Skocz do zawartości

ASTRA H 1.7.CDTI - ile wlewać oleju silnik. przy wymianie?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

troche dokop zrobiles ale nie szkodzi. Powiem tylko ze do Z17DTH wchodzi 5 litrow a do Z17DTL 4.5 i dlatego te pomylki. My idziemy na magazyn z zamowieniem czesci oraz oleju i magazynier albo pamieta ile oleju wchodzi do auta albo sprawdza i dlatego czasami takie cyrki wychodza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z17DTJ - ( 5,4 L)

Z17DTR -( 5,4 L )

Z17DTH -( 5,0 L )

 

WSZYSTKIE 1,9 ( 4,3 L)

 

To dotyczy Astry H

zródło ( sam naprawiam samochód Astra III )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko ze do Z17DTH wchodzi 5 litrow

jeżeli kilka min. po zgaszeniu silnika jest poziom między skalą na bagnecie to OK

jeśli po kilku godz. jest ponad skalę do 0,5 cm to też OK,bo cały olej spływa do miski

tak mam i się tym nie przejmuję :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość scorpic

troche dokop zrobiles ale nie szkodzi. Powiem tylko ze do Z17DTH wchodzi 5 litrow a do Z17DTL 4.5 i dlatego te pomylki. My idziemy na magazyn z zamowieniem czesci oraz oleju i magazynier albo pamieta ile oleju wchodzi do auta albo sprawdza i dlatego czasami takie cyrki wychodza.

no więc coś ściemniali że raz im wchodzi 5 a raz 4,5 .... etc

w kazdym razie zlali mi 1 litr i jest teraz w okolicach max ( nieco poniżej)

kazałem sprawdzić filtr powietrzea ale ten był chyba OK

poza tym twierdzili ze nic złego sięnie moglo stać - a fakt jest taki że samochód przejechał ponad 3 tys. km z ponad 1 litrem oleju za dużo i z tego co zauważyłem to zaczął trochę dymić przy dodaniu gazu więcej ostatnio

ponadto zo zrobienia jest chyba jakiś uszczelniacz bo coś olej leci z okolic rozrządu ale tak już było wczesniej - gdzieś czytałem że to jest przypadłość tych silników - wiecie coś na ten temat ?

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam

Co do ilości oleju to widzę że nawet do tych samych silników leje się różne ilości,

mam Astrę H 1.7 cdti z17dth, [od wieków wiadomo że w instrukcjach itp. podają ilość oleju przy zalaniu fabrycznym - więc odejmujemy 0,5 l]

zawsze przy wymianie mam swój olej [5l],

za pierwszym razem mechanik wlał całość, mało mi oczy nie wyskoczyły, stwierdził że tyle się leje,

nie wdając się w szczegóły...... odessałem 1l,

po roku u innego mech. mówię lej 4l, odp, zawsze lejemy 4.5l potem sobie dolejesz,

odessałem 0.5l,

WNIOSEK:

mój 1.7 cdti z17dth przy wymianie potrzebuje 4l oleju, i najlepiej jeśli się ma swój olej,

z bańki 5l odlać 1l, żeby wymieniającego nie kusiło, zawsze można sobie samemu dolać.

 

To samo mam z Corsą b 1.0,

żona pojechała i wlali jej wg specyfikacji 3.5l, z ciekawości przed chwilą sprawdziłem [po odstaniu]

co najmniej o 0.5l za dużo.

Pozdrawiam wszystkich

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Ja do swojej Asterki wlewam lekko ponad 4 litry, a 15 tyś. później, przy kolejnej wymianie, wylewam ponad 5 litrów. Przez tego cholernego DPFa cały czas jeżdżę na podwyższonym i rozcieńczonym oleju.

I mam tu pytanie do fachowców, czy ratunkiem jest tylko usunięcie filtru czy są jakieś inne rozsądne zabiegi aby zminimalizować przedostawanie się ropy do miski olejowej.

 

Zdrówko

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności