Skocz do zawartości

Jaki olej zalewasz do swojego silnika - Ankieta


Gość t0mall

Jaki olej zalewasz do swojego silnika ???  

102 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki olej zalewasz do swojego silnika ???

    • Mobil
      2
    • Castrol
      2
    • GM
      3
    • Valvoline
      1
    • Elf
      1
    • Liqui Moly
      1
    • Shell
      0
    • Texaco
      0
    • Total
      0
    • Agip
      0
    • Motul
      0
    • Orlen
      1
    • Lotos
      3
    • Gulf
      0
    • Carlube
      0
    • BP
      0
    • Inny
      1


Rekomendowane odpowiedzi

Nie napisałem przecież , że to zły olej, spełnia normy wiec pewnie jest ok, sam jeżdze na orlenie 5w40 :D , więc jak ja sie moge wypowiadac o jakości olejów :D to tylko czysta teoria.

 

A co do pewnosci, że olej napewno był rozlewany poza polska bo tak jest na kodzie kreskowym to nie ufałbym do końca, na własne oczy widziałem podrobionego motula a podobno teraz tez valvoline (rozlewanego w Holandii) podrabiają, kwestia gdzie kupisz, najlepiej wejsc na stronę producenta i zobaczyć kto jest partnerem handlowym i darowac sobie allegro.

 

A co do tego koloru to jak masz zagazowane auto to olej bedzię zmieniał nieznacznie kolor wraz z przebiegiem (bo wiadomo ma mniej szkodliwych związków po spalaniu jak sadza etc. w benzynie, czy w dieslu gdzie juz po 1000km robi sie czarny) http://www.motofakty.pl/artykul/olej_do_silnikow_na_gaz.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

(bo wiadomo ma mniej szkodliwych związków po spalaniu jak sadza etc. w benzynie, czy w dieslu gdzie juz po 1000km robi sie czarny)

wiem o tym doskonale, jeżdżę na texaco 10W40 diesel tez swoim Iveco 2.8 Unijet 150km, 400000km przebiegu, na tym oleju sprawuje się doskonale i żadnych problemów, nie mówię, że to najlepszy olej ale na pewno jeden z lepszych , bo sam go testuje od ładnych paru lat i jestem bardzo zadowolony, dlatego go polecam :D Ale jak napisałem wcześniej każdy ma swojego faworyta. pozdrawiam :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie tylko takie osoby jak Ty powinny sie wypowiadać na temat jaki olej, bo jeździsz juz kilkaset tysiecy kilometrów na texaco i wszystko jest ok, wiec to chyba najlepsza rekomendacja dla oleju tej firmy :D

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio wlałem Mobil Delvac do silnikow diesel

A ten delvac to chyba do ciężarówek o przedłużonej wymianie oleju, ten najlepszy to widziałem,że jest zmieniany po 100kkm, ale w tirach w sumie jest olej kilkukrotnie filtrowany wiec może to ma sens.

 

[ Dodano: Czw Lis 27, 2008 22:13 ]

Ostatecznie kupiłem Mobil 1 Super S Turbo Diesel 10W40 .

Zobaczymy jak się będzie sprawował silnik na tym oleju.

W 1.7dti silnik na tym oleju pracuje conajmniej 2 razy głosniej niż na castrolu magnatecu 10w40 lub syntetykach orlenie 5w40 lub valvoline 5w40

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tasioo, chyba Ci sie przesłyszało, nie wiem czego trzeba byłoby wlać, żeby pracował 2 razy głośniej (może nalałeś do silnika oleju z pierwszego tłoczenia wyprodukowanego dla Biedronki ;) ) Tak to już jest z tymi olejami (subiektywne odczucia użytkowników) naczytałem sie wiele opinii o olejach w internecie i dla jednych dany olej jest najlepszy, a drudzy twierdzą, że to kompletne dno. Ja tam przy wyborze ufam klasie jakości, bo ona przynajmniej oparta jest na jakiś badaniach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż trzeba będzie się przekonać na własnym silniku ;)

Myślę że to zależy od konstrukcji silnika.

To raczej normalne że jeden silnik bedzie się zachowywał na danym oleju lub benzynie tak a drugi inaczej.

Jeszcze nie zmieniłem.Może uda mi się w tym tygodniu to się przekonam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tasioo, chyba Ci sie przesłyszało, nie wiem czego trzeba byłoby wlać, żeby pracował 2 razy głośniej (może nalałeś do silnika oleju z pierwszego tłoczenia wyprodukowanego dla Biedronki ;) ) Tak to już jest z tymi olejami (subiektywne odczucia użytkowników) naczytałem sie wiele opinii o olejach w internecie i dla jednych dany olej jest najlepszy, a drudzy twierdzą, że to kompletne dno. Ja tam przy wyborze ufam klasie jakości, bo ona przynajmniej oparta jest na jakiś badaniach.

Zalewałem te 3 oleje w odstępie 500km, a dla mnie najważniejsze jest, żeby silnik cicho pracował na oleju, czyli oceniam go subiektywnie(pomimo, że mam dość dużą wiedzę teoretyczną na temat klas i parametrów olejów, napisałem ogólnie o tym na drugiej stronie tego tematu). Obecnie mam zalany olej orlenu 5w40, oczywiście nie ma co porównywać syntetyka z pół ale największa różnica w hałasie jest na wolnych obrotach i powyżej 3000obr/min, nie jest to może do końca 2 razy ale różnica jest bardzo znacząca.

 

Skoro Ufasz klasie jakości to możemy sie w to bawić, według parametrów olej mobil 10w40 to jeden ze srednich półsyntetyków http://www.proauto.pl/pliki/MOBIL_Super_S_T_Diesel_10W_40.pdf http://www.mobil.com/Poland-English/Lubes/PDS/EUXXENPVLMOSuperS.asp

 

Ledwo spełnia normy acea a3/b3 (normy api sl/cf ale to nie istotne bo wiadomo ze amerykanskie normy sa mało wymagajace), ma niski wskaźnik lepkości - 157,wysoką lepkość kinetyczną w 40st - 108 (im niższa tym łatwiejszy start w zimie), ma chyba najniższa temperaturę płynięcia -27st (lotos 10w40 ma -39, castrol 10w40 -39,orlen 10w40 -35) etc. itd. Dodatkowo jest rozlewany w rafinerii Lotosa wiec jest na jego oleju bazowym, oczywiscie jakośc oleju zależy od dodatków ale co widac po parametrach mobil mu ich poskąpił :D

 

[ Dodano: Pią Lis 28, 2008 00:27 ]

No cóż trzeba będzie się przekonać na własnym silniku :lol:

Myślę że to zależy od konstrukcji silnika.

To raczej normalne że jeden silnik bedzie się zachowywał na danym oleju lub benzynie tak a drugi inaczej.

Jeszcze nie zmieniłem.Może uda mi się w tym tygodniu to się przekonam.

Ja pisałem na temat mojego silnika, mój ojciec ma w pasacie b4 2.0gt mobila 10w40 i silnik chodzi dość cicho dlatego sie skusiłem na niego do diesla (10w40td), kupiony w hurtowni exxon-mobil wiec raczej nie podrobiony i silnik chodził jak sieczkarnia i turbina gwizdała dość długo po rozruchu natomiast na syntetyku orlen platinum 5w40 cf (110zł za 5l) silnik cicho mruczy i można dać buta od startu a turbina nawet nie zagwiżdże (ale w końcu to syntetyk wiec nie ma co nawet porównywać z mobilem 10w40 który ma 70% oleju mineralnego)

 

pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności