Skocz do zawartości

"tuning" praktyczny


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

wiadomo, że Astra to praktyczny samochodzik, ale zawsze można poprawić w niej jakieś elementy, aby zwiększyć jej funkcjonalność.

Ciekaw jestem do dodaliście do auta. Może skorzystam.

Na początek napiszę od siebie:

- ponieważ lusterko wewnętrzne wydało mi się za małe, dokupiłem w markecie (15 zł) lusterko zaciskane na oryginalne, które znacznie powiększyło obszar widoczności. Lusterko jest szersze o kilka cm z każdej strony. Jest płaskie, żadne panoramiczne i spisuje się świetnie.

- dokupiłem podłokietnik dedykowany firmy Skorpion, bardzo polecam - zrobił się obszerny schowek pod łokciem

- uchwyt po GPS zamocowałem sobie na tej "półeczce" przed zegarem - optymalne miejsce jak dla mnie- jak używam nawigacji to co prawda zegar mam czesciowo zasłonięty, ale godzinę widzę

- teraz myślę nad czujnikami parkowania, można dostać za 100 zł polskiej produkcji, myślę, że nie będą złe. Dyskretny maly wyświetlacz (10x2 cm) nie będzie szpecił kokpitu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

to jak ty tak wymieniasz to ja w swojej dodałem niebieskie mieszki z czerwonymi nićmi fajnie to wygląda i normalnie a nie wiejski tuning jak u niekturych a uchwyt od palmtopa mam na szybie więc nic mi nie zasłania i jest czytelny

a i jeszcze kołpaki sobie zmieniłem na takie z briko prawie jak na alusach wygląda ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez napisze czemu nie

dodatkowe gniazdo 12V w bagazniku do podlaczenia lodowki

spryski na reflekotry - rzy takiej pogodzie widac roznica w swieceniu

a reszta to juz tylko dla mojej fantazji

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja:

1. Kilkanaście dodatkowych kontrolek w zegarach.

2. Podświetlane rączki pasażerów z tyłu.

3. Dodatkowe oświetlenie w bagażniku i komorze silnika.

4. Półka pod schowek.

5. Tarczobębny tył.

6. Halogeny przód.

7. Lampka z Omegi B z halogenikami.

8. Sztywniejsze sprężyny tył.

9. Czujniki poziomu płynu chłodniczego i spryskiwaczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, przypomniałem sobie jeszcze o drobiazgach:

- mieszki na biegi i hamulec, czarne z nićmi w kolorze tapicerki - dyskretne ale bardzo ładnie się prezentujące

- mata podgrzewana na fotel - znowu kosztowała grosze, a przyzwoicie działa, szczególnie przydatna w morzy. Mata przykrytą czarną koszulką zatem nie widać (koszulkę mam tylko na siedzeniu kierowcy). Pod matę wsadziłem jeszcze "podparcie lędźwiowe" ;) czyli małą poduszkę, bo mnie plecy bolały na dalekich trasach

- pod siedzeniem kierowcy i pasażera jest nieco miejsca na drobiazgi. Zrobiłem sobie takie mini "kieszenie": mieści się (pod oboma fotelami ): apteczka, kamizelki odblaskowe, koc piknikowy i jeszcze kilka rzeczy

 

Jeszcze sie nie bawiłem eletryką/oniką - jak będę miał czas, to może popróbuje, bo, jak widze, macie ciekawe wynalazki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- pod siedzeniem kierowcy i pasażera jest nieco miejsca na drobiazgi. Zrobiłem sobie takie mini "kieszenie": mieści się (pod oboma fotelami ): apteczka, kamizelki odblaskowe, koc piknikowy i jeszcze kilka rzeczy

 

Te kieszenie wydają mi się ciekawe. Opisz może więcej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kieszenie wydają mi się ciekawe. Opisz może więcej.

wiesz, to wszystko zależy od asortymentu jaki ma się w domu. Ja akurat miałem takie kieszenie z materiału ze wszytym zamkiem błyskawicznym. Trochę je przerobiłem, doczepiłem rzepy, które mocują kieszeń na podłodze) i zainstalowałem pod siedzeniami od tyłu (mieściła się też gaśnica, ale ostatecznie zamontowałem ją w bagażniku). Ponieważ z tyłu jeździ tylko dzieciak w foteliku, to mu nie przeszkadza.

z przodu fotela jest mniej miejsca, to mam taką torebeczkę materiałową tez na rzepy z kamizelkami.

Nie jest to żadna rewelacja, ale przynajmniej po samochdozie mi nie latają rzeczy ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość barteklodz

jak wszyscy to ja też

-przyciemnienie szyb, markową folią, w nocy widać i auta jadące z tyły bez badania nie oślepiają , nie wykluczone że folia zniknie i zamontuje lusterko wsteczne z automatycznym ściemnianiem.

-podgrzewane fotele

-dysze z nagrzewnicy na tylną część kabiny (niektóre astry miały to fabrycznie)

-podgrzewane lusterka

-skórzana kierownica

-jak ktoś ma problem z parkowaniem to czujniki przód i tył, chociaż poniżej 40cm to już nie działają

 

jak by była taka możliwość to bym wywalił słupki z przodu, nie rz zdarzyło się że pieszy wlazł na pasy a słupek go zasłonił ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś widziałem lusterko wewnętrzne (nakładkę na lusterko) z Bluetooth.

Dzwoni telefon to na lusterku wyświetla się numer dzwoniącego i w lusterku jest mikrofon i głośnik.

 

Niestety cena była powyżej 150zł ale bajer bardzo wygodny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous

ja u siebie podświetliłem tam gdzie stopki na ultrafiolet wewnątrz kabiny u kierowcy i pasażera obok...podświetliłem diodami ultrafioletowymi rejestracje z tyłu przymierzam się do wymiany grila na siatkowany i podświetlenia mojego Ecoteca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności