Skocz do zawartości

Jak podrasować Zafirkę?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jestem szczęśliwym posiadaczem Zafiry 1,8 16v z 1999r z silnikiem X18XE1 i chciałbym się dowiedzie czy są wam znane możliwości zwiększenia mocy tego typu silnika?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

no właśnie z każdym silnikiem sie nieda...

 

powiem Ci jak ja szukałem:

 

1. Pojechałem do firmy specjalizującej sie w tzw. chiptuningu... okazało się, ze w mojej zafirce jest jakać podwója kostka (czy coś takiego) i się nieda podłączyć... szkoda (wydatek rzędu 1500 - 2000zł, który jest bardziej efektywny przy silnikach z turbo - około 20 - 30 % przyrostu mocy i momentu - w benzyniakach bez turbo troszke mniej) POMYSŁ PADŁ

 

2. Turbina tzw. hybryda - chciałem zrobić coś takiego bo akurat moja turbina wymagała naprawy... koszt około 1700 - 2000zł... rónież okazało się, że ciężka sprawa bo trzeba byłoby przerabiać dodatkowo oprogramowanie silnika pod zwiększone parametry turbiny... (o koszty się juz niepytałem) POMYSŁ PADŁ

 

3. Przrabanie samego oprogramowania sterowania silnika... zgranie progamu , prezrobienie i wgranie ponownie + oczywiście testy na hamowni before i after... jeszcze się niezagłębiałem a ten temat ale jakoś "nie pasi" mi to... generalnie koszt również podobny do powyższych zabiegów... Poznam bliżej temat i moze się zdecyduje to wtedy wszystko na forum opisze...

 

Masz benzyniaka moze Tobie będzie prościej... Odradzam Ci jednak wszelkie BOXy na pompy paliwowe... dają więcej paliwa i rzeczywiście idzie szybciej i fajniej ale to jest czasowe rozwiązanie... (tak mi powiedziano)...

 

To tyle moich przygód z podrasowaniem mojej Zafirki... generalnie po wymianie turbiny jakby lepiej śmiga...

 

Koniec rozprawki :twisted:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie z każdym silnikiem sie nieda...

 

powiem Ci jak ja szukałem:

 

1. Pojechałem do firmy specjalizującej sie w tzw. chiptuningu... okazało się, ze w mojej zafirce jest jakać podwója kostka (czy coś takiego) i się nieda podłączyć... szkoda (wydatek rzędu 1500 - 2000zł, który jest bardziej efektywny przy silnikach z turbo - około 20 - 30 % przyrostu mocy i momentu - w benzyniakach bez turbo troszke mniej) POMYSŁ PADŁ

 

 

jak sie nie da??

pierwszy rzut na jedna firme z krakowa - powerbox do 2.2DTI 125KM daje przyrost o 20KM i 45Nm

 

poza tym jest wiele mozliwosci tuningu, wszystko zalezy od tego co sie chce uzyskac i ile wydac...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozliwe

z prostego powodu

tuning zmieniajacy mapy w ECU

polega na ustawieniu parametrow optymalnie dla danego silnika

(dlatego podchodzi sie do tego kilka razy i hamuje auto na rolkach po kilka razy)

w fabryce jest jeden do wszystkich z zachowaniem pewnych rezerw

ktore to wlasnie sa podciagane przy chip tuningu do odpowiednich parametrow

 

wielu kumpli ktorzy to robili potwierdzilo mniejsze spalanie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w takim razie producent nie promuje mniejszego spalania?

Osobiscie nie zalezy mi na wiekszej mocy, ale mniejsze spalanie byloby mile widziane.

Czy tuning spalania grozi czyms silnikowi, bo jak wiadomo zwiekszona moc jak najbardziej obciaza cale to ruchome zelastwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności