Skocz do zawartości

[Astra G '98] Jak wyjąć TID


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Jak dobrać się do TID, co i jak zacząć rozkręcać żeby go wyciągnąć? Mam wrażenie że chyba będzie troche roboty, ale nie mam pojęcia od czego zacząć... ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotuj sobie śrubokręt z końcówką na gwiazdkę.

Trzeba odkręcić całą plastikową obudowę. Zaczynasz od otwarcia popielniczki, odkręcasz 3 gwiazdkowe wkręty, podważasz zaślepkę zapalniczki i wykręcasz kolejny wkręt. Wyjmujesz radio i po obydwu stronach są kolejne 2 wkręty. Wciskasz do środka pokrętła od ogrzewania i wciskasz tak samo kratki od nawiewu. Aby pokrętła od ogrzewania dały się wcisnąć odbezpieczasz śrubokrętem 4 metalowe zapinki po obu stronach u góry i na dole całego sterowania ogrzewaniem. Potem pociągasz do siebie całą obudowę i dociskasz od góry plastik obudowy nad wyświetlaczem żeby wypadł z zaczepów, powodzenia.

 

PS. jaki masz problem z wyświetlaczem bo mi przestał nagle działać, nic nie wyświetla, nie świecą żarówki podświetlające, bezpieczniki są ok i nie mogę dojść co jest nie tak, czy mam wymienić cały TID czy nie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniki są OK (chyba że nie ten co trzeba bezpiecznik sprawdziłem) , a TID nie świeci... może da sie jakos podejżeć czy wyswietlacz (czyli TID) działa? jeśli to tylko żarówka to rozkręcam, a jeśli TID padł to póki co nie ruszam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy z boku pod kątem widać że coś wyświetla? Jeśli tak to tylko żarówki podświetlające padły, u mnie niestety nic nie widać :lol:

Witam, ten sam problem ciemość na wyświetlaczu.

Rozebrałem konsolę środkową - zobaczcie jak:

http://astra.autokacik.pl/technika/napraw/wyciszenie/wyciszenie.html

 

xarówki były popalone,zamontowałem więc nowe i ... nic ciemność,

myślałem, że wyświetlacz bez radia nie dział (niektóre informacje nt. podłączania innych odbiorników radiowych niż seryjne donoszą konieczności zabawy z kabelkami).

Teraz nie wiem co zrobić, noszę sie z zamiarem wycieczki do ASO.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasert, czy masz możliwość sprawdzić napięcia w kostce? Bo ja sprawdzałem u siebie miernikiem, wtykając igłę w dziurki bo takie małe i w kilku pinach (1,3,9) mam napięcie ale po włożeniu wtyczki na żarówkach nie ma w ogóle napięcia, przelutowałem na nowo połączenia na płytce,taśma wygląda ok, sprawdziłem wszystkie bezpieczniki. Może brakuje napięcia w jakimś pinie, jak jest u Ciebie z napięciami? Ja chyba wymienię cały TID

A to znalazłem więc załączę:

Astra II Oznakowanie pinów TID

styk sygnał

1 +12V po stacyjce (kl. 15)

2 radio/data

3 +12V z akumulatora (kl. 30)

4 moduł kontroli

5 NTC

6 masa zasilania

7 NTC

8 DIAG

9 sygnał prędkości

10 SCL

11 SDA

12 MRQ

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasert, czy masz możliwość sprawdzić napięcia w kostce? Bo ja sprawdzałem u siebie miernikiem, wtykając igłę w dziurki bo takie małe i w kilku pinach (1,3,9) mam napięcie ale po włożeniu wtyczki na żarówkach nie ma w ogóle napięcia, przelutowałem na nowo połączenia na płytce,taśma wygląda ok, sprawdziłem wszystkie bezpieczniki. Może brakuje napięcia w jakimś pinie, jak jest u Ciebie z napięciami? Ja chyba wymienię cały TID

Nie mam napięcia na xadnym pinie!:lol:!:cry:!:x!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności