Skocz do zawartości

Cisnienie oleju start silnika 1.3 CDTI 51KW


Gość maxc

Rekomendowane odpowiedzi

witam, pozwole sobie podłączyć się do tematu - w sobote jade na wymiane oleju i mam do wyboru 5W30 GM, 5W50 Mobil1 lub 0W40 Mobil1 Tubro Diesel, z racji tego że jeżdże klekotem chyba najlepszy byłby ten 0W40 TD, samochód ma przejechane 114 tyś, obecnie mam mobila 5W50 i w sumie wszystko jest ok, radzicie zmienić na 0W40 TD czy zostawić taki jaki jest ?

Poprzednie auto zalewałem Mobil 1 0W40 TD i po zakupie swojej Corsy taki olej mu zalałem, bo został w "spadku po poprzednim samochodzie". Obecnie kupiłem GM 5W30 ze względu na cenę - 80zł za 5L. Jak dla mnie nie warto przepłacać do tak małego silnika i kupować 0W40 - Cena 4L za 140-150zł. Decyzja w każdym razie jest indywidualna. Kontrolka poziomu oleju także potrafi mi się nagle zapalić podczas jazdy - zdarzyło się to dokładnie trzy razy od grudnia a przejechałem około 10tys. Oczywiście po zgaszeniu silnika i odpaleniu, kontrolki już nie ma. Wskaźnik nadal pokazuje 3/4 bagnetu, więc to dziwna sprawa.

 

no tak, zgadzam sie. tylko kontrolka pojawia się nagle, i nagle potrafi zniknąć bądź nie świeci się już po ponownym uruchomieniu silnika. zaskoczyło mnie że podczas ruszania muszę lekko dodać gazu (inaczej niż w poprzednim dieslu Rover)

 

1,3 to mały silnik i mała moc, więc gazu trzeba dodać. Poprzednie auto 1,9TDi ruszało mi na samym sprzęgle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość wild_elk
maxc bad dzięki za porady, na 5w50 jeździ bezproblemowo więc na tym oleju chyba zostane, poza tym bad bez żadnej złośliwości to dziwną masz tą kontrolkę od oliwy :beer: ja przeciągnąlem wymiane bo dopadł mnie kryzys i od poprzedniej przejechałem 18 tyś, mam połowe stanu na bagnecie i ani razu (chociaż czasami kilka razy był pedał do podłogi i to nie z własnego widzi mi się tylko po prostu sytuacja tego wymagała) nie zapaliła mi się kontrolka od oliwy, jedyne co zauważyłem to troszke później gaśnie kontrolka po odpaleniu samochodu niż w momencie, kiedy był pełny stan, pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe. Sprawdzę jak wrócę na 5W30 czy też będzie kontrolka się zapalać. Nie przejmuję się tym w każdym razie, bo zdarzyło się to 3 razy na 10tys. km. Nie przeciągnąłeś z tą wymianą, bo GM zaleca wymieniać oleje w CDTI co 30tys.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście zalecałbym wszystkim częste wymianę niż przewiduje producent według danych można po 50 000km lub po 30 000km ale ja osobiście zamierzam wymieniać co 20 000 km, właściwie jeżdżę bardzo delikatnie, miasto trasa 50/50 czas pracy na wolnych obrotach hmm w korka czasami b.długo.

pompa oleju prawdę ci powie :)

 

 

ps. i właśnie mam ta którą wymieniłem na nową i tak na nią patrze i tak patrze i nie mogę uwierzyć............... :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

no ale 30-50 tyś jest dla olejów serii LongLife, (lanych też chyba do nowych aut?)

Ja miałem w instrukcji poprzedniego własciciela Castrola 5W40 - 15 tyś km, a zmieniam po 8 tyś bo jakiś czarny zasyfiony ten olej i

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wild_elk

Nie przeciągnąłeś z tą wymianą, bo GM zaleca wymieniać oleje w CDTI co 30tys.

GM dopuszcza wymianę po 30 000 ale zaleca po 15 000, jeżdże na zwykłym Mobil'u a nie na LL, poza tym część ludzi mówi też, że lepiej wymienić częściej olej bo w końcu on smaruje turbine, a po 30 000 km nie ma już takich właściwości jak po 15 000 i turbo szybcie sie "kończy" ale to tylko moje zdanie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiany sugerowane przez GM to 30tys diesel 50tys benzyna.

 

Ja też w zasadzie nie będę może czekał aż 30tys, ale nie mam zamiaru przesadzać. A zaleję GM Long Life 5W30.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Gość bodek_kocio

Odświeżę temat gdyż sam z niego korzystałem szukając przyczyny. Takie same objawy jak u usera na powyżej. Kontrolka oleju wyłącza się po 10-12 sek od uruchomienia silnika a przy zimnej temp. na zewnątrz nierzadko włącza się podczas jazdy. Pomierzył mechanik ciśnienia oleju i przy zwiększonych obrotach było zaledwie ok 1 atmosfery (0,5 na wolnych obrotach). Po wymianie pompy (droga, bolało :-) ) odpowiednio 3,5 i 2 atm.

Edytowane przez bodek_kocio

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam dolacze sie do tematu
problemow z cisnieniem nigdy nie mialem i gaslo rowno z uruchomieniem silnika
wszystko sie zaczeło od demontazu glowicy i wymianie tloka we wrzesniu (nie ja sie tym zajmowalem a,znany zaklad samchodowy w bochni )
zaczel0 sie swiecic cisnienie oleju przy obrotach 800 po nagrzaniu silnika i oleju -to zjawisko w obecnej porze ustalo gdyz jest chlodno i obroty sa wyzsze.
cisnienie w tym czasie na glowicy wynosilo na nagrzanym okolo 0,8 atm na jalowym po dodanu gazu roslo do ponad 3 ,
przy pracy silnika towarzyszy wyrazny klekot (stukot) tak jakby panewki lub sworznia ,klekot jest glosniejszy po nagrzaniu.jest to odglos izolowany o reszty na oko co 4 cykl pracy ogolnie silnik nie pracuje tak cicho jak kiedys .
ponadto moja uwage przykulo splywanie oleju z ukladu bo cisnienie gasnie po ok 4 -5 sekundach od uruchomienia bez znaczenia czy po nocy czy po godzinie a nie od razu jak kiedys .
moje pytanie czy obstawialibyscie panewke na korbie ,czy moze szanowny zaklad cos zaj...l i cos ominąl , moze wpadlo cos do kanalu olejowego
i ogranicza cisnienie.

czy w tym filtrze oleju jest zawor zwrotny aby olej z filtra nie splywal chodzi mi o ta sprezyne
56e957ae7a1415450ea3910c4cad70b0.jpg

czy ma ktos serwisowke tego silnika dotyczaca smarowania , przekroje itp

dodam ze czujniki cisnienia sprawdzilem 3 i to samo

i zapewnony zostalem ze pompa sprawna

ze cisnienie sprawdzali i jest 1.8 , a bylo przy mnie 0,8
tak wiec w zapewnienia nie wierze
ale zeby pompe szlak trafil tak ot psrtyk tez nie bardzo

wiec jak sadzicie ...?

 

mysle tez sie odkreceniu sruby od regulatora cisnienia oleju przy pompie ale musze odkrecic sprezarke od klimy bo ciasno

 

bo moze cos podeszlo pod kulke jak myslicie?

Edytowane przez mati11294

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności