Skocz do zawartości

ASTRA H 1.7.CDTI - ile wlewać oleju silnik. przy wymianie?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Oleju wchodzi przy wymianie z filtrem - wg katalogu:

4,5L - z17dtl (59kw)

5,0L - z17dth (74kw)

Zalewasz trochę mniej od podanej ilości np - 0,5L (czyli 4,0L lub 4,5L), a po odpaleniu i sprawdzeniu, o ile to będzie konieczne uzupełnisz wymaganą ilość (abyś mieścił się w przedziale na bagnecie).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki DARMOV6!

Dziwna sprawa - miałem wlane 5 l, ale po tym jak olej się rozprowadził i ustał, to na bagnecie pokazywało mi, że jest sporo powyżej maxa - jakiś 1-1,5 cm. Sprawdzane kilkakrotnie. Dodam, że auto oczywiście było ustawione na płaskim.

Masz pojęcie skąd ta rozbieżność?

 

 

pozdrawiam

przemek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem wlane 5 l, ale po tym jak olej się rozprowadził i ustał, to na bagnecie pokazywało mi, że jest sporo powyżej maxa - jakiś 1-1,5 cm.

DAROMV6, napisał w poscie powyżej że:

Zalewasz trochę mniej od podanej ilości np - 0,5L (czyli 4,0L lub 4,5L), a po odpaleniu i sprawdzeniu, o ile to będzie konieczne uzupełnisz wymaganą ilość (abyś mieścił się w przedziale na bagnecie)

a to dlatego ze nigdy nie uda się spuścić całego oleju i zawsze trochę pozostanie w silniku stąd zalewasz mniej i później uzupełniasz.

ppff, jezeli dobrze zrozumiałem to masz zbyt wysoki stan oleju w silniku.

Jeżeli tak jest to nadmiar powinnieneś usunąć.

Zbyt wysoki stan oleju skutkuje uszkodzeniem uszczelniaczy wału

korbowego, i rozszczelnieniem silnika lub też uszkodzeniem katalizatora.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W silniku mogło zostać trochę starego oleju.

Poza tym wg danych mogły być 2 różne pojemności (podałem silniki wyżej).

Nadwyżkę należałoby spuścić strzykawką tu o tym było:

http://forum.opel24.com/viewtopic.php?t=18839&highlight=bagnetu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogo, dzieki za głos w sprawie.

 

Dzis usunąłem nadmiar i mam poziom jak trzeba.

Mam nadzieje, że w miedzyczasie nic się nie uszkodzilo - auto jezdzi jak jezdzilo.

Przy okazji - jak ewentualnie mozna "na oko" rozpoznać te objawy, o których piszesz?

 

"Zbyt wysoki stan oleju skutkuje uszkodzeniem uszczelniaczy wału

korbowego, i rozszczelnieniem silnika lub też uszkodzeniem katalizatora."

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nadmiar był przez krótki czas, nie powinno mieć to negatywnego skutku. Ale tak informacyjnie - uszkodzenia uszczelniaczy, czy ogólnie -rozszczelnienie można zaobserwować po wyciekach oleju.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozszczelnienie zauważysz gołym okiem zacznie cieknąć olej przez uszczelniacze od strony skrzyni biegów i rozrządu. . A co do katalizatora jednym z podstawowych objawów jego niesprawności jest spadek mocy będący wynikiem jego zapchania. Ale spoko musiałbyś zrobić z nadmiarem oleju ładnych kilka tysięcy żeby te objawy u Ciebie wystąpiły.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość scorpic

Panowie, dzieki za pomoc.

Na szczescie chyba nic zlego nie zdazylo sie zdarzyc :help:

pozdrawiam

mi w serwisie wlali 5 litrów zamiast 4,5 - na bagnecie jest około 2 cm za dużo

zauważyłem to po 2 miesiącach - przejechane około 3 tys. km

samochód zaczął trochę bardziej dymić

dziś jadę do serwisu zobaczymy co powiedza i czy nic się nie popsuło chociaż jak znam życie to będą gadać że wszysko OK cwaniaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności