Skocz do zawartości

czujnik nie zapiętych pasów


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

silvo44, racja ale popatrzcie tez z innej strony (przy zalozeniu ze to Twoje miasto i je znasz) takie zatrzymywanie sie na strzalce wstrzymuje ruch i tylko drazni kierowcow (moja obserwacja) ja sie zatrzymuje tylko wtedy jak cos jedzie, oczywiscie zwalniam ale nie za kazdym razem sie zatrzymuje, podobnie na znakach , jak wiem to po co tarasowac - z takiego zalozenia wychodze i jeszcze raz dodam ze jak sie zna miasto bo w obcym to wiadomo,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zatrzymywanie sie na strzalce wstrzymuje ruch i tylko drazni kierowcow

Większość przepisów ograniczających swobodę DRAŻNI... :wesoly::wesoly: i to nie tylko kierowców :)

Jeśli na ,,czerwonym'' stoi sznur samochodów(lewoskręt, dwa pasy na wprost), a pasem do skrę :D tu w prawo rżnie baran widząc z daleka zieloną strzałkę, wjeżdża na przejście dla pieszych(mają zielone) i z piskiem skręca w prawo nie looknąwszy nawet w lewo czy ktoś nie idzie tym przejściem - to wybacz http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/excl.gif http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/excl.gif Nic, tylko życzyć takiemu aby tym przejściem szło jego dziecko lub żona....

Ustawodawca nie dał żadnego przywileju ,,miejscowym'' - obowiązek zatrzymania się na ,,czerwonym'' lub na ,,STOP-ie'' dotyczy WSZYSTKICH. Jeśli tak robisz to na własne ryzyko - na dniach mandat za przejechanie na ,,czerwonym'' będzie 500 pln. Tak dużo zarabiasz, że Cię stać :wesoly:;/ Pozdro... :?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic, tylko życzyć takiemu aby tym przejściem szło jego dziecko lub żona....

Tu masz bezsprzeczna racje ale mam na mysli normalnych ludzi co racjonalnie mysla,

Jeśli tak robisz to na własne ryzyko - na dniach mandat za przejechanie na ,,czerwonym'' będzie 500 pln

moze to sie wyda smieszne ale nie przytrafilo mi sie to na szczescie (odpukac) co lepsze widzialem radiowoz policyjny co powinien te 500 zlociszy dostac za taka strzalke...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka świecąca się strzałka mówi także , że piesi mają czerwone!!! Ciekawe kto to wie....Pozdro..

Z kąd taka informacja? Strzałka sielona zezwala na warunkowy wjazd za sygnalizator pod warunkiem, że nie wymusimy na żadnym użytkowniku drogi pierwszeństwa, w szczególności na pieszym, który ma w tym momencie zielone światło!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w szczególności na pieszym, który ma w tym momencie zielone światło!!

Tak , Ty mówisz o pieszych na przejściu przed skrzyżowaniem a ja o przejściu dla pieszych za skrzyżowaniem(tam musi się świecić dla nich czerwone) tak jak na głównym sygnalizatorze(przed którym zatrzymałeś się, by po upewnieniu się o możliwości bezpiecznej jazdy skręcić w prawo)...Chyba teraz jasne...Jeśli się zdarzy, że za skrzyżowaniem jest zielone(równocześnie z zielona strzałką) to światła są źle ustawione...

widzialem radiowoz policyjny co powinien te 500 zlociszy dostac

... ja też niejeden raz.... niektórzy są ponad prawem :( Pozdro... :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silvo44, Małe nieporozumienie :)

 

Jeśli się zdarzy, że za skrzyżowaniem jest zielone(równocześnie z zielona strzałką) to światła są źle ustawione...

Jest tak, jeśli na skrzyżowaniu osobne światła są na lewoskręty. W Łodzi jest kilka takich skrzyżowań.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silvo44, Małe nieporozumienie

 

silvo44 napisał/a:

Jeśli się zdarzy, że za skrzyżowaniem jest zielone(równocześnie z zielona strzałką) to światła są źle ustawione...

 

Jest tak, jeśli na skrzyżowaniu osobne światła są na lewoskręty. W Łodzi jest kilka takich skrzyżowań

Hm... W takim razie nie powinno być zielonej strzałki. Bo faktycznie dla pieszych jest zielone światło, ale tylko tam gdzie ruch samochodowy ma "czerwone"

 

Z obserwacji wiem, że kierowcy nie reaguja często na brak "zielonej strzałki" przy zielonym świetle dla lewoskrętu z drugiej drogi.

Codziennie pokonuję trasę do pracy, gdzie zawracam na zielonym lewoskręcie zmieniając od razu pas na prawy i... przepycham się z kierowcami skręcającymi w prawo na "czerwonym". Sprawdzone z kumplem, zielona strzałka nie świeci się w tym czasie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności