Skocz do zawartości

dalej pukanie


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Przeczytaj moja wypowiedź wyżej na temat tulei od mocowania górnego amortyzatora.U mnie była pęknięta i hałasowała.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

A u mnie coś puka w lewym tylnym kole. Zastanwaim się co to jest - to co wiem na dzisiaj to, że intensywność pukania odpowiada prędkości - jadę wolno - puka wolno, jadę szybko - puka szybko.

 

I co to może być?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mieliśmy klienta,któremu zamieniliśmy felgi z przodu na tyl.Okazało się,że na jednej był gruby spaw i dodatkowo jakiś babol.Ten babol haczył o zacisk i stąd gość miał stuki proporcjonalne do prędkości.

Raczej w tym przypadku to nie będzie to,ale tylko podnoczac koło na lewarku można zlokalizować stuk..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śruby są dokręcone.

Chyba nie obejdzie się bez wizyty na podnośniku.

Pierwszym podejarznym jest źle działający hamulec w tylnym kole.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje podejrzenia jeżeli masz tarcze w tyle to klocek stuka poluzowała się sprężyna rozpierająca to nie jest grozne ale denerwujące , jezeli bęben to może być rozpierak też tam są różne sprężynki ale to tylko moje sugestie , bo tak miałem i stukało mi 2 miesiące. i w koncu zdjąłem koło i kręcąc tarczą doszedłem do tej uciążliwej usterki :mrgreen: zamienianie koła w tym przypadku nic nie da :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
A u mnie coś puka w lewym tylnym kole. Zastanwaim się co to jest - to co wiem na dzisiaj to, że intensywność pukania odpowiada prędkości - jadę wolno - puka wolno, jadę szybko - puka szybko.

 

I co to może być?

 

Jesli masz bebny to mozliwe ze samoregulator sie rozpiął albo ktoras sprezynka. Troche tam jest namieszane w tych bebnach, u mnie zaczely sie cyrki jak konczyly sie szczeki, chociaz odkladziny na oko wygladaly na calkiem grube. Mialem 2 przypadki ze wyskoczyla ktoras sprezyna a raz nawet spadl samoregulator i walilo w bebnie. Wymienilem szczeki na nowe, poskladalem jak nalezy i jezdze dalej juz bez przygód.

Dla ulatwienia podrzuce fotki znalezione kiedys w necie gdzie ktos ladnie to obfotografował jak powinno byc poskladane:

 

277919806-ham_tyl1.JPG

 

277919806-ham_tyl2.JPG

 

277919806-ham_tyl3.JPG

 

277919806-ham_tyl5.JPG

 

277919806-ham_tyl7.JPG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie to jest to :wink: z klockiem jeszcze łatwiejsza sprawa bo widać go w zacisku i jak go poruszasz to nie powinno być wyczuwalnych luzów masz wersję 1,8 :evil: więc powinny być tarcze ale nie jestem pewny.. :D ja w 2.0 mam..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

OK. Wracam do tematu.

 

Dzisiaj byłem na przeglądzie w oplu :lol: . Po raz kolejny ??? zwróciłem im uwagę, że coś mi stuka w tylnych kołach - jadę szybciej stuka szybciej, jadę wolniej - stuka wolniej.

 

Sprawdzili amortyzatory i tylne hamulce (bębny). Twierdzą, że są OK (samochód ma przejechane 43 tys).

Ustalili, że jedna z tylnych opon jest "naząbkowana" :idea: . I twierdzą, że stukanie jest od tego.

 

Mam zamiar wymienić obydwie opony na tylnej osi i sprawdzić, ale zanim kupię nowe opony to czy rzeczywiście możliwe jest, aby zużycie jednej z opon powodowało stukanie?

 

Pytanie drugie - czy na przedniej osi mogę mieć opony zimowe, a na tylnej letnie? (to z gatunku "nie ma głupich pytań") :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności