Skocz do zawartości

gaśnie silnik


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

dzisiaj zaoważyłem że po przejechaniu 20km zaczą mi szarpać i wkońcu staną silnk 2dtl po oastygnięciu silnika jedzie jak trzeba. fachmany mówią ze to może czujnik temp ale gdzie on jest bo mówią że ponoć pod pompa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowany jest na grillu przedniego zderzaka(nie klapy!). Zobaczysz go jak spojrzysz od środka, jest na wysokości mniej więcej środka wentylatora.

 

Ja miałem kiedyś podobny problem, po przejechaniu 5-10 km jak silnik złapał temperaturę ok 80 C wyłączało mi turbo/mulił a na wolnych obrotach strasznie nim trzęsło. Postał ok 1 h i wszystko wracało do normy, przynajmniej do puki nie nagrzał się ponownie do 80C i znów to samo. Wtedy na techu wyszło czujnik obrotów silnika(koszt 190 zł GM)

 

P.S Osobiście wątpię aby to był czujnik temp.

 

Pozdro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omnibus dajesz rade nie ma co

czujnik przy zderzaku daje sygnal na komputer jaka jest temperatura na zewnatrz

 

sygnal do kompa silnika daje czujnik w silniku

w 99% przypadkow zamontowany kolo termostatu albo pompy wody :drunk:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. fachmany mówią ze to może czujnik temp ale gdzie on jest bo mówią że ponoć pod pompa

Czujnik o którym mówią mechanicy jest faktycznie pod pompą!! .Ale pomyliłeś pojęcia!! Jest to czujnik obrotów wału korbowego!! . Czujnik temp. jest tam gdzie wskazał kol.Gawlak, I nie ma nic wspólnego z gaśnięciem silnika!! Jedynie podgrzewanie świec i temp silnika! :drunk:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omnibus dajesz rade nie ma co

czujnik przy zderzaku daje sygnal na komputer jaka jest temperatura na zewnatrz

 

sygnal do kompa silnika daje czujnik w silniku

w 99% przypadkow zamontowany kolo termostatu albo pompy wody :)

No faktycznie nie o ten czujnik chodziło :)(

Pomyłka z mojej strony.

 

P.S Ale mam nadzieję że chociaż trafiłem z czujnikiem wału korbowego.

 

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowany jest na grillu przedniego zderzaka(nie klapy!). Zobaczysz go jak spojrzysz od środka, jest na wysokości mniej więcej środka wentylatora.

 

Ja miałem kiedyś podobny problem, po przejechaniu 5-10 km jak silnik złapał temperaturę ok 80 C wyłączało mi turbo/mulił a na wolnych obrotach strasznie nim trzęsło. Postał ok 1 h i wszystko wracało do normy, przynajmniej do puki nie nagrzał się ponownie do 80C i znów to samo. Wtedy na techu wyszło czujnik obrotów silnika(koszt 190 zł GM)

 

P.S Osobiście wątpię aby to był czujnik temp.

 

Pozdro.

matko jedyna ale sie dosmialem,serio az mi lzy polecialy.....spoko, kazdemu moze sie trafic taka wpadka,nie przejmuj sie wkoncu miales dobre zamiary!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podłączełem komputer. Fachowiec powiedział, że trzeba wymienić pompe. Ponoć jest w niej czujnik halla, który powinien dawać sygnał o obrotach pompy. A nie daje i że jak zimny to będzie dawał,a jak się rozgrzeje pompa to nie. Jak myślicie czy jest to możliwe?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podłączełem komputer. Fachowiec powiedział, że trzeba wymienić pompe. Ponoć jest w niej czujnik halla, który powinien dawać sygnał o obrotach pompy. A nie daje i że jak zimny to będzie dawał,a jak się rozgrzeje pompa to nie. Jak myślicie czy jest to możliwe?

Chyba nie, ten czujnik, jak napisal kol.brzoza jest pod pkrywą pompy wtryskowej(sterownik), uszkodzony może dawac takie objawy ale błąd ten powinien pokazac komputer jeśli go podłaczałeś! Koszt wymiany ok.200zł :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podłączełem komputer. Fachowiec powiedział, że trzeba wymienić pompe. Ponoć jest w niej czujnik halla, który powinien dawać sygnał o obrotach pompy.

Wiesz co trudno mi coś radzić! Ja wiem swoje a twój mechanik również swoje!! Czujnik halla znajduje sie w sterowniku na pompie !! Wcale nie trzeba wyciagać pompy!! A na dodatek jest w częściach zamiennych!! ostatnio robilem przy takim silniku .Więc zrobiłem kilka ujęć jak i gdzie nie których części! i akurat tą częśc mam utrwaloną!! Bo to bardzo ważny czujnik! Ta taśma brązowa z czarnym czujnikiem! to czujnik halla .Gdy sie zdejmuje dekiel na sterowniku to często go urywają!. ;)http://img359.imageshack.us/img359/8738/p1030279yq2.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności