Skocz do zawartości

[Astra G '98] Jak wyjąć TID


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

A sprawdzałeś bezpieczniki?? nr 13

Ide sprawdzić:lol:

 

[ Dodano: Pią Paź 10, 2008 20:54 ]

13 sprawdzona - bezpiecznik OK - nadal CIEMNO!

Czy kostki od radia (2 szt) muszą być podłączone do radia???

 

[ Dodano: Pią Paź 10, 2008 21:17 ]

Wymontowałem TIDa podłączyłem napięcie do pinu 1 i 6 i CIEMNO, do 3 i 6 i Jasno :cry:

ale tylko przed 2 sekundy i gaśnie.

Odłączam na 2 sek i ponownie podłączam i ponownie świeci przez 2 sek. I tak w kółko.....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kostki nie muszą być podłączone do radia, bo data i godzina nie są z radia pobierane. Dwa posty wcześniej podałem co jest na jakim pinie ale niektóre oznaczenia sam nie rozumiem i nie wiem ile trzeba w napięć na ilu pinach żeby wszystko działało, może trzeba jednocześnie na 1 i 3 podłączyć "+" a na 6 masę, u mnie napięcia jakieś w kostce są, więc problem chyba tkwi w wyświetlaczu

Sprawdź jeszcze czy działa Ci światło stop albo światła awaryjne bo pod tymi bezpiecznikami (22 i 38) według instrukcji też CHYBA idą jakieś napięcia do TIDa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak się udało!!!

 

TID potrzebuje na 1 i 3 pinie napięcie 12V.

Na 1 znalazłem, na 3 trochę się naszukałem, a wszystko przez wywaloną przez poprzedniego właściciela po chamsku zmieniarką CD - facet po prostu przeciął kable.

Na 3 pin napięcie idzie z bezpiecznika zmieniarki CD nr 34.

Wszystko gra i świeci!!!

Dla wszystkich majsterkowiczów - zacznijcie od bezpiecznika 34!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam napięcia na tych pinach, więc raczej TID do wymiany, gadałem już z gościem ze szrotu i da mi używany do sprawdzenia, jak będzie działał to kupię i spokój, jak nie to pogrzebię jeszcze i instalacji

 

Po raz drugi zabrałem się do tego od nowa na spokojnie, wiedząc już że do wyświetlania TID potrzebuje napięcia na 1 i 3 pinie oraz masy na 6. Przedtem sprawdzałem te napięcia w pinach tylko we wtyczce dziś również w pinach na płytce po podłączeniu wtyczki. We wtyczce napięcia są a na płytce już nie. Rozwiązanie było proste, wtyczka choć dobrze wsadzona i zacisk zatrzaśnięty nie łączyła. Wepchnąłem ją z całych sił i TID zaczął w końcu świecić ;) ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności