Skocz do zawartości

sintra kierunkowskazy


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość STRUS_TM

Cześć! Przerywacz u mnie jest właśnie tam,gdzie szukasz-nad kolumną kierownicy (czarna kostka ok.3x3). Jest widoczny po zdemontowaniu "dywanowej" osłony nad pedałami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość Anonymous

Witam,

To usterka mechaniczna w przełączniku kierunkowskazów. Jest tam taki mały biały cypel, który wyłącza kierunkowskaz po zmianie położenia kierownicy. Jeśli on odbija i kierunkowskaz wyłącza się (odbija wtedy cała dźwignia przełącznika) to wskazuje na zepsuty wyłącznik. Koszt to ok 30 zl jeśli masz bez tempomatu, z tempomatem jest droższy. Aby wymienić musisz odkręcić górna przysłonę za kierownicą i później wyjąć stary przełącznik (zamontowany jest na 2 zatrzaski do kostki z przewodami). Przy składaniu osłonki za kierownicą uważaj na te gumki od przełączników (z lewej od kierunkowskazów a z prawej od wycieraczek), muszą wejść w odpowiednie miejsca.

Witam,

Miałem podobny przypadek w Corsie C, jednak awaria okazała sie nieco bardziej skomplikowana. Okazało się że przełącznik jest jak najbardziej w porządku, a odłamała się krzywka powodująca zadziałanie wspomnianego "cypelka". Nie wiem jak powinna być ona przytwierdzona do koła kierownicy, bo go nie ściągałem. No i w ogóle nie wiem czy można dostać samą taką część. Napiszcie czy ktoś się w takie coś bawił bo nie chcę sie zabierać do pewnie czasochłonnego ściągania kierownicy i poduszki pow.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Nie mogę tego ustrojstwa nigdzie znaleść! ??? W każdym sklepie z częściami patrzą na mnie jakbym był z "Mamy Cię" i chciał ich wszystkich wkręcić, na allegro też ostatnio nie znalazłem. Mam jakiś nietypowy egzemplarz czy co??

 

Zdjęcia tej kostki:

 

foto 1

foto 2 - piny

 

na górze jest opis:

SIEMENS

 

VF28-31F14-Z06

12193603

 

po wyjęciu z obudowy wygląda to tak:

 

foto 3

foto 4

foto 5

 

Objawy bez zmian, kierunki albo nie migają wcale, albo migają kilka razy i się wyłączają same albo zapalają się i nie migają. To samo jest z awaryjnymi choć one pracują jakby dłużej. Czasami wystarczy włączyć "awaryjki" na chwilę i wszystko jest ok, ale dzisiaj po chwili światełka zawiesiły się na zapalonych żarówkach, musiałem wracając do domu ręką przesuwać przełącznik przy manewrach bo po normalnym włączeniu po prostu zapalały się kierunki z danej strony i świeciły się cały czas.

W Oplu bym dostał tą część ale tam zedrą ze mnie ostro, wolałbym tego uniknąć jednak..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

To co wybudowałeś to jest tylko zwykły przekaźnik. Przełącznik kierynkowskazów ma tam jeszcze płytkę z elektroniką. Powinieneś to dostać na Hałdzie Załęskiej tam gość rozbiera Sintry (widziałem go na Allegro) .Na temat kierunkoskazów już tu pisałem i są tam zdjęcia.

W tym temacie :

http://forum.opel24.com/topic/19851-zmiana-oswietlenia/

Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

U mnie przerywacz jest owszem nad kolumną ale nie bezpośrednio ale około 15 cm w lewo.

Najlepsze dojście jest jak zdejmiemy plastikową osłonę pod kierownicą (tą z przyciskiem od wlewu paliwa).Najlepiej poświecić sobie latarką.

Wymiary ok 3x3 cm i jest koloru czarnego z czterema szerokimi pinami.Może komuś się przyda jak będzie szukał.

 

A tak on wygląda.Oryginał z mojej Sintry rocznik 1997 :(

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

opiszę w skrócie... może ktoś podpowie od czego zacząć.

 

 

A więc kierunkowskazy działają prawidłowo. (obie strony)

 

ale awaryjne mają jakiś problem.

 

Po włączeniu zapala się tylko lewa strona, mrugnie tylko jeden raz ...

a drugi raz mruga już prawa strona....

z tym że tak zostaje... czyli mruga cały czas tylko prawa strona

a więc wygąda to jak działający kierunkowskaz a nie światło awaryjne,.....

 

jeśli wyłącze i włącze ponownie wszystko od nowa...

jedno mrugnięcie lewym i dalej tylko i cały czas prawe.

 

 

macie jakieś pomysły... czym to sterowane jest w sintrach.

gdzie to się znajduje.

 

wszystkie pomysły mile widziane. :hyhy:

 

narazie zacznijmy od teorii.

jeszcze niczego nie rozbierałem i nie sprawdzałem.

 

 

myślę nad winą samego włącznika...

 

 

 

Edytowane przez Kacper

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie coś z alarmem.

Z takim problemem spotkałem się w "francuzie".

Po włączeniu "migacza" mignął tylko raz i cisza, a awaryjne na jedną stronę.

O elektryce mam blade pojęcie.

Wiem tylko że winny był "świrujący" alarm.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten przekaźnik z elektroniką jest od świateł awaryjnych, powinien być tak jak t0mal opisał nad kolumną kierowniczą. Pozycja 3 na rys.

 

przek pod kierownicą.jpg

 

Ten przekaźnik z cewką z poprzedniej strony jest najprawdopodobniej od gniazda zapalniczki. Pozycja 4 na rys.

 

Przekaźniki od kierunkowskazów są w innym miejscu tzn za skrzynką z bezpiecznikami w kabinie.

Przekaźniki kierunkowskazów są 2. pozycja 3 i 8 na rysunku niżej.

Są to też zwykłe przekaźniki lecz sterowane za pośrednictwem modułu nadwozia.

 

przekazniki.jpg

 

Tak więc harnaś, proponuje poszukać i wymienić na początek przekaźnik od świateł awaryjnych.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności