Skocz do zawartości

Sonda Lambda


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość misiaczek410

kończy już drugi bak

I jeszcze nie masz wynikow??

 

znalazlem na allegro sonde do tigry za 39zl ciekawe co to warte

Uzywka??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

jeżeli odłączycie sondę a jest sprawna to wzrośnie zużycie paliwa to sonda steruje (podaje) jakiej dawki paliwa potrzebuje silnik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A wiec Witam ponownie, dla osob ktore czekaja na odpowiedz jest gotowa, a więc spalanie tigry spadło do 9 litrów przy ciężkiej nodze... no więc w moim wypadku spalanie spadło o jakieś 3-4 litry. - przypominam że tylko jezdze w trybie miejskim co chwile światła korki itd. Wydaje mi się ze gdybym jezdzil bardziej ekonomiczne bylo by znacznie mniejsze. Co do sondy z allegro za 39 zł to jest nowa sonda :wink: - ale wydaje mi sie ze lepiej kupic gdzies niedaleko siebie (w razie gwarancji bo roznie to bywa a pozniej wysylanie przesylanie dlugie oczekiwanie itd), i najlepiej firmową dopasowaną do modelu samochodu (nie uniwersalną - chociaż taką kupilem :wink: ). Oryginalne do tigry są Boscha, ale cena nie jest mi znana, ale jestem pewien że to nie jest tania sprawa.

 

 

Reasumując:

 

Przed wymianą sondy - 12-13 litrów tryb miejski ( okopcony wydech )

 

Po wymianie na nową sonde - około 9 litrów tryb miejski (wydech nie okopcony)

 

Jeśli ktoś uważa że spalanie nadal jest zbyt wysokie - czekam na opinie i propozycje co dalej może być uszkodzone.

 

 

Pozdrawiam Serdecznie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mam wymienione te rzeczy:) Ostatnio wymienilem fifltr powietrza, filtr paliwa, plyn chlodniczy, olej, świece, sonde lambde :wink: Wiec nie wiem,....... Moze zle zalozylem te Sonde? pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze zle zalozylem te Sonde? pozdrawiam

sondy raczej nie da się źle założyć :wink:

 

masz 1przewodową czy 4 przewodową ?

raczej w tym silniku jest 1 przewodowa :wink:

 

 

jak masz ciężką nogę i jeździsz w mieście i przy tych temp. zewnętrznych - to jest spalanie normalne :?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

sonda w tigrze 96' jest jednoprzewodowa :P hehehe a przynajmniej w mojej :)

 

kończy już drugi bak

własnie mówiłem że kończe już drugi baki dużo więcej pali, a wiąże to dlatego z sondą ponieważ po jej wymianie właśnie wzrosło spalanie

 

 

tej sondy za 39zl raczej nie mam zamiaru testować, znajdę coś innego nie za 39zl...

 

a spalanie 9l/100km w trybie miejskim to już ok

 

dzięki wszystkim za info :roll:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

tak jednoprzewodowa - ale juz myslalem ze coś źle zamontowałem czy coś ( chociaz wiadomo nie problem kabelki polaczyc i wkrecic :) Dzieki wszystkim Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Widze ze Panowie dobry temat rozwiazaliscie ale powiedzcie mi jeszcze gdzie sie dokladnie znajduje ta sonda bo ja tez mam taki problem czyli duze spalanie. z gory dzieki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności