Skocz do zawartości

sintra kierunkowskazy


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem z Sintrą ojca.. Działały normalnie cały czas i teraz nagle zaczęły świrować. Po włączeniu mrugną dwa razy i sie wyłączają same, na prostych kołach przełącznik odbija do pozycji wyjściowej, tak jak przy skręcaniu tyle że kierownica nie ruszana w tym czasie!

Co sie dzieje? Jak to naprawić..? Z góry dziękuje za pomoc..

 

poz! :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Masz poprostu uszkodzony przełącznik kierunkowskazów a konkretnie mechanizm zaczepu

, albo coś się w nim ułamało lub poprostu zużył się .

Tu jeszcze niedawno był taki do sprzedania : http://www.allegro.pl/item418131262_przelacznik_kierunkow_opel_omega_vectra_z_tempo.html

 

Pozdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyłącznik kierukowskazów kosztuje 35 zł. wejdz sobie w temat Sintra cewka zapłonowa. tam są linki do elektryki.tylko cena 55zł. A w sklepie 35zł. taki sam jak wektra ,corsa,tigra,- bynajmniej ten do 2,2 16 v gls.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

To usterka mechaniczna w przełączniku kierunkowskazów. Jest tam taki mały biały cypel, który wyłącza kierunkowskaz po zmianie położenia kierownicy. Jeśli on odbija i kierunkowskaz wyłącza się (odbija wtedy cała dźwignia przełącznika) to wskazuje na zepsuty wyłącznik. Koszt to ok 30 zl jeśli masz bez tempomatu, z tempomatem jest droższy. Aby wymienić musisz odkręcić górna przysłonę za kierownicą i później wyjąć stary przełącznik (zamontowany jest na 2 zatrzaski do kostki z przewodami). Przy składaniu osłonki za kierownicą uważaj na te gumki od przełączników (z lewej od kierunkowskazów a z prawej od wycieraczek), muszą wejść w odpowiednie miejsca.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a co jesli kierunek sie wyłącza ale nie odbija przełącznika? poza tym raz mruga normalnie a raz bardzo szybko. to też przełącznik czy może coś innego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak masz tam normalne żaróki takie jakie powinny tam być to jest uszkodzony przerywacz.

Jest w osłonie kierownicy lub niżej w zależności od rocznika , natomiast jak włożyłeś lamkpi diodowe tak się dzieje , wtedy trzeba wymienić przerywacz z mechanicznego (termobimetal) na elektroniczny.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
Gość Anonymous

No i próbowałem ostatnio naprawić te kierunki ale nie mogłem znaleść tego pi... przerywacza, nie ma go zaraz przy kierownicy, niżej coś tam klika ale nie wiem dokładnie w którym miejscu.. Mógłby mnie ktoś pokierować tak dokładniej? Nasza sintra to 97 rok..

I przy okazji druga sprawa, jak szukałem przerywacza znalazłem po lewej od kierownicy dwa kabelki z "wsuwkami" do niczego nie podłączone. Może ktoś sie orientuje od czego to? Wszystko co ma działać tam z lewej strony działa, tlyko sie zastanawiałem od czego to w takim razie może być..

 

pozdrawiam! :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności