Skocz do zawartości

Komputer pokładowy oraz czujnik temperatury zewnętrznej.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam już 3 miesiące jestem szczęśliwym właścicielem Corsy C, 2004 r, 1.7 CDTI i mam kilka pytań odnośnie tego samochodu:

 

1. Gdzie jest czujnik temperatury zewnętrznej, jak kupiłem autko był OK ale teraz niestety wskazuje mi 50°C na zimnym silniku gdy na zewnątrz jest z 10, co więcej gdy jadę to temperatura wzrasta, na początku było tak około 20 stopni jak jechałem z godzinę a potem jak się ostudził to spadało ale teraz cały czas rośnie i mało co spada, czy ten czujnik jest jakoś połączony z rajdem, mam fabryczne CD70 NAVI.... Czy może da się to jakoś chałupniczo poprawić, a jak nie to gdzie mogę jakiś nowy kupić??

 

2. W tym radiu (CD70 NAVI) jest BC --- komputer pokładowy tyle że mi pokazuje tylko timer odmierzający czas i nic poza tym, jak to jest u Was, jak wejdę do trybu serwisowego to tam mam opcje takie jak zużycie paliwa ale nie mam tego na ekranie w normalnym trybie.

 

3. W trybie serwisowym w tym radiu jest taka opcja jak "Reset EPROM" co daje użycie tej funkcji?

 

4. Byłbym wdzięczny za podesłanie jakichkolwiek materiałów o tym samochodzie i radiu ponieważ nie dostałem do niego żadnych instrukcji i nie wiem co i jak przy nim zrobić....

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam już 3 miesiące jestem szczęśliwym właścicielem Corsy C, 2004 r, 1.7 CDTI i mam kilka pytań odnośnie tego samochodu:

 

2. W tym radiu (CD70 NAVI) jest BC --- komputer pokładowy tyle że mi pokazuje tylko timer odmierzający czas i nic poza tym, jak to jest u Was, jak wejdę do trybu serwisowego to tam mam opcje takie jak zużycie paliwa ale nie mam tego na ekranie w normalnym trybie.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.....

bylo juz pare tematow na ten temat - mozesz podjechac do aso i tam ci moga wgrac nowszy software z BC :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie Dzięki za odpowiedź chyba podjadę do aso i niech się bawią... a nie wiecie może ile gdzieś taka impreza może kosztować??

 

A mam takie pytanie gdzie w corsie C jest zamontowany czujnik temperatury zewnętrznej, szukam tego w necie już od rana i nie mogę znaleźć ponadto w książce która udało mi się "zdobyć" też nic o tym czujniku nie pisze, szwagier mówi że jest albo w przednim zderzaku albo w lusterku, lusterka nie rozbierałem więc nie wiem ale patrzyłem dość długo wokół zderzaka i też nic mi do głowy nie przyszło który to jest czujnik.

 

Jest mniej więcej coś takiego przymocowane do lewego dolnego rogu chłodnicy (od strony kierowcy) ale na allegro wszytki czujniki miały dwa przewody a tu mam trzy więc to chyba nie to, ponadto 2 przewody idą do chłodnicy (prawy bok u góry) ale wg mnie to chyba będzie czujnik temperatury cieczy ale głowy nie dam, być może jest schowany między chodnica i zderzakiem ale wolał bym się upewnić zanim zacznę zderzak zdejmować żeby się nie okazało że darmo robotę robię...

 

 

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc w zlokalizowaniu tego "termometru"...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do czujnika - nie wiem, nie mam corsy a opla mam od 3 tygodni :wesoly: ktos ci napewno powie co i jak. moge ci powiedziec gdzie jest w mondeo i ibizie ale nie w corsie :)

co do kosztow - to z forum dowiedzialem sie ze koszt zalezy od warsztatu (i chyba tylko ASO opla moze to zrobic) i wynosi od 100 do 200zl mniej wiecej. jak poszukasz na forum napewno znajdziesz tematy opisujace ten sam problem ??? albo dokladnie jego rozwiazanie ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki wielkie za pomoc podejrzewam że po prostu przypadkiem ktoś kto grzebał techem wyłączył mi BC.

 

A jeśli ktoś wie gdzie jest ten czujnik temperatury to będę bardzo wdzięczny za pomoc....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może też tak było ale raczej wątpię w to po reszcie wyposażenia, full wypas, szkoda tylko że nie w skórce i klima ręczna i niestety navi czarno-białe ale i tak już coś ...

 

Ale do choroby nie mogę tej jednej pierdółki znaleźć, chyba jutro zderzak zdejmę i zobacze czy jest tam coś podobnego do zdjęć z allegro...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może też tak było ale raczej wątpię w to po reszcie wyposażenia, full wypas, szkoda tylko że nie w skórce i klima ręczna i niestety navi czarno-białe ale i tak już coś ...

 

zdziwilbys sie :) a jak klima reczna t albo wielki fan takiej klimy albo auto "pakietiowe" zazwyczaj firmowe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy firmowe czy nie tutaj do końca nie jestem pewny wszystko wskazuje na firmowe ale bardzo dobrze utrzymane, tapicerka jest jak z fabryki (tylko trochę siedzenie pasażera poplamione) na desce żadnych otarć, rys itd. trochę brudno w bagażniku ale po upraniu wykładziny jest już ok, ponadto ma 15" felgi co prawda stalowe.....

 

teraz założę na nie zimówki a na lato alusy kupię....

 

Ale trochę od tematu odbiegamy,

 

Jeżeli ktoś wie gdzie jest ten termometr zewnętrzny to niech da znać będę naprawdę wdzięczny bo już ze 4 razy podchodziłem do tego i nie mogę z zewnątrz bez rozbierania go dojrzeć... a jest to ten bajer który szczególnie teraz by się przydał wiadomo gołoledź jest wszechobecna...

 

[ Dodano: Wto Lis 04, 2008 12:35 ]

Już znalazłem czujnik temperatury zewnętrznej w Corsie C jest przednim grillu tym czarnym na zderzaku, na środku samochodu dokładnie przed chłodnicą, na drugim żeberku grilla patrząc od przodu auta delikatnie po lewej stronie, z góry się go nie zobaczy bo przedni pas go zasłania, trzeba się dobrze wpatrywać od przodu samochodu jest tam okrągła dziurka z "patyczkiem" w środku średnicy mniej niż 1 cm i to jest to patrząc od spodu auta wychodzą z stamtąd dwa przewody, całość ma długość około 2-3 cm i szerokość około 2 cm, ciężko się go wyciąga bo nie ma jak ręki wsadzić nawet od spodu, z góry jest to niewykonalne, ale udało mi się go od spodu wyciągnąć i rozłączyć.

 

Ale wydaje mi się kurde że jest w porządku bo jak go podgrzałem suszarka do włosów dość długo i jak podłącze miernik to opór tego czujnika rośnie tylko nie mam do czego się odnieść bo nie wiem czy opór jaki mi wyskakuje jest ogólnie "dobry" u mnie jak go przyniosłem było jakieś 1,6 - 1,8 a po podgrzaniu spadło do 1,1 potem powoli rosło przez jakieś 90s wzrosło do 1,4 i rośnie dalej.

 

Był bym wdzięczny gdyby ktoś podał mi jaki jest opór tego termometru w jakieś temperaturze... to miał bym z czym porównać, bo usterka może być gdzieś dalej np. zaśniedziałe styki w którejś kostce które uniemożliwiają komunikację....[/b]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość arturky

Witam,

 

Zamieszczam zdjęcie, gdzie fabrycznie jest umieszczony czujnik temperatury zewnętrznej (wyświetlana w TID).

Opel Corsa C 2003r.

 

Wymiana w moim przypadku z góry (można z dołu - jak stryjenka uważa i jak ktoś ma kanał).

1. odpięcie kostki,

2. wyciągnięcie czujnika,

3. podpięcie kostki do nowego (jeden z przewodów w kostce kolor niebieski, drugi czarny?),

4. włożenie nowego czujnika, aż zaskoczą zatrzaski. Koniec:)

 

Mi zajęło to około 5minut, łącznie z podniesieniem maski. Pozdrawiam!

 

zdjęcie umieszczenia czujnika (fabrycznie) poniżej:

 

czujtempzewcorc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności