz sie tak zastanwiam czy moge dac krotszy pasek omijajac ta sprezarke ? od omegi z takim silnikiem tyle ze bez klimy ? poki co to nie za bardzo mam te 400 na ta regeneracje.. a co do tych obrotow to jesli nie bylaby to wina sprezarki to co innego , krokowy ?

 

[ Dodano: Sro Paź 08, 2008 21:52 ]

aa.. a tak w ogole to w tym silniku (2,5 v6) wszystko jest na jednym pasku, tzn klima, alternator, rolki, napinacze itd tak ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem co to za silnik, w profilu mam "MV6" a z wyglądu, to to samo ;)

a co do tych obrotow to jesli nie bylaby to wina sprezarki to co innego , krokowy ?

tak sobie pomyślałem

Na pasku jest alternator, pompa wodna, pompa wspomagania, kompresor klimy, koło pasowe wału korbowego i rolka napinacza paska PK

Pasek do 2,5 bez klimy to - 6PK1903 i może być też 6PK1900 pasować może też 6PK1905

i pójdzie tak:

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zależności od producenta paska, z drugiej strony - napinacz się ustawi (automatyczny, w końcu jest na sprężynie) a to tylko kilka mm po całej długości.

Koła mają chyba ten sam rozmiar i może pasować wg podanego schematu (ale głowy nie dam ;) ). Przymierzysz i będziesz wiedział na 100%

Chyba że jeszcze jakąś dodatkową rolkę masz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazlem schemat z klima i niby powinna byc jeszcze jedna rolka, jednak nie w znalazlem jej pod maska.. kupilem juz pasek .. teraz zastanawiam sie czy sam go wymieniac czy dac komus ? jakies instrukcje jak to zrobic ? ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też w jednym z trzech schematów widziałem dodatkową rolkę, dlatego zapytałem.

Ale jeśli nie ma, to może nie będzie źle ;)

Z wymianą nie powinieneś mieć większego problemu (kilka-kilkanaście minut).

Klucz (koronkowy, grzchotkę itp.) wkładasz na śrubę rolki napinacza i naciskasz (jak do zakręcania - zgodnie z ruchem wskazówek), przy napiętym ściągasz pasek z rolki.

Chyba (z pamięci mówię) jeden wąż (rurka stalowa-wąż gumowy) będzie trzeba rozpięć aby pasek wyjąć i w odwrotnej kolejności zakładasz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zaszkodzi. Musisz go wymontować, też problemów być nie powinno.

Ściągasz z niego przewód, wtyczkę i odchylając wyjmiesz go z dyfuzora i obejmy (mocowania). Wymyjesz w środku benzyną i w odwrotnej kolejności złożysz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to niby wydaje sie latwe,, zobaczymy jutro albo w niedziele bede probowal moze cos to pomoze.. w sumie ta na popsatoju nie mam problemow z obrotami, moze czasami ale to rzadko, najbardziej mnie denerwuje te podskakujace obroty jak zmieniam bieg , albo jak np w zakret wchodze na sprzegle to mi wyje :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności