Skocz do zawartości

ubytki płynu chłodniczego


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

pooglądaj węże ja miałem tak że sie upalił ten co idzie do nagrzewnicy o wydech i płyn uciekał i parował od razu z góry wyglądał ok ale jak go ruszyłem to sie polało :lol: , a odkręcałeś zbiorniczek z płynem chłodzącym i sprawdzałeś na zimnym czy niema kożucha z oleju i powąchaj czy nie śmierdzi olejem z niego i zobacz czy nie kopci na biało , nie zawsze jak strzeli uszczelka to woda idzie do oleju czasem jest odwrotnie a płyn spala np i będzie go mniej, jeszcze jedno na zimnym silniku odkręć korek zbiorniczka i zapal auto dodaj trochę gazu i zobacz czy płyn bombluje jak tak i śmierdzi jak z wydechu to uszczelka pozdrawiam :lol:

 

Ja zauważyłem plamę pod siedzeniem kierowcy. Miałem wczwśniej wyciek na łaczeniu rureki z nagrzewnicą poszły tam uszczelki, dziś tam sprawdzałem i jest sucho a wyciek dalej jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

Witam

Mam podobny problem ze swoją zafirą 1.8 16V B. Też ubywa mi płyn chłodniczy a zauważyłem ze najbardziej (rekord to 0,5l na 60km - gdy byly te mrozy po -15C) gdy jeżdzę na krótszych odcinkach gdzie silnik w pełni sie nie zdązy rozgrzać. W trasie potrafię przejchać 1000km i nie widać ubytku. Plam pod autem nie ma rurki też niby OK. Pod korkiem oleju nie mam "majonezu". Jakis bardzo siwy dym z wydechu też nie leci. kto pomoże?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź sobie od strony pasażera tam gdzie jest nabity numer nadwozia, włóż rękę i tam jest gąbka ona u mnie byłą mokra, tez sie męczyłem z obywającym płynem prawie rok. Jeżeli jet mokro tzn ze oringi na nagrzewnicy do wymiany. Sprawdz czy tez nie masz mokrych dywaników

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

EsoXose miałeś rację rzeczywiście jest masa płynu w tej gąbce koło nr ser nadwozia. Powiedz mi czy sam to robiles jak skomplikowane jest dojscie do nagrzewnicy? jeśli sam to ile czasu ci to zajeło? czy są jakieś chochliki? Powiedz jak pozbyłes sie płynu z gąbki?

 

[ Dodano: Pon Lut 16, 2009 18:39 ]

a ma ktos może schematy jakieś rysunki w którym dokładnie miejscu jest nagrzewnica?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.opel24.com/viewtopic.php?t=17412

 

ja byłem w aso i odrazu zlikwidowali mi ten zaworek bo podobno jest trefny i założyli jakiś trójnik (110 zł) + oringi 31 zł + 250 zł robocizna i narazie OK zrobiłem 500 km inie widze ubytku a mokro mam nadal bo stary płyn nie odparował

 

Jezeli ci pomogłem naciśnij pomógł

Pozdrwiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

To moze moderator moglby podlinkowac ten temat zamiast tego starego, albo przynajmniej jakos je polinkowac ze soba, zeby bylo wiadomo, ze zdjecia sa fizycznie w innym temacie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności