Skocz do zawartości

nierówna praca silnika corsa b 1.4 16v 99


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

przy odpaleniu, auto pracuje bardzo nierówno - zrywa, zacina, obroty wirują.

po przejechaniu kilku/kilkunastu kilometrów, po przekreceniu (nie odpalaniu) kluczyka temperatura wody przechodzi poza czerwone pole i nie wraca. PROSZĘ o diagnoze i porady co ewentualnie moze być przyczyną.

-wymieniłem na dniach olej,filtr oleju,filtr paliwa, swiece

 

aaa przytoczę, że auto czasem szarpie po zmianach biegów 1,2,3,4

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

kolego "gtszudi" jak zczytam bledy to twoje znaki bedą zbedne....szukam ewentualnych porad na forum, bo chyba po to ono służy...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robertnet

jakos nie wierze ze zdazyles przeszukac forum, myslisz ze napiszesz ze silnik nierowno chodzi i od razu dostaniesz odp!! nawet nie napisales czy zapala ci sie kontrolka check,

kolego "gtszudi" jak zczytam bledy to twoje znaki bedą zbedne....szukam ewentualnych porad na forum, bo chyba po to ono służy...

i jeszcze obrazajac forum i uzytkowników,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

szukam/łem porady na TYM forum...nikogo nie obraziłem i nie mialem zamiaru . A ty powinneś przeczytać dokładnie o cochodzi w moim poscie (silnik nerwowy)

...widocznie pomyliłem fora, dziekuję za pomoc...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

nie wiem co sie dzieje z tymi ludzmi ale dzisiaj to trzeci albo czwarty taki nerwowy gosc ktory nawet zasad forum nie przeczytal bo o szukajce nie wspomne a codow oczekuje a skoro szukac ci sienie chce za free to tutaj jest odpowiedz an twoje pytanie

 

http://moto.allegro.pl/it...y_blyskowe.html :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

...tyle juz sie naczytalem na ten temat "nierówna praca silnika" ,ze glowa mala.To forum jest jedno zwielu...a po za tym kto tu jest nerwowy? poprosiłem o ewentualne przyczyny tego co opisałem. co otrzymałem? że mam sobie Kody usterki wczytać? to jest pomoc?

odisałem, ze jak sobie wczytam kody to bede mial opis calej sprawy bez pomocy forum-to chyba jasne... wiedza forumowiczów na tym forum ogranicza sie do krytykowania innych o opis,prośby itd. nie znasz sie nie pisz!!! prosze o pomoc doswiadczonych kierowców co mają ochote podzielić sie swoja wiedzą i przekazac ja bez żadnych problemów.

 

zawsze sie znajdą jakies mociwody na formum na kazdym....żałosne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

zawsze sie znajdą jakies mociwody na formum na kazdym....żałosne

Kolego, spokojnie, bez nerwów. Nie oczekuj, że forumowicze rozwiążą Twój problem, bo przyczyn nierównej/nerwowej pracy silnika jest całe mnóstwo. Szukanie też na niewiele się wg. mnie zda, trzeba podłączyć samochód do kompa, ale nie na ASO, bo ci partacze powiedzą, że wszystko gra, tylko wziąć kogoś solidnego (najlepiej serwis zajmujący się samochodami Opla).

 

Ja sam miałem problemy, tyle że z silnikiem 1.0 12V w Corsie B, wszyscy na forum (nie tym) mówili, że przepływka. Koleś z kompem przyjechał, zobaczył, że przepływka z Corsy C i mówi, że na 100% nie ona. 10 minut padła diagnoza: cewka w.n. Po wymianie auto jeździło że hej.

 

Tomek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ale to jest forum posiadaczy opla a nie jasnowidzow i gdybys chos troche zglebil wiedze w sprawach mechaniki samochodowej to wiedzial bys ze na jeden problem przypada kilka przyczyn a wymiana czegokolwiek niestety wiaze sie z wydatkiem wiec nikt nie bedzie ryzykowal i polecal co zrobic lub co wymienic bez 100% procentowej pewnosci a ta daje tylko diagnoza komputerowa co w oplu na korzysc wlasciciela akurat jest tak zrobiona ze w wiekszosci modelach mozna samemu to zrobic co przybliza odpowiedz na pytanie o problem wiec po co prosisz o subiektywna porade jesli samemu niechce ci sie nawet wpiac kawalek druta i popatrzec co autko samo do ciebie gada ale z takim podejsciem;

kolego "gtszudi" jak zczytam bledy to twoje znaki bedą zbedne....szukam ewentualnych porad na forum, bo chyba po to ono służy...

to nie dziwie sie ze ignoruja cie na kazdym tego typu forum :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robertnet

mącisz to ty tu najwiecej, bo od momentu zalogowania do napisania 1 tematu minelo kilka minut, mysle ze nie zdazyles przeszuakc zasobów forum i trche poczytac, nie wspomne ze napewno nie przeczytales regulaminu, oraz nie przywitales sie, faktycznie nei dziwne, ze napotykasz taka sytaucje na akzdym forum, skoro nie znasz zasad poszuszania sie na forach, zarowno ja jak i gtszudi zapytalismy sie o najwazniejsza rzecz jaka jest: czy zapala sie kontrolka check, a to od razu oczekujesz odpowiedzi bez podania podst info, uwierz mi znam ten silnik "na wylot" i przyczyn moze byc kilka, ale nikt nie chce zgadywa.

widocznie pomyliłem fora

nie pomyliłes, b to jest forum opla (dzial corsa) natomiast z takim podejsciem nikt ci nie pomze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności