Skocz do zawartości

skrzeczące klamki w Zafirze B


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów,od dwóch tygodni jestem posiadaczem rocznej Zafiry 1.9 CDTi 150 KM,i pierwszy raz na forum.Mam mały i z pozoru błachy problem z piszczącymi klamkami które przy otwieraniu drzwi zachowują sie jakby były od 20 letniego poloneza (nie obrażając ikony polskiej motoryzacjii).Probowałem usunąć problem WDkiem ale jakos nie pomogło,odgłoś jakby skrzypiała jakaś stara sprężyna,strasznie drażniące.Czy ktoś spotkał sie z tym problemem i wie jak go usunąć,czy poprostu ten typ tak ma ?.Bardzo dziekuje za pomoc i jeszcze raz pozdrawiam :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam to samo w swojej Zafirze A ale tylko tylne , psiknij WD40 lub tym silikonem w spayu do uszczelek , a najlepiej jakimś smarem z teflonem w sprayu warto taki mieć na podorędziu nie tylko do klamek pozdrawiam

 

[ Dodano: Sob Lis 29, 2008 21:50 ]

ja to psikam tym z teflonem na jakiś czas spokój, bo to wd to lipa jest , ale tak docelowo to chyba trzeba zdjąć tapicerkę drzwi i ją konkretnie przesmarować od wewnątrz jakiś gęstym smarem może pomoże ale wiesz zawsze czasu brak albo pogoda nie ta ,

 

nie gniewaj sie ale to tylko opel a nie mercedes pozdrawiam :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry silikon do uszczelek najlepiej firmy K2 (ten trzyma mocno mocno) i po problemie.

Co jakiś czas powtórka-naleci syfu i znowu zatrzeszczy.pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze wypróbowac cos z silikonem,ale faktycznie ze mercedes to to nie jest.A nawet Audi :wesoly: z ktorego to przesiadłem sie do Zafiry,konkretnie A6 z 2001 roku.Roznica w jakosci wykonania jest kosmiczna,pomimo ze miałem w niej ponad 300 tys przebiegu NIC nigdy nie trzeszczało a w zafirce z przebiegiem 8 tys mil juz pare rzeczy zaczyna skrzeczec :wino: cos w zegarach,klamki itp. Pozatym to swietne autko i mam nadzieje ze mnie nie zawiedzie.Bardzo dziekuje za podpowiedzi i pozdrawiam serdecznie :wino:))

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

tez o tym myslałem i chyba podjade z tym do serwisu.Nie wydaje mi sie ze ten typ tak ma,gwarancja to gwarancja,nie jest to normalne w rocznym aucie.Chociaz chwilowo problem nie wystepuje bo wczoraj padał deszcz i klameczki ucichły jak makiem zasiał,dostały wilgoci i wody i sie nasmarowały :] .Jak wyschnie pewnie problem wroci

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Witam :D

U mnie bylo tez cos podeobnego.Zakupilem smar w spreju i wypsikalem klameczki i problem zniknal .Taki smar w spreju mozna kupic na allegro kosz ok 20zl .Oczywiscie klameczki psikalem od wewnatrz samochodu.Troszke roboty z rozbieraniem tapicerki ale warto Dla swoich skołowanych nerwow.Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam, mam do was żal. Inaczej tego nie nazwę tylko żal.

 

Dopóki nie przeczytałem waszego posta moje klamki były o.k.

 

Ale teraz moje życie zamieniło się w piekło :)

 

bo zauważyłem że moje klamki skrzypią jak w jakimś kiblu publicznym na dworcu w Pcimiu Dolnym

 

:D:brawo::brawo::drunk::drunk::drunk::drunk::drunk::drunk::drunk::drunk::drunk::drunk::wino::wino::wino::wino: :lo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności