Skocz do zawartości

rozrusznik nie obróci silnika Kadett 1.3


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Wiec tak, odkręciłem rozrusznik i dalej coś blokuje,nie wiem jak to sie nazywa ale te kolko co jest podłączone paskiem z rozrusznikiem jest jakby zablokowane, nie da sie nim kręcić.Co mam dalej sprawdzać? zaznaczam ze nie jestem fachowcem w tej dziedzinie,ale jeżeli ktoś mnie pokieruje co i jak po kolei sprawdzić to dam sobie rade.proszę o wskazówki i z góry dziękuje za pomoc. :?:

 

Paskiem??? Jesteś pewny, że odkręciłeś rozrusznik, a nie alternator???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Wiec tak, odkręciłem rozrusznik i dalej coś blokuje,nie wiem jak to sie nazywa ale te kolko co jest podłączone paskiem z rozrusznikiem jest jakby zablokowane, nie da sie nim kręcić.Co mam dalej sprawdzać? zaznaczam ze nie jestem fachowcem w tej dziedzinie,ale jeżeli ktoś mnie pokieruje co i jak po kolei sprawdzić to dam sobie rade.proszę o wskazówki i z góry dziękuje za pomoc. :D

Paskiem??? Jesteś pewny, że odkręciłeś rozrusznik, a nie alternator???

Witam! Masz zupełną racje,Pomyliłem altelnator z rozrusznikiem 8)

 

Tylko czy silnik bez powodu może sie zatrzeć?? olej ok, nic nie grzebałem w silniku,porostu pewnego dnia chciałem zapalić i nie dało sie myślałem ze zabrakło paliwa wiec nalałem do baku i dalej nic, kręciłem tak długo ze sie akumulator wyczerpał.Po naładowaniu za 3 razem

odpalił jednak obrazu zaczęło coś głośno stukać i zgasł.Później już rozrusznik zaczął pykać i nie kręcić po kilku dniach poszedłem do auta odkręciłem świece i zauważyłem ze 1 świeca jest cala powykręcana od spodu niema w ogole przerwy tylko jest powyginana.Nie wiem co mogło sie stać ale nie wydaje mi sie żeby silnik mógł tak od niczego sie zatrzeć. Jeżeli może ktoś mniej więcej napisać co sie mogło zepsuć i ile wyjdzie max naprawa w najgorszym razie. będę wdzięczny za odpowiedzi.Pozdrawiam :P

 

poprawiłem temat/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

haku2006, zdejm głowicę to już będziesz miał jako taki obraz

następny krok to zdjąć miskę olejową ale myślę że najlepszym rozwiązaniem jest wyjęcie silnika następnie w razie draki kupno następnego,czasem to wychodzi taniej niż remont

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lord_wiader

Później już rozrusznik zaczął pykać i nie kręcić po kilku dniach poszedłem do auta odkręciłem świece i zauważyłem ze 1 świeca jest cala powykręcana od spodu niema w ogole przerwy tylko jest powyginana.

Skutek kolizji z tłokiem :D

Niestety, z Twoich relacji wynika, że silnik będzie do wymiany :P (jak napisał andrzej_m55, naprawa może być nieopłacalna, gdy mi się zerwał pasek rozrządu i powyginał zawory to też wrzuciłem drugi silnik).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Później już rozrusznik zaczął pykać i nie kręcić po kilku dniach poszedłem do auta odkręciłem świece i zauważyłem ze 1 świeca jest cala powykręcana od spodu niema w ogole przerwy tylko jest powyginana.

Skutek kolizji z tłokiem :P

Niestety, z Twoich relacji wynika, że silnik będzie do wymiany 8) (jak napisał andrzej_m55, naprawa może być nieopłacalna, gdy mi się zerwał pasek rozrządu i powyginał zawory to też wrzuciłem drugi silnik).

Tyle ze auto miałem zamiar odnowić.Tzn jest dużo blacharskiej roboty wiec nie wiem czy w ogóle opłaca mi sie w niego inwestować czy lepiej sprzedać na części i kupić kadecika w lepszym stanie :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności