Skocz do zawartości

z rana problem z odpaleniem


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

nowy ? powiedz kiedy silnik staje sie nie nowy ? 150 tys 200 tys ? 500 tys 2 mln km ?

_Maciek_, miał na myśli nowej generacji .A nie Przebieg!. Czyli 16 zaworowe Z przepływomierzem-masy . Elektrozaworami! . i elektronicznie sterowaną pompą! ..A to jest wielka różnica! Niż zwykly diesel! Któremu można psikać!! dawać tzw. faklę! ciagać na holu!itp.Pompa na sterowniku PSG16 To kilkańaście tyś zł. spalić ją to minuta czasu!. A w konsekwencji! lamentowanie i prośba o pomoc na tym forum! . . są tematy to zapraszam! Czytać :lol: Bo jednego dnia się jedzie! A drugiego juz na lawecie! wraca! :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze niech wam bedzie jak komu pasuje.Ja powiem tak jestem elektrykiem sa mierniki i wystarczy podłaczyc w obwód swiec by stwierdzic ze po zgaszeniu kontrolki swiece nadal grzeja.Bardzo proste minus do aku a plus do swiecy i nie bede musial nikogo przekonywac.Mi z ta kontrolka gasnie tylko podgrzewanie paliwa w filtrze natomiast swiece gasna dopiero po nagrzaniu silnika.Czujka jest na termostacie od wody.

Jesli czujka jest na termostacie wody, to jak wytlumaczysz to zachowanie kontrolki i generalnie odpalanie u mnie?

Przeciez wtedy wylaczenie silnika i ponowne wlaczenie nadal powinno wlaczyc grzanie swiec, podgrzewanie filtra, itp. no i kontrolka powinna ponownie sie zaswiecic na czas porownywalny z pierwszym odpaleniem. A tymczasem za drugim razem komputerowi wydaje sie, ze "cos" sie juz nagrzalo i nie trzeba ponawiac grzania swiec/filtra.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowy ? powiedz kiedy silnik staje sie nie nowy ? 150 tys 200 tys ? 500 tys 2 mln km ?

_Maciek_, miał na myśli nowej generacji .A nie Przebieg!. Czyli 16 zaworowe Z przepływomierzem-masy . Elektrozaworami! . i elektronicznie sterowaną pompą! ..A to jest wielka różnica! Niż zwykly diesel! Któremu można psikać!! dawać tzw. faklę! ciagać na holu!itp.Pompa na sterowniku PSG16 To kilkańaście tyś zł. spalić ją to minuta czasu!. A w konsekwencji! lamentowanie i prośba o pomoc na tym forum! . . są tematy to zapraszam! Czytać :lol: Bo jednego dnia się jedzie! A drugiego juz na lawecie! wraca! :lol:

AMEN :rotfl:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od swiec sie nie swiecila. Cos w Oplu musi byc pochrzanione z pomiarem temperatury, bo komputer chyba stwierdzil, ze swiece juz sa nagrzane, a przez te 2-3 minuty skrobania pewnie juz ostygly.

No w bardzo prosty sposób mozna to wytłumaczyć! zresztą sa tematy! już dawno o tym poruszane!. Czujnik jest zamontowany na termostacie! w niektórych wersjach na bloku silnika! z niego sterownik silnika odczytuje temperaturę!! . Założona jest około 40*. powyżej nie grzeją świece! Jak ty uruchomiłeś silnik !To uważasz ze silnik nie osiągnął tej temperatury??. może i nie ! ale była w przedziale 5-15C Przecież płyn jest tylko Głowica blok i pompa!! pomijając chłodnicę!. A w tym przedziale silniki te źle odpalają. Kontrolki nie widać i swiece grzeją dużo mniej! poprawę daje zmiana softu!! grzania świec! na najnowszą! ..Wiele razy o tym pisano!! koszt 100zł. Lub wymiana czujnika bo może oszukiwać! ECU. a błędu nie będzie!! .Dopiero wtedy będzie jak walnie całkowicie! http://forum.opel24.com/viewtopic.php?t=25651

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w sobote po 5 dniach stania na mrozie podszedłem do zafirki a ona zapaliła za pierwszym razem nie wiem czym to było spowodowane ( może tym że stała na lekkiej górce tylko że tył samochodu był na dole a silnik na górze. mam jeszcze jedno pytanko a mianowicie w maju wymieniałem świece i zapłaciłem za nie tylko 60 zł za 4 sztuki jakieś czeskie - moj mechanik sprawdzał je i stwierdził że są dobre ale ich nie wykręcał - zastanawiam się nad kupnem jakiś porządnych do tego modelu może to pomoże przy odpalania jak temperatura ok 5 stopni w dół.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już to tylko BERU do 2.2DTI i 2.0DTI - takie są montowane fabrycznie i są najlepsze.

Koszt ok 40 zł./szt. na allegro.

Do benzyn TYLKO świece firmowane przez GM - na allegro ok 10 zł./szt.

 

Pozdr.

M.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może tym że stała na lekkiej górce tylko że tył

 

To czysty przypadek! gdybyś miał nieszczelności w układzie zasilania To w tej pozycji stojący sam. zbiornikiem w dół rano miałbyś zapowietrzony układ ! ponieważ paliwo spłynęło by do zbiornika!!Więc układ masz szczelny i z tego należy się cieszyć! W twoim przypadku zastanawiał bym sie na wersji softu ! jaka jest wgrana! i na świecach! .. bo to ze grzeją to nie znaczy ze spełniają w 100% Swoje zadanie!! Co do świec ja używam NGK i sobie naprawdę chwalę!!. koszt 30-35zł szt.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytkich - dzisiaj wstawiam Zafirke do swojego drugiego mechanika już wcześniej sprawdzonego poprawi mi rozrusznik bo po naprawie w jednym z warsztatów dalej przepuszcza był wymieniany bendyks i wymienie świece na NGK lub Beru zgodnie z nr VIN i silnikiem 2.2 DTI bo chyba tak to się sprawdza i filtr paliwa bo jak go kupiłem to nie był wymieniany! A jak bedzie żle to w 18.01 jade do Bydgoszczy bo tam pracuje i wgram ten poprawiony Soft może wtedy będzie dobrz. dziekuje wszystkim i pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak bedzie żle to w 18.01 jade do Bydgoszczy bo tam pracuje i wgram ten poprawiony Soft może wtedy będzie dobrz. dziekuje wszystkim i pozdrawiam.

Widzę że kolega z okolic. W miejscowości Lulkowo, niedaleko Łysomic jest mechanik pasjonat. Facet zna się na dieslach, ja wstawiłem do niego moją zafirkę, stwierdził że to egr, teraz stoi na wymiane egra i czyszczenie kolektora. Dużo ma klientów i dobre opinie. Jeżeli będziesz chciał mogę podać na niego namiary.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności