Skocz do zawartości

Oleje GM - dlaczego są tak tanie?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przyszła pora na wymianę oleju w Zafirce 2.0DTH. Polecano na tym forum oleje GM, czyli te które opel leje w serwisach. Teraz tak: jeśli są to oleje renomowanych firm (a tak czytałem) rozlewane dla GM to dlaczego są dwukrotnie tańsze od butlekowanych w Mobil 1, Shell czy Castrol?

 

Wystarczy spojrzeć na Alledrogo: http://allegro.pl/search.php?string=opel&from_showcat=1&category=18930&country=1

50zł za 5L oleju to naprawdę tanio, podejrzanie tanio. Dzwoniłem do ASO Opla, u nich 5L kosztuje 115zł. Czy węszyć w tych tanich cenach "podrupkę" i zdecydować się na ofertę ASO?

 

Tomek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

50zł za 5L oleju to naprawdę tanio, podejrzanie tanio

... ale na zakupy do ,,Biedronki'' latasz i nie jesteś zdziwiony, że ten sam sok lub piwo za rogiem jest droższy...to polityka sprzedaży - tylko producent wie jak ta kalkulacja mu wychodzi na plus...

Generalnie oleje nie różnią się aż tak bardzo miedzy sobą.... baza jest ta sama - niektóre dodatki (uszlachetniacze) mogą być różne (Castrol magnatec - to inna technologia)

Markowe oleje kupisz na BP w zielonej flaszce z napisem ,,ble,ble'' - taniej niż z napisem ELF, Mobil 1 czy podobne... Pozdro...

:lol:

 

[ Dodano: Pon Sty 12, 2009 15:07 ]

do ASO Opla, u nich 5L kosztuje 115zł

... może z wymianą..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... a może te drugie są zbyt drogie :lol::lol::lol::?:

Słuszny wniosek ;)

 

No nic, kupiłem 2x5L półsyntetyka, w cenie 3L półsyntetyka Mobil lub Shell, mam nadzieję, że mnie wyjdzie na plus, a silnikowi nie wyjdzie na minus.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie olej to olej,pamietac trzeba aby nielac lepszego do gorszego tzn.polsyntytetyka i syntetykanielac do mineralu natomiast odwrotnie mozna lecz przy wymianie zalewamy juz tym gorszym silnik,tak wiec z syntetyka na pol syntetyk a z pol... na mineral przechodzimy,a jakiej marki bedzie olej niema znaczenia,znaczenie ma lepkosc oleju na zimno i cieplo sa to oznaczenia typu 15W40,silnik musi miec smarowanie i odpowiednia temperature i poziom oleju lepiej miec max niz minimum.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności