Skocz do zawartości

Zafira 99 i tempomat


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam sie nad zakupel przelacznika z tempomatem , chce wymienic przelacznik od kierunkowskazow i dlugich swiatel na przelacznik z kierunkowstazami , swiatlami dlugimi z temopamtem . Jest wogole taka mozliwosc poniewaz czytalem i wystarczy tylko ten przelacznik kupic i bedzie dzialac poniewaz wszystkie zafiry posiadaja gnizado . Czy to prawda ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy wymienić tylko przełącznik na ten z tempomatem czasami trzeba aktywować go techem tak słyszałem ja wymieniałem w 3 autach i nie było takiej potrzeby tylko wymiana i tempomat działa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy tylko ten przelacznik kupic i bedzie dzialac poniewaz wszystkie zafiry posiadaja gnizado . Czy to prawda ??

Najpierw zdejmij obudowę kolumny kierowniczej i zobacz czy po lewej jej stronie poniżej włącznika kierunkowskazów jest niepodłączona wtyczka (powinna byc ??? ) Jeśli jest to będzie do tempomatu, sprawdż ile ma pinów bo w wersji z dieslem jest inna niż wersji benzynowej ;) Kup odpowiedni przełącznik, podłącz, powinno działac jeśli nie trzeba aktywowac funkcję techem. Powodzenia ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebralem sciagle kierownice , ale nie ma tej zlaczki po prawej stronie jest do komputera a po lewej nie , mysle ze moj elektro mechanik to zlikwidowal jak zakladal alarm bo podlaczyl tam odciecie zaplonu , jak zamontowac ta kostek spowrotem ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ta kostke, 4 pinowa. czyli co kupowac manetke na allegro.

Dokładnie, manetka z tempomatem z takim właśnie złączem(4 pinowa) Odradzam kupno podróbek i tanich zamienników bo te nie działają prawidłowo albo padają po krótkim czasie użytkowania! Lepiej używany ale oryginał :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek-red,

 

witam

kolegę z tego co mi wiadomo 1.6 16V w Zafirce A przepustnica jest sterowana mechanicznie przez co założenie samej manetki nic nie da, poszukaj pod maską luźnej wtyczki 10 pinowej jesli jej nie ma to trzeba prowdzić samemu instalacje do komory silnikowej.

 

jak trzeba mam na zbyciu tempomat komplet

w razie pytań zapraszam na gg

 

 

pozdr sklejek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was! Kilka dni temu rozebrałem osłonę kolumny kierownicy i znalazłem wolne gniazdo z czterema kabelkami. Zamówiłem przełącznik z tempomatem na allegro. A dziś na próbę wymieniłem przełącznik z kierunkowskazami, światłami długimi z tempomatem. Sukces!!! Działa!!! :drunk: Jestem bardzo zadowolony z tego.

 

Podam linka którą zamówiłem na allegro przełącznika z tempomatem.

http://www.allegro.pl/item455984349_nowy_przelacznik_z_tempomat_opel_astra_ii_g_zafira.html

 

Pozdrawiam Was.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.też zakupiłem tempomat tam gdzie Michaś Zafiruś wszystko dziala. moja zafira to 2.0DI z 2000 roku. na początku też nie mogłem znaleść tej kostki przy kolumnie okazało się że jest owinięta taśmą izolacyjną do wiązki przewodów dochodzących do włącznika kierunkowskazów idlatego przeoczyłem tą kostkę pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności