Skocz do zawartości

raz odpala , a raz nie chce


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

hej. mój problem dotyczy opla kadetta '87 z silnikiem 1.3

 

chodzi o to, że czasami nie chce odpalić ( dwa razy odpali a za trzecim razem nie chce, postoi trochę nieużywany i znów odpala... i po jakimś czasie nie chce odpalić) i jak otworzę maskę to czuć paliwo.

nie chodzi na pewno o akumulator, bo ładowany jest często

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domyślam się że to 1,3 na gaźniku. możliwe, że jest rozregulowany i zalewa świece. musiałbyś rozebrać gaźniki przeczyścić wszystkie dysze, kanaliki, zawór iglicowy, dać nowe uszczelki. odkręcić świece, wyczyścić i powinno pomóc.

 

 

 

mogę się mylić, bo z gaźnikiem miałem do czynienia jedynie w kaszlaku.

 

ale bez względu jaki masz system zasilania, sprawdź przewody paliwowe, mógł sie któryś przetrzeć i brakuje ciśnienia na gaźniku/wtrysku, stąd zapach paliwa. sprawdź to w pierwszej kolejności bo jak ci wacha tryśnie na gorący silnik to gaśnica nie pomoże....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

witam wszystkich otóż mam natępujący problem z moim kadettem silnik 1,3 bezyna 75 koni 87 rok kadecik stał jakiś czas został odpalony i jechałem nim do rodziny zaczoł sie dusić dałem mu więcej gazu i było ok jakies pare kilometrów od poznania zaczymałem się na świattłach auto zgasło i już nie odpaliło co robić odrazu pisze paliwo dostaje iskar jest znajomy mi mówił że jak siądzie silniczek krokowy to za boga auta nie odpale i pisze z takim zapytaniem gdzie się on znajduje w tym oplu Proszę o pomoc bo brak mi słów

 

poprawiłem ''regulamin 3,1'' / andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ok dzieki tylko jeszcze jedna sprawa bo gościu mi napisał ze w silnikach 1,3 nie ma silniczka krokowego

 

[ Dodano: Wto Mar 17, 2009 21:38 ]

i zktórej strony mam go szukać:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki tylko jeszcze jedna sprawa bo gościu mi napisał ze w silnikach 1,3 nie ma silniczka krokowego

 

[ Dodano: Wto Mar 17, 2009 21:38 ]

i zktórej strony mam go szukać:D

z Lewej pod filtrem powietrza

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

DjCortez, dałem ci link czy zajrzałeś do niego :D

jest cały opis jak wygląda i jak czyścić

a jeszcze tak na marginesie pytasz o siln. krokowy a teraz piszesz że ktoś ci powiedział że tam nie ma krokowca to może ty masz gaźnik wtedy nie ma ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

no ja mam własnie gażnik silnik 1,3 s to wtakim wypadku co może go boleć może zaworek iglicowy?

 

[ Dodano: Sro Mar 18, 2009 10:38 ]

tylko czy wszystkie kadety mają moduł bo jak otworze maske to na scianie grodziowej po prawej stronie u góry jest modół i obok teho zaraz też takie małe gówie...nko z podłonczona wtyczką

 

[ Dodano: Sro Mar 18, 2009 10:47 ]

tylko może to że nie odpala leży po stronie kopułki bo jak wykrecer świece to tylko 234 jest zalany a pierwszy nic

?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

DjCortez, no jeśli są zalane to sprawdź czy jest iskra czy nie ma przebicia

(dobrze myślisz tu może być przyczyna )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

wymień kopulke i zobacz czy przewody sie nie swiecą nocą, i pisz co i jak , a zaczym wymienisz kopułke to ja zobacz w jakim jest stanie czyli ten czarny węgielek na środku.pozdro

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności