Skocz do zawartości

Polerowanie Alufelg


Gość marekww33

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marekww33

"powyginane" w różne strony

No to ładnie musiałeś szaleć po krawężnikach :wesoly:

 

Wiem o co ci chodzi, że taki wzór mają powykręcany. Ja swoje zacząłem polerować tylko dlatego że mają płaską powieszchnię a wnętrze "gwiazdy" prysnąłem czarnym lakierem, bo chyba nie dał bym rady tam polerki strzelić.

 

Jest środek zimy a alu Ci się błyszczy jak psu brzuszek na wiosnę

I tu jest święta prawda, wiadomo brudzą się ale wystarczy zimna woda i znów się błyszczą "jak psu brzuszek na wiosnę" bo do tamtych lakierowanych strasznie kleił się pył z klocków hamulcowych i ciężko było go zmyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 26
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

hah a ja mam właśnie do Forda takie powyginane felgi i 15" i powiedzcie mi jak je mam polerować?? bo tu jest problem... a felgi maja rant ok 5-7cm :wink: i sie schody zaczynają...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie musiałeś szaleć po krawężnikach :wink:

 

Wiem o co ci chodzi, że taki wzór mają powykręcany. Ja swoje zacząłem polerować tylko dlatego że mają płaską powieszchnię a wnętrze "gwiazdy" prysnąłem czarnym lakierem, bo chyba nie dał bym rady tam polerki strzelić....

Marku, czy możemy Twój tutorial wykorzystać i opublikować go na głównej stronie, podając Twój nick z forum jako autora tekstu ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chuliganus

Co do polerowania alufelg kiedyś też się w to bawiłem z kolegą...

Jedyna mała uwaga do tego całego tematu - wszystko nie jest tak piękne jakby się wydawało - też chcieliśmy użyć wiertarki do polerowania, lakier zdarliśmy i zaczęły się schody - wiertarka powoduje narastanie temperatury - dość szybkie co powoduje że aluminium staje się miękkie i zaczyna się "ciągnąć" - dlatego jeśli już ktoś będzie używał wiertarki to proponuję bardzo małe obroty bądź polerowanie ręczne - tak jak my to robiliśmy kiedyś razem a teraz kolega robi to sam :)

 

My używaliśmy papierów wodnych, żadnych olejków ani nic takiego a pasta była brana z zakładu lakierniczego taka którą przed użyciem należało roztopić - nazwy za chiny nie mogę sobie przypomnieć http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/madanimated.gif

 

Oto kilka efektów naszej wspólnej pracy, oraz jego indywidualnej:

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Na zdjęciach poniżej był polerowany tylko rant

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Aha no i my nigdy nie myśleliśmy o lakierowaniu tych felg co w rzeczywistości było by korzystne bo jednak aluminium ma to do tego ze z czasem ten błysk znika ;(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega do polerowania alufelg wykorzystał stary silnik z piły tarczowej, dorobił uchwyt na koło i po prostu wkłada koło na ów uchwyt włącza silnik i przystawia papier :)

A tu efekty jego pracy:

Dołączona grafika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku, czy możemy Twój tutorial wykorzystać i opublikować go na głównej stronie, podając Twój nick z forum jako autora tekstu ?

Jeśli to o mnie chodzi to zgoda jest :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

To w takim razie ja przedstawiam efekt,jaki udało mi się osiągnąć,inspirując się totorialem marekww33, .

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Stąd też wynikła moja nieobecność na forum,zajęcie cholernie czasochłonne,dodam jeszcze że starłem linie papilarne z palców,tak więc.... mogę załatwić trochę gotówki :):beer::beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wojtek_K

voodoo, szacun :)

Musiałeś włożyć w to naprawdę mnóstwo pracy... Ale efekt jest naprawdę imponujący :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności