Skocz do zawartości

Coś kradnie prąd


Rekomendowane odpowiedzi

Pilnuj abyś nie pisał po kilka razy o tym samym na forum, a co do zapytań:

jest mostek z czerwonego na żółty a radio działa na wyjętym kluczyku i teraz pytanie jak zrobić żeby wyłączało się razem z zapłonem przeciąć żółty kabel?

Przypuszczam, że pytasz o to:

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

W tym podłączeniu (powyżej) działa mi cały czas

a jeśli połączę żółty z żółtym, a czerwony z czerwonym, to radio działa po stacyjce

(jeden to + po stacyjce, a drugi stały)

 

Co do dziury, zawsze mi zostaje wolna i jest o.k.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to w oplu zamienić trzeba na kostce czerwony z żółtym, a nie je mostkować. Ja też miałem zmostkowane, radio włączałem kiedy chciałem, ale nie działał mi od tego centralny z pilota. Jak czerwony zamienisz z żółtym to radyjko odpali tylko po włożeniu kluczyka i od pozycji I wzwyż na stacyjce i zgaśnie po wyjęciu kluczyka.

Tyle że dziwi mnie to że tak ci rozładowywało akumulator, bo u mnie tego nie było jak tak miałem skręcone :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie że nie jestem pewien czy to jest wyjście z sytuacji na razie po odłączeniu radia przestało pobierać prąd może jeżeli puszcze + przez stacyjkę przestanie pobierać

 

A co do kabli teraz mam mostek z czerwonego na żółty czyli mam się tylko podłączyć do żółtego i pójdzie przez stacyjkę dobrze zrozumiałem???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem:

żółty z żółtym, a czerwony z czerwonym, to radio działa po stacyjce

tak mi działało w Astrze i Omedze,

natomiast przy spięciu przewodów jak na zdjęciu radio działa przez cały czas.

Z drugiej strony czy to wina radia - ?

Masz akumulator może rzędu 55-60Ah,

i przy poborze nawet 0,1A strata po 50h wychodzi 5,0A

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to problem pozostaje nadal z elektryki jestem zielony mam niedaleko dobrego elektryka ale niestety jest gościu drogi i taniego co do robocizny ale jak znam życie wymieni wszystko co jest w tym aucie związane z elektryką a mam chwilowy brak kasy i muszę się z tym uporać niestety sam

 

spróbuje z kabelkami z radia bo jak na razie to tylko radio pobiera prąd i jeszcze pytanko czy jak połączę żółty z żółtym czerwony z czerwonym będzie radio mi pamiętało stacje radiowe???

 

a jak ta operacja się nie powiedzie to już koniec świata bo aku sprawdzany i podobno jest jeszcze dobry

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAROMV6 Napisał:

żółty z żółtym, a czerwony z czerwonym, to radio działa po stacyjce

tak mi działało w Astrze i Omedze,

natomiast przy spięciu przewodów jak na zdjęciu radio działa przez cały czas.

Z drugiej strony czy to wina radia - ?

 

W vectrze jak zrobisz żółty z żółtym, czerwony z czerwonym to radio działa po stacyjce ale gubi pamieć- dlatego potrzeba zamienić to i wtedy radio działa po stacyjce i nie gubi pamięci.

Darom - na twoim zdjęciu o ile dobrze widzę czerwony jest w kostce iso gdzieś dalej (5lub 6 pozycja) a oryginalnie powinien być obok czarnego (zapewne przy czarnym jest żółty). U ciebie ta zamiana jest zrobiona poprzez przełożenie pinów w kostce z całymi kablami. Dlatego masz zgodne kolory :?:

poprawiłem cytat/DAROMV6

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie, to już nie pamiętam czy coś zamieniałem (może), ale przy tym ustawieniu czerwony 4(+ po stacyjce), żółty 7(+stały), czarny 8 (masa), mi tak działa jak to opisałem wyżej w poście

w sumie jest to wg oznaczeń z tej strony (co prawda o wyświetlaczach, ale piny iso opisane poniekąd):

http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable/opeldisp.htm

aha - pamięć przy jednym i drugim podłączeniu trzyma o.k.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i zrobiłem tak jak mi kazaliście żółty-żółty czerwony-czerwony i pobór prądu 0.01mA czyli w normie ale nie trzyma pamięci, a co do poboru prądu zapytałem dziś elektryka i 0.11mA to za dużo dopuszczalny pobór prądu 0.04mA. Aku już niestety jest trochę wyeksploatowany i przy takim poborze będzie problem tak powiedział elektryk a co do radia to w kostce zasilającej są kabelki żółto-czerwony czerwony pomarańczowy niebieski i czarny jam to zrobić żeby trzymało pamięć i jednocześnie szło przez stacyjkę, bo żółty z żółtym nic nie dało z góry dzięki za info

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle, że kazaliśmy ile powiedziałem jak działa u mnie :wesoly:

Sly__, wspomniał coś o ich zamianie - warto sprawdzić

Nie tyle abym wspominał iż pobór rzędu nawet 0,1A był prawidłowym ale nie powinien rozładować przez 2 dni aku - chyba że lichy jego stan lub stopień naładowania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiana przewodów na pewno poskutkuje na gubienie pamięci- sam to przerabiałem :)

Co do aku to lepiej szukaj nowego, bo nie warto się szarpać ze zużytym i denerwować.

Szkoda że szybciej się nie zdecydowałeś bo w Makro były ostatnio w zajebistej cenie Centry.

Sam kupiłem (miałem oryginała jeszcze z 1996r.:wesoly:)- za Centrę Futurę (najwydajniejszy) 53Ah zapłaciłem 242zł, do tego depozyt 30zł ale jak oddasz stary to ci oddają tą kasę. Może w innej części Polski jeszcze są w Makro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności