Skocz do zawartości

[1.7 DTI] Nieszczelnosc na pompie wtryskowej


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Przede wszystkim chcialem sie przywitac, to moj pierwszy post na forum.. zatem..

 

Witam serdecznie wszystkich :wink:

 

i oczywiscie od razu jade z problemem... ostatnio zauwazylem placek (ok 5cm srednicy - wyglada na to, ze kapie podczas jazdy i jeszcze chwile po zgaszeniu auta a potem przestaje) pod autem.. biore na palec - smierdzi ropa.. jade do mechanika co by ustalil wyciek.. wyszlo na to, ze cieknie gdzies ze spodu pompy wtryskowej.. poniewaz on sie tymi fantami nie zajmuje to biore auto..

 

co ciekawe, autko pali od kopa, ma moc, nie dymi..

 

chcialbym zapytac czy ktos mial taki problem juz..? osobiscie mam nadzieje, ze to kwestia jakiegos oringu, ktore w tamtym miejscu zdaje sie sa.. gdyby pompa byla niesprawna to auto nie gadaloby w ogole...

 

i przy okazji.. czy w tych silnikach (isuzu) montowali pompy denso ??

 

Bede wdzieczny za pomoc i ew namiary na jakiegos dobrego mechesa od tych spraw w Krakowie lub okolicach...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

czy w tych silnikach (isuzu) montowali pompy denso

Tak w Y1,7DT jest zamontowana pompa wtryskowa Nippon Denso V5.

Co do meritum czyli cieknącego paliwa z pompy osobiście z takim przypadkiem się nie spotkałem, ale tak czy inaczej wizyta u dobrego pompiarza Cię nie ominie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

czy w tych silnikach (isuzu) montowali pompy denso

Tak w Y1,7DT jest zamontowana pompa wtryskowa Nippon Denso V5.

Co do meritum czyli cieknącego paliwa z pompy osobiście z takim przypadkiem się nie spotkałem, ale tak czy inaczej wizyta u dobrego pompiarza Cię nie ominie.

Dziekuje za odpowiedz... problemem jest nawet wyciagniecie tego sprzetu - sie producent sie postaral, zeby nie bylo to proste.. jednak nie chce mi sie wierzyc, ze o ile nie ma pekniecia w obudowie to nieszczelnosc moze byc powodem do regeneracji. Przypominam, ze auto jak najbardziej jezdzi i zadnej roznicy w pracy silnika nie odczuwam.

 

mamy taki serwis pompowo/wtryskiwaczowy w Krakowie. Pod szyldem Bosha, ale Denso sie tez zajmuja.. sprobuje tam to upchnac...

 

Pytanie, czy wyjecie pompy w przydomowym garazu to dobry, czy sredni pomysl?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To naprawdę bardzo rzadki przypadek ale jednak występuje, tylko raz się z czymś takim spotkałem i winę za to ponosił czujnik kąta obrotu w pompie wtryskowej, i ciśnienie od pompy wywalało ropę przez jeden z kabelków(jego łączenie) odchodzący od pompy do sterownika, co powodowało zalewanie obudowy sterownika.

 

Na Twoim miejscu sam bym sie za to nie brał, bo po pierwsze wg. teorii wystarczy kilka ziarenek piasku żeby uszkodzić pompę i po drugie dosyć ciężko jest ją później odpowietrzyć.

 

Edit: tu ktoś o tym pisał: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic960480.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Bardzo Ci dziekuje za odp.. rzeczywiscie sam sie za to nie wezme, ale jest juz trop.. boje sie mechesow, ktorzy nawet nie popatrza i zalecaja wymiane calosci.. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Gość Anonymous

Miałam podobny "wyciek" w Corsie C 1,7DI i problemem okazał się elektrozawór bodaj TCV DENSO : Wygląda tak:

 

http://esklep.hoffman.auto.pl/test/product_info.php?products_id=3145

 

Kupiłam w tym sklepie ojciec wymienił, wszystko wyschło i śmiga od dwóch miesięcy.

 

Wcześniej próbowaliśmy to uszczelnić (idąc za radą forumowiczów mazdy u których występuje tego typu zawór) ale z marnym skutkiem. Koszt zaworu wyniósł mnie 550zł. Z tego co wiem wymiana nie należy do najprostszych jeśli się tego nie robiło wcześniej ale nie jest niemożliwa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Anonymous

Witam. Podłacze się do tematu w moim combo 1.7 di ten sam problem . Czy ktoś może polecic jakiś dobry i w miarę niedrogi warsztat na terenie Wrocławia. Z góry dziękuje za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
Gość tapiseba84

Witam!

 

Okazło sie ze tez mi dzis cieknie ropa nie duzo ale leci teraz pytanie oczywiscie jeszcze podjade do mechanika na diagnoze ale czy to moze byc ten zaworek i gdzie sie on znajduje ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

i od razu jade z problemem

 

mialem ten problem w mojej asterce i faktycznie koszt tego czujnika to pare stowek bo jak chcalem go kupic to znalazlem ceny od 450 do 700zl ...

 

postaram sie znalezc zdjecie bo mam takowe na kompie gdzies..............i wysle linka to bedziecie wiedziec gdzie i jak on wyglada...

 

ja wymienile go sobie sam nie bylo latwo ale to zrobilem i to bez wyciagania pompy..

 

wyciagnalem rozrusznik i od tamtej strony..czujnik jest przykrecony na dwa male imbusiki...

 

http://forum.opel24.com/viewtopic.php?t=26587&highlight=pompa+wtryskowa

 

mam nadzieje ze to to w tamtym poscie to ja to znalazlem..

 

pozdraiwm i powodzenia..

 

ps..z odpowietrzeniem tez nie mialem problemow...trzeba wiedziej jak kombinowac...

 

sie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności