Skocz do zawartości

Licznik Digital LCD


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Ja mam pytanie jak jest rozwiązany ten licznik LCD w Kadettach GSI, chodzi mi o strone elektroniczną. Chciałbym wiedzieć na jakiej zasadzie on działa, prosiłbym gdyby ktoś mógł sprawdzić w swoim GSI i mi to opisać, ponieważ chce zaadoptować ten licznik do innego samochodu a to wymaga przerobienia i rozwiązania tak jak w GSI.

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcę zaadoptować ten licznik

... adopcja :roll:??? chyba adaptacja .... :drunk: ale dobrym pomysłom mówimy YES, YES, YES .... gdzies po necie biega też digital w astrze ... Pozdro... :drunk:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Digital działa na takiej zasadzie jak każdy inny licznik. Z małą różnicą że informację o prędkości podaje impulsator który montuję się w skrzyni biegów.

Do cywila (nie wersji gsi) można założyć taki licznik po małych przeróbkach. Zabawa całkiem przyjemnie i prosta a efekt w nocy niesamowity. (można rwać lachony :lol: )

Ale trzeba się liczyć z poświęceniem paru godzin na montaż. Kupując digitala do wersji cywilnej należy pamiętać o impulsatorze i wtyczkach (nie chcę się reklamować ale akurat mam taki zestaw na sprzedaż).

 

 

A i co do astry tam też można założyć licznik digital tylko tutaj w grę już wchodzi troszkę modelowania....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

djshrek, temat ma brodę do ziemi - kolega ArturoTT za rok napisał 2(dwa) posty ...

... adaptacja jak wynika z jego postu ma być ,,do innego auta...'' - prawdopodobnie do audi ...

...

efekt w nocy niesamowity

....

... i tu masz rację - szkoda, że nie pokusili się o montaż digitali do asterek ... Pozdro ... :)http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/drunk.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

mineło 5 lat od ostatniego postu ale moze ktos mi podpowie, mam digital w oplu z silnikiem 2.5 v6 tylko nie wiem do konca jak mam czytac wskaznik paliwa, na starym liczniku swiecila mi sie rezerwa po zmianie na digital mialem 6 kresek w calibrze rezerwa to chyba 8 L, przejechalem z 3 km spadla do 3 kresek, dzis dolalem 5 L i mam 8 kresek juz nie wiem jak to odczytac ile L to 1 kreska, wiem ze jak nie ma nic kresek to rezerwa mryga ile km mozna zrobic na mrygajacej? nie nabija mi km bo to byl swap wiec musze polegac tylko na wskazniku a boje sie wyjechac w trase jakas bo nie wiem ile mam L paliwa na wskazniku, czy to tez chodzi o to ze im ta kreska jest wyzej to pokaze wiecej L na jednej kresce niz ta mniejsza?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

taka metoda chalupnicza...to albo podlacz sobie przebieg albo zatankuj do pelna, do pierwszego odbicia i zobacz ile tych kresek jest

przejedz 300-400km i zobacz ile kresek jest nastepnie zatankuj do pelna do pierwszego odbicia i zobacz ile weszlo...przelicz to na kreski i bedziesz wiedzial.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość x25xeCali

juz mniej wiecej wiem ale jest cos nie tak. na samej mrygajacej rezerwie bez zadnych kresek zrobilem 50 km wiec to bedzie 5 litrow jezeli rezerwa mryga i nie ma zadnych kresek. ale jak na suchy bak zatankowalem 10 Litrow to kurde licznik pokazywal mi 8 kresek a wszystkich jest 24, wiec za duzo kresek pokazywal. przy 25 L pokazywal wiecej niz pol baku i nie wiem wlasnie dlaczego, mam bak 63 Litry, oszukuje mnie ten wskaznik bo zawyza

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności