Skocz do zawartości

Irytujący dzwięk ESP


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

kontrolka w zafirze B jest tam gdzie obrotomierz-na samej górze wszystkich kontrolek.jest to tył samochodu (lub przód)w trójkącie z dwoma krzywymi pasami symbolizującymi śliską nawierzchnię.zapala się i gaśnie przed uruchomieniem rozrusznika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. W instrukcji też jest opisany ten znaczek ale w odniesieniu do ESP+.

Na temat zwykłego ESP nic nie piszą. Czy zwykły, nieodłączany ESP też ma swoją kontrolkę czy jest np. jako jeden "zestaw" z ABSem?

 

Chyba jutro skoczę do serwisu i wyjaśnię temat.

Bo na chwilę obecną wygląda na to, że zapłaciłem w salonie za coś czego nie mam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość marekww33

Wciśnij pedał gazu do oporu i wystartuj z jedynki jak ruszysz z piskiem to nie masz a jak sie zamuli i spadną obroty silnika to jest. :roll:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wciśnij pedał gazu do oporu i wystartuj z jedynki jak ruszysz z piskiem to nie masz a jak sie zamuli i spadną obroty silnika to jest. :P

Za to odpowiada TC.

Esp to mozna sprawdzić w zime na jakimś śliskim dużym placu spóbować zarzucic autem w bok jeśli autem szarpnie i pozostanie na obranym torze jazdy a kontrolka zamruga to mamy ESP.

A kontrolka jest raczej wspólna dla TC i ESP więc przy zapalaniu nie da sie jednoznacznie stwierdzić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wciśnij pedał gazu do oporu i wystartuj z jedynki jak ruszysz z piskiem to nie masz a jak sie zamuli i spadną obroty silnika to jest. :P

Za to odpowiada TC.

Esp to mozna sprawdzić w zime na jakimś śliskim dużym placu spóbować zarzucic autem w bok jeśli autem szarpnie i pozostanie na obranym torze jazdy a kontrolka zamruga to mamy ESP.

A kontrolka jest raczej wspólna dla TC i ESP więc przy zapalaniu nie da sie jednoznacznie stwierdzić.

Ale chyba w Zafirach TC występuje zawsze z ESP?

 

Pozdr.

M.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marekww33

gdzies tu na forum ktoś wstawił link jakiejs niemieckiej strony i tam było pokazane jak wyglada auto z ESP.

Pod maską tam gdzie idą przewody hamulcowe (ok. 5 szt albo i lepiej) od pompy i zbiorniczka to jeden z nich powinien być w oplocie jeśli jest o znaczy że jest ESP.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Jestem nowiutki również z zafirką, właśnie pojawił mi się dzisiaj problem z kontrolką elektronika - silnik, ale jeżeli chodzi o asr to również przy aucie posiadającym asr można ruszyć z piskiem, ten sposób sprawdzania czy auto ma czy nie ma systemu nie jest dobry. Ja mam asr i kilka razy przy ostrym ruszaniu kółka się zakęciły. Po prostu zauważyłem że ten system działa gdy rusza się autkiem np. ze śliskiego pobocza, gdy kółka mają różne prędkości i np.. jedno się ślizga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności