Skocz do zawartości

silnik nie utrzymuje wolnych obrotów


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość challenger

Podepnę się pod ten temat, chociaż mój problem z pracą silnika na benzynie jest nieco inny. Samochód na ciepłym silniku odpala bezproblemowo na benzynie, ale na zimno można go odpalić tylko nie ruszając ssania i pedału gazu, po odpaleniu również nie można niczego dotykać bo gaśnie. Musi sobie tak pyrkać na 400 rpm prawdopodobnie do czasu zagrzania silnika- ostatnim razem nie miałem cierpliwości, wypaliłem benzynę i przełączyłem go na gaz. Na ciepło jest problem z przyspieszaniem, zwłaszcza na niskich obrotach - po ruszaniu silnik zadławia się na chwilę jeśli nie ruszy się z wyższych obrotów - i ma wyraźną dziurę w dolnym zakresie obrotów. Można także podczas jazdy na średnich obrotach wyczuć szarpanie. Na gazie chodzi w miarę prawidłowo (muszę udać się na regulację), tyle, że jakbym się nie męczył spalanie nie chce wyjść ponizej 12 litrów w mieście. Silnik to 13 NB w dobrym stanie z gaźnikiem pierburg 1B1 , wszystkie elementy eksploatacyjne wymienione niedawno(filtr powietrza, LPG,benzyny,oleju,nowy olej, kopułka i palec rozdzielacza) kable i świece pojezdziły moze z 10 000 km. Silnik od czasu założenia LPG w 2003 jezdzil praktycznie tylko na gazie, dlatego domyślam się, że trzeba zajrzeć do gaźnika (myślałem o przejrzeniu pompki przyspieszającej, bo podobno lubi przyrdzewieć jak się ciągle jezdzi na gazie) i czyszczeniu gaźnika. Tu się nasuwa moje pytanie czy skuteczne są czyścidła takie jak spraye i dodatki do benzyny(jeśli tak, to które lepsze), czy lepiej od razu rozebrać gaźnik i ręcznie go przeczyścić? Co do pompy paliwa, to w tym silniku wygląda ona tak, jak w tym temacie: http://forum.opel24.com/viewtopic.php?t=27025 na fot.1 (przepraszam za utrudnienie, nie chciało mi się wkleić) i nie mam pojęcia, czy ona jest w ogóle rozbieralna i czy da się z nią coś zrobić?

Będę wdzięczny za odpowiedzi na te pytania, jak i sugestie co np. warto jeszcze sprawdzić albo jeżeli któryś z moich zamiarów jest bezcelowy. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

zamowilem pompke... jutro ja dostane i zamontuje.... z ta faktycznie jest cos nie tak... cos w niej szczerka i styk jest jakby lekko przegrzany... jutro napisze czy to pomoglo....

 

[ Dodano: Sro Sty 07, 2009 15:08 ]

Panowie pompka zdała egzamin... Wielkie dzięki ... Pali na dotyk :wino:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności