Skocz do zawartości

przewody podciśnieniowe - jakie kupić


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

trójniki mam, także to tez nie problem .zastana wia mnie to połaczenie , czy ono bedzie na tyle szczelne tj, tekalan włożony do przelewu??,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trójniki mam, także to tez nie problem .zastana wia mnie to połaczenie , czy ono bedzie na tyle szczelne tj,

Jeżeli zakupiłeś taki jak Ci podawałem to musi być na 100%% szczelny Przewód poliamidowy jest fi 4 po zewnętrznej a przelew wew.. fi 3,2 wiec nie ma obaw aby to gdzieś uciekało . Jeżeli masz fi przelewu większe to wtedy może być problem . :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem własnie sam tekalan, bez trójników i łącznika przelewowego i narazie wszystko wróciło do normy. Także dzięki za podpowiedzi a jak coś się zmieni to bede wymieniał reszte. na starym tekalanie miałemdziure o długości ok 7mm bo ocierał się o osłone wiązki z przewodami.pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

WITAM Serdecznie

 

Od razu przepraszam za odświeżanie "kotleta", ale stwierdziłem, że nie ma sensu tworzyć drugiego, takiego samego wątku.

 

Mianowicie jestem z Wawy i poszukuję w niej przewodów podciśnienia (poliamidowe, tekalan). Przebrnąłem przez ponad 20 sklepów, serwisów i hurtowni, ale nic nie znalazłem. Jedynie w ASO na Żoliborzu dostałem satysfakcjonującą odpowiedź i od razu wiedzieli co mi potrzeba, ale cenę mają zabójczą, bo aż 28zł/m. Tak więc na razie im podziękowałem i postanowiłem napisać tutaj.

Wpadłem na tekalan w Inter Carsie, lecz tam jest fi zewnętrzne = 4mm, a fi wewnętrzne = 2mm. Z tego co się dowiedziałem wcześniej w ASO Opla, to oryginalne te przewody mają zewnętrzny 4mm, a wewnętrzny 2,5mm (ścianka 0,75mm) i tutaj się pojawia pytanie do bardziej doświadczonym osób zmotoryzowanych oraz do tych co już się zajmowali podciśnieniem, czy te przewody z mniejszą średnicą będą miały jakiś wpływ na układ podciśnienia ? Mogą się pojawić jakieś problemy ?

PS: Byłbym także wdzięczny za namiary na jakieś sklepy w Wawie, gdzie można tekalany znaleźć. Bo na prawdę sporo sklepów motoryzacyjnych, jak i z hydrauliką siłową/pneumatyką zwiedziłem i w żadnym nie było.

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za każdą okazaną pomoc.

 

PS2: Wysyłkowo się na razie nie interesuję (bo na razie nie znalazłem nic o takich wymiarach jak w oryginale). To będzie ostateczność na warszawskie realia ;pp

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności