Skocz do zawartości

Czujnik temperatrury


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam..Jak w temacie czy ktoś wie w którym dokładnie miejscu jest czujnik ,który wskazuje temperaturę na zewnątrz auta w w Vektrze C 1,9 CDTI z 2004 roku..???

Zaznaczam,że mam wersję co nie ma pełnego komputera tylko godzina i informacje z radia a w miejscu gdzie powinna się wyświetlać temperatura zewnętrzna są same kreski -:-- coś takiego.

Wygląda na to,że po prostu czujnik nie jest połączony ,albo po prostu się uszkodził!

Proszę o pomoc,bo w żaden sposób nie mogę go znaleźć.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeżeli symbol jest taki(F-----) to oznacza jakąś usterkę , może być to wina zepsutego czujnika temperatury zewnętrznej(inaczej termometr zewnętrzny).

U mnie było tak samo i trzeba było wymienić ten czujnik,u mnie był pod zderzakiem.

Trzeba popatrzeć z przodu pod dolną kratkę wlotu powietrza, i tam powinien być zaczepiony na takim metalowym uchu, prowadzi do niego jeden przewód zakończony kostką po prostu ją rozłącz i wyciągnij czujnik, zakup nowy i włóż w to samo miejsce i po krzyku powinno działać a tak przy okazji sprawdź czy nie są czasami przerwane przewody dochodzące do kostki to też może być przyczyną awarii.

Pozdrawiam i napisz czy znalazłeś i czy udało się usunąć twoją awarię :evil:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dzięki Ci bardzo za odpowiedź,jutro się tym zajmę i na pewno dam znać co i jak!Ważne,że wiem od czego zacząć...

 

Pozdrowionka.

 

[ Dodano: Sob Sty 03, 2009 19:17 ]

Witam.

Właśnie dziś próbowałem znaleźć czujnik i...niestety go nie znalazłem!Jeśli możesz to napisz mi dokładniej z której strony jest ten czujnik temperatury zewnętrznej,bo w żaden sposób nie mogę go znaleźć a może po prostu go tam nie ma...

Przypomnę,że to jest wersja angielska,ale to pewnie ma ma różnicy.Dosłownie patrzyłem z każdej strony i nic,bo nie wiem czy to jest bardziej z prawej,lewej strony czy gdzieś po środku.Patrzyłem też i od środka,gdzieś w okolicy chłodnicy i też nic nie ma.Mam jeszcze Audi A6 i tam mam przy chłodnicy...W środku auta na wyświetlaczu pokazuje się dokładnie taki symbol -.-- i nic więcej,na moje oko to ona w ogóle nie jest podłączony,ale najgorsze jest to,że nawet noe widzę tam żadnej kostki z kablami!!!

Proszę o pomoc....

 

Dzięki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

No w takiej sytuacji to może pomóc tylko jak sądzę kolega Gawlak on mieszka W UK i na pewno będzie wiedział napisz do niego na PW(prywatną wiadomość), To może on wskaże miejsce tego czujnika, albo powie czy powinien być lub nie. Bo ja już tutaj nic nie wymyślę w tej sprawie. U mnie było tak jak napisałem. :)

 

Poprawiłam ort/Tajga

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No witam,kolego czujnik temperatury zewnetrznej znajduje sie

na samym srodku zderzaka przedniego na dole jest

umieszczony na kratce patrzac od gory po otwarciu maski

pomiedzy chlodnica a zderzakiem pozdrawiam :piwo:

 

j.w./Tajga

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dzięki bardzo Koledzy,po dokładnym sprawdzeniu okazuje się,że prawdopodobnie tego czujnika tam po prostu nie ma!Najgorsze jest to,że nawet nie widzę tam żadnej kostki łączącej właśnie czujnik...sam nie wiem czemu tak jest.Tak jak pisałem na wyświetlaczu pokazuje się napis -.--

Może jeszcze "podejrzę" po prostu u kogoś,kto ma taki samochód i będzie wszystko jasne..Dziękuję wszystkim za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności