Skocz do zawartości
Gość Anonymous

Licznik Digital LCD

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Słuchajcie mam takie małe pytanko. Niestety na necie jakoś nie mogłem znaleźć. Chodzi o Wskaźnik temperatury na LCD w Kadecie GSI ile kresek to jaka temperatura ?Czekam na wasze odpowiedzi:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pierwsza kreska 80, druga 90 (połowa skali), trzecia kreska 100, czwarta powyżej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polowa skali to raczej 3 kreska. Zapomniales o tej niebieskiej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

Przylaczajac sie do rozmowy koledzy moze wiecie gdzie jest czujnik od temp?od jakiegos czasu mi nie pokazuje temp;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czujnik temperatury znajduje się w kolektorze dolotowym patrząc od przodu samochodu z jego lewej strony.(przynajmniej tak jest w moim silniku)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

Czujnik temperatury znajduje się w kolektorze dolotowym patrząc od przodu samochodu z jego lewej strony.

w okolicy kolektora.

W silniku c18nz jest tam gdzie strzałka wskazuje:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

A jakie macie cisnienie oleju ile kresek :wesoly:?

A jedna kreska ile to paliwa :P???Ile wynosi rezerwa :P?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

dzis zalalem 3l benzyny i pokazywalo mi 2 kreski a w baku byla susza...mysle ze 2kreski to do 5l benzyny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W duzej teorii 50l/24kreski + rezerwa czyli wychodzi troche ponad 2l na 1 kreske.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

Panowie mam pytanie. Czy mozna zamontowac do kadetta z silnikiem 1.6 licznik digital?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

Ja mam pytanie jak jest rozwiązany ten licznik LCD w Kadettach GSI, chodzi mi o strone elektroniczną. Chciałbym wiedzieć na jakiej zasadzie on działa, prosiłbym gdyby ktoś mógł sprawdzić w swoim GSI i mi to opisać, ponieważ chce zaadoptować ten licznik do innego samochodu a to wymaga przerobienia i rozwiązania tak jak w GSI.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

chcę zaadoptować ten licznik

... adopcja :roll:??? chyba adaptacja .... :drunk: ale dobrym pomysłom mówimy YES, YES, YES .... gdzies po necie biega też digital w astrze ... Pozdro... :drunk:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

Digital działa na takiej zasadzie jak każdy inny licznik. Z małą różnicą że informację o prędkości podaje impulsator który montuję się w skrzyni biegów.

Do cywila (nie wersji gsi) można założyć taki licznik po małych przeróbkach. Zabawa całkiem przyjemnie i prosta a efekt w nocy niesamowity. (można rwać lachony :lol: )

Ale trzeba się liczyć z poświęceniem paru godzin na montaż. Kupując digitala do wersji cywilnej należy pamiętać o impulsatorze i wtyczkach (nie chcę się reklamować ale akurat mam taki zestaw na sprzedaż).

A i co do astry tam też można założyć licznik digital tylko tutaj w grę już wchodzi troszkę modelowania....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

djshrek, temat ma brodę do ziemi - kolega ArturoTT za rok napisał 2(dwa) posty ...

... adaptacja jak wynika z jego postu ma być ,,do innego auta...'' - prawdopodobnie do audi ...

...

efekt w nocy niesamowity

....

... i tu masz rację - szkoda, że nie pokusili się o montaż digitali do asterek ... Pozdro ... :)http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/drunk.gif

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość x25xeCali

mineło 5 lat od ostatniego postu ale moze ktos mi podpowie, mam digital w oplu z silnikiem 2.5 v6 tylko nie wiem do konca jak mam czytac wskaznik paliwa, na starym liczniku swiecila mi sie rezerwa po zmianie na digital mialem 6 kresek w calibrze rezerwa to chyba 8 L, przejechalem z 3 km spadla do 3 kresek, dzis dolalem 5 L i mam 8 kresek juz nie wiem jak to odczytac ile L to 1 kreska, wiem ze jak nie ma nic kresek to rezerwa mryga ile km mozna zrobic na mrygajacej? nie nabija mi km bo to byl swap wiec musze polegac tylko na wskazniku a boje sie wyjechac w trase jakas bo nie wiem ile mam L paliwa na wskazniku, czy to tez chodzi o to ze im ta kreska jest wyzej to pokaze wiecej L na jednej kresce niz ta mniejsza?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

taka metoda chalupnicza...to albo podlacz sobie przebieg albo zatankuj do pelna, do pierwszego odbicia i zobacz ile tych kresek jest

przejedz 300-400km i zobacz ile kresek jest nastepnie zatankuj do pelna do pierwszego odbicia i zobacz ile weszlo...przelicz to na kreski i bedziesz wiedzial.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość x25xeCali

juz mniej wiecej wiem ale jest cos nie tak. na samej mrygajacej rezerwie bez zadnych kresek zrobilem 50 km wiec to bedzie 5 litrow jezeli rezerwa mryga i nie ma zadnych kresek. ale jak na suchy bak zatankowalem 10 Litrow to kurde licznik pokazywal mi 8 kresek a wszystkich jest 24, wiec za duzo kresek pokazywal. przy 25 L pokazywal wiecej niz pol baku i nie wiem wlasnie dlaczego, mam bak 63 Litry, oszukuje mnie ten wskaznik bo zawyza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi