Skocz do zawartości

Temperatura załączania świec żarowych


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Podstawa to dobry akumulator.

 

Co mi po dobrym aku jak rozrusznik będzie walnięty??? albo przyczyną problemów z odpaleniem jest pompa albo co innego???Wtedy nawet 3 aku nie pomoga rozrusznikowi :shock: Widocznie ktoś zamiast naprawić woli wkładaś jakieś G**** do silnika z wtryskiem bezpośrednim.Co do tdsów to rozumiem to wcześniejsze podgrzewanie świec bo tam jest wtrysk pośredni i jestem za tym ale w bezpośrednim wtrysku jest za duże ciśnienie na to oraz inaczej ustawiona mapa zapłonu...nie wychwalam się ze znam się na układzie zasialania...ale poprostu mialem wyklady z tego dość obszerne.A po pewnym czasie poprzez niewłaściwy skład mieszanki wypalenie gniazd zapewnione....wiec wole juz pompe naprawiać niż robić remont silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrusznik jest ok, bo kłopoty występują tylko przy zimnym silniku (poniżej 45') i temp powietrza ok 10'C gdy komp nie uruchamia świec żarowych. Jak silnik jest w miare ciepły to odpala na dotyk... Tak samo jest latem, nawet po nocy nie ma mowy o kręceniu rozrusznika, odpala na 'dyg'.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale tak jak napisałem coś musi być tego przyczyną.Mi odpala od razu przy zimnym silniku i temp np otoczenia 15 stopni.A pierwszy raz słysze o tym problemie przy silniku DTL.... bo TDS to standart

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie taz odpala od razu w kazdej temp. ale nawet w lecie przy temp. wyższych niż +15c zdarza się, że na zimnym silniku (np rano) przy odpalaniu zapla mi sie na sekundke kontrolka świec ( taka sprężynka pomarańczowa). Odpukać katować rozrusznikiem musiałem tylko raz- jak miałem zapowietrzony układ paliwowy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w koncu ktoś komu działa dizelek opla :shock: bo myślałem że tylko ja jestem osamotnionym uzytkownikiem sprawnego 2.0 :mrgreen: tzn w kwest odpalania bo silniczek ogólnie jest zaje**** w kazdej wersji mocy 2.0 .Tą sprezynke masz koło kontrolki abs czy równo pod wskazówką obrotomierza?? bo ja mam w sumie ją na tarczy obrotoierza pod tym gdzie jest przymocowana wskazówka obrotomierza bo są dwie wersje.Mi tylko przy zimnym zapala się ten słynny obrys silniczka ale na raptem sekunde...dwie....ale według instrukcji jak gasnie podczas jazdy czy jakoś tak to wszystko jest ok a jej zapalanie sie nie oznacza usterki jeśli świeci sie chwile:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproś ja37 na priv z tym pytaniem, ja tak pamiętam powierzchownie że tyczy się to odłaczenia jakiegoś przewodu od wtrysku.Ale ja37 Ci napewo pomoże.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą sprezynke masz koło kontrolki abs czy równo pod wskazówką obrotomierza?? bo ja mam w sumie ją na tarczy obrotoierza pod tym gdzie jest przymocowana wskazówka obrotomierza bo są dwie wersje.Mi tylko przy zimnym zapala się ten słynny obrys silniczka ale na raptem sekunde...dwie....ale według instrukcji jak gasnie podczas jazdy czy jakoś tak to wszystko jest ok a jej zapalanie sie nie oznacza usterki jeśli świeci sie chwile:)

 

spręzynkę mam pod wskazówką obr. a co do tej kontrolki w kształcie silniczka to też mi się zapalała po zapłonie- paliła się przez kilka sekund i gasła-okazało się, ze wysiadła jedna świeca żarowa. Wymieniłem i już nie mam problemu z żadnymi kontrolkami.

 

 

A jak odpowietrzacie układ paliwowy bo może u mnie jest zapowietrzony?

 

ja byłem w serwisie i tam mają do tego specjalny sprzęt-wraz z wymianą przewodu zapłaciłem coś koło 100zł. U ciebie problem chyba tkwi gdzieś indziej- ale w sumie zawsze warto sprawdzić :shock:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ale wątpie że to któraś ze świeczek gdyż autko pali z pierwszego kopyta nawet przy minus pietnastu stopniach celcjusza:) tzn było to rok temu i tez mi się zapalała ta kontrolka no ale zobacze jak będzie palić tej zimy.A jak bedą problemy wymienie wszystkie świeczki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności