Skocz do zawartości

silnik nie utrzymuje wolnych obrotów


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Mianowicie Samochód posiada instalację gazową i to mnie ratuje ponieważ na benzynie nie jestem w stanie ruszyć z miejsca.

Przy odpalaniu na benzynie silnik nie utrzymuje wolnych obrotów. Przy próbie ruszenia z miejsca silnik po prostu przygasa, gaśnie (dławi się)...

W trakcie jazdy po przełączeniu na benzynę muszę trzymać silnik na niższym biegu i dość wysokich obrotach. :roll:

Na gazie silnik pracuje prawidłowo, ma problemy z benzyną...

Nie macie pojęcia WTF?! o co chodzi?

 

Pompa paliwowa - sprawna

Filtr paliwa - nowy

Sonda - nowa

Silnik krokowy - nowy (został wymieniony ponieważ wychodziło to z kodów usterek [chodź po wymianie kod dalej wyskakuje ^^])

 

poprawiłem tytuł/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lord_wiader

Pompa paliwowa - sprawna

Może i pracuje, ale czy nie daje za małego ciśnienia?

Zostaje jeszcze wtryskiwacz, ewentualnie regulator ciśnienia paliwa.

 

Napisz jaki masz silnik:

1.4, 1.6, może znasz kod silnika? Jak nie to tutaj masz jak sprawdzić:

Dołączona grafikaDołączona grafika

Chodzi o numerek 3, na bloku masz wybity kod silnika (często trzeba przetrzeć szmatą bo olej zasłania)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

silnik C14NZ

może dość ze wtrysk.... ponieważ on mi nie rozpyla paliwa tylko coś takiego jak by delikatnie no chyba że to tak ma być..... nie bylem pewien i dlatego jeszcze go nie wymieniłem.... regulator niby ok.. przepona cała, wszystko drożne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lord_wiader

może dość ze wtrysk.... ponieważ on mi nie rozpyla paliwa tylko coś takiego jak by delikatnie no chyba że to tak ma być.....

Czyli przypuszczalnie zatarta pompa paliwa i daje za małe ciśnienie. Nie masz problemu z odpalaniem auta, spadkiem mocy na wyższych obrotach?

Spróbuj podmienić popmę paliwa, to właśnie ona sprawia najczęściej problemy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Na benzynie ciężko go odpalić ale odpalił ... Spróbuje podmienić pompę, jakby nie pomogło to spróbuje też podmienić wtrysk. Dzieki za podpowiedz :roll:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Servant, prosty test nie profesjonalny, ale dający pogląd w jakim stanie jest pompa paliwa. Po prostu odkręcasz przewód paliwowy przed filtrem paliwa przy baku (na zgaszonym silniku, który chwile wcześnie pracował na benzynie) i benzyna powinna przez chwileczkę przy zdejmowaniu przewodu wyraznie trysnąć a nie wylecieć. Jak masz już zdjęty ten przewód niech druga osoba włączy zapłon, a Ty przytykaj ten przewód palcem- musi być czuć wyrazne ciśnienie (napór benzyny na palec)

 

Servant, powiedz jeszcze czy wcześniej jezdziłeś tylko na LPG i z benzyny korzystałeś tylko do odpalania jak, tak to obstawiam zasyfiony wtrysk (właśnie leje, a nie rozpyla) o ile pompa jest dobra. A jeszcze jedno gdy pracuje na LPG pompa paliwa chodzi cały czas, czy sie wyłącza?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

leszek398, Zrobiłem jak napisałeś, paliwo wytrysnęło, pompa podaje mi około 0,2 atmosfery. Kupiłem go rok temu nie wiem jak wcześniejszy kierowca używał gazu i benzyny... Jak go kupiłem było wszystko OK. Na początku jeździłem na gazie i na benzynie ale jak zaczęły kłopoty z benzyną to go tylko odpalałem na benzynie...

Jak jeżdżę na gazie pompa paliwowa nie pracuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

pompa podaje mi około 0,2 atmosfery

nie wiem jak to zmierzyłeś metodą na palec :roll: ale jak rzeczywiście jest tylko 0,2 atmosfery to za mało, mierzone czujnikiem powinno być co najmniej 0,7 a najlepiej to w okolicach 1 atmosfery. Wiec będziesz musiał wymienić tą pompę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności