Skocz do zawartości

Oleje GM - dlaczego są tak tanie?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

Lepiej wymieniać GM co 10tyś. niż Castrola czy Mobila który jest i 100% droższy co 15tyś.

Ja tam wymieniam Mobila co 10tys i jest gitara. :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość analyzer64

Tyle, że w nowszych oplach serwis zaleca przykładowo wymianę oleju GM w diesel'u co 30tys :beer:

Ja jakoś nie jestem przekonany żeby olej nawet ten GM Longlife wymieniać co 30kkm.

 

W AF ostatnio już drugi raz zmieniałem olej na GM 10W40 i jest ok, zmieniam go w miarę często, bo co 8 tys, olej jest tani więc można sobie pozwolić na takie coś.

 

W AH od nowości mam GM 5W30 Longlife, nie zmieniam go co 30kkm, bo po prostu szkoda silnika.

 

Ogólnie według mnie GM to dobre oleje, kiedyś w sklepie dowiedziałem się, że w butelkach GM jest tak naprawdę ELF, ale ile w tym było prawdy to nie wiem...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość leszek 398

Ogólnie według mnie GM to dobre oleje, kiedyś w sklepie dowiedziałem się, że w butelkach GM jest tak naprawdę ELF, ale ile w tym było prawdy to nie wiem...

 

 

ani trochę prawdy, też słyszałem już taki znany bajer sprzedawców, że GM to Mobil, ELF :beer:

Co nie zmienia faktu, że oleje GM są dobre i tanie. Już trzy razy pisałem na tym forum jaka rafineria produkuje dla Opla, w tym temacie chyba też http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/wink.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że w nowszych oplach serwis zaleca przykładowo wymianę oleju GM w diesel'u co 30tys :beer:

Ja jakoś nie jestem przekonany żeby olej nawet ten GM Longlife wymieniać co 30kkm.

 

W AF ostatnio już drugi raz zmieniałem olej na GM 10W40 i jest ok, zmieniam go w miarę często, bo co 8 tys, olej jest tani więc można sobie pozwolić na takie coś.

 

W AH od nowości mam GM 5W30 Longlife, nie zmieniam go co 30kkm, bo po prostu szkoda silnika.

 

Miałem VW i lałem tylko Mobil 1 0W40 a wymiany co 10tys, więc zdziwiłem się, że GM zaleca co 30tys. W każdym razie moje auto nie ma super mocy i nie pracuje w takich warunkach jak poprzednie, więc nie zamierzam wyskakiwać przed szereg i wymieniać co 10tys. Planuję wymiany co 25tys. i w zupełności mi to wystarczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej wymieniać GM co 10tyś. niż Castrola czy Mobila który jest i 100% droższy co 15tyś.

Ja tam wymieniam Mobila co 10tys i jest gitara. http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/wink.gif

 

 

Jeżeli cie stać to dlaczego nie. Można nawet co 5tyś tylko czy jest tego praktyczne uzasadnienie :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość inhalt

Tyle, że w nowszych oplach serwis zaleca przykładowo wymianę oleju GM w diesel'u co 30tys :/

W pewnym przedziale roczników dla silnika 1.3 CDTI zalecano nawet wymianę oleju co 50 tys. km lub co 2 lata (to nie pomyłka - nie co rok, ale dwa), o ile wcześniej nie będzie komunikatu "Insp". Oczywiście wymagany jest wówczas olej LongLife o specyfikacji podanej przez normę producenta (GM-LL-025B). Olej GM ma taką specyfikację, ale ja lałem Mobil1 o szerszym zakresie temperaturowym wymaganej lepkości. Też spełnia normę GM.

Tak jest np. w Corcie C 2004 z silnikiem Y13DT 70 KM. Inna sprawa, że ja wymieniam częściej niż co 50 tys. km. Ale nie częściej niż co 30 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności