Skocz do zawartości

licznik z obrotomierzem


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

W dieslu jest za to alternator - to on jest źródłem sygnału dla obrotomierza.

Jak będziesz kupował to zwróć uwagę na to żeby był tej samej firmy co masz teraz (Delco lub VDO) i miał taki sam współczynnik "W".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Sprawdź dokładnie. Małymi cyferkami na liczniku prędkości, po lewej stronie, na samym dole powinno być napisane np W=1111, W=1102.

Dokładnie widać to tutaj:

http://moto.allegro.pl/item185925144_licznik_opel_astra_w_1111_obrotomierz_diesel.html

Takie samo W muszą mieć Twoje zegary - jak nie to trzeba przekładać prędkościomierz.

Dobrze by było żeby obrotomierz był do 6 tys obrotów - to do typowego diesla. Benzyna ma 7-8 tys.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten link co dałes to jest do astry I a ja mam II więc nie wiem czy twoja nie uwaga czy brak wiedzy :wink:

 

[ Dodano: Sob Kwi 28, 2007 19:45 ]

panowie jutro jade po licznik ale od benzyny pan ktory go sprzedaje mówi że troche bedzie oszukiwać i nie wiem jak go teraz zrobić aby chodził tak jak powinien

 

zaryzykuje i go kupie jak nie bedzie u mnie działał to go odsprzedam całe 80zł :(

 

[ Dodano: Nie Kwi 29, 2007 17:43 ]

no więc panowie i panie moja asterka ma od dziś licnzik z obrotomierzem :)

 

licznik z bezyniaka więc oszukuje troche obrotomierz ale jak zmienie zegary na biale to bedzie wsio ok :)

 

jedyne co musialem zrobić to przelutowac diode od świec żarowych bo w benzyniaku nie ma tej diody tak reszta to samo licznik od kilometrów nie oszukuje (sprawdzałem z innym autem :)

 

pozdrawiam wszystkich :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to właśnie miał być ten problem - kwestia prawdomówności obrotomierza :wesoly:

nie wiem jak to można przeskoczyć inaczej w licznik od benzyny.

 

A generalnie ciekawa sprawa z tym obrotkiem w dieslu - w starszych Oplach nie było takiej możliwości i w dieslu nie dało się założyć obrotomierza bez zrobienia oddzielnych dodatkowych układów i lutowań.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sim pominięciem blędu obrotka jest wymiana tarczy na taką jaka jest w diesluy a że i tak zmieniam tarcze to wiesz że mnie to nic nie obchodzi:) licznik juz na niebiesko podświetlony czekam na zegary i do boju :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a liczba impulsow alternatora odpowiada liczbie impulsow zaplonu?

tzn scislej - czy jest proporcjonalna w kazdym zakresie obrotow?

bo gdy obroty jałowego sie zgadzaja to wcale nie musza sie zgadzac obroty rzędu 4000.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a liczba impulsow alternatora odpowiada liczbie impulsow zaplonu?

tzn scislej - czy jest proporcjonalna w kazdym zakresie obrotow?

bo gdy obroty jałowego sie zgadzaja to wcale nie musza sie zgadzac obroty rzędu 4000.

 

no wlasnie

 

a druga sprawa

jak wyglada podswietlenie na niebiesko???

bo ja wylozylem na to kasa i bylo tak kiepsko ze wrocilem do oryginalu (chce cos tam widziec a nie domyslac sie)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na niebiesko jest ok tylko jedna sprawa to to że nie widać czarwonych elementów zegarow ale to jak przyjdą białe zegary to dodam w niektórych miejscach czerwone diody a co do obrotów to jak zmienie zegary na białe to tarcze bedzie od diesla bo tarcze disla maja do 6000obrotow a benzyna do 7000 więc na peno jest przekłamanie a co do zdjęć to jak dorwe cyfrówke to dam na forum no i oczywiście po zakończonych pracach dam zdjecie końcowe :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sprawdzaliscie Panowie jak dzialaja diody dostepne wszedzie juz przygotowane w oprawkę żarówek 1.2W i 3W takie jak w descach i zegarach?

 

dostepne sa przeciez w roznych kolorac: bialy, zolty, zielony, niebieski, czerwony, bursztyn i ponoc daja o wiele wiecej dobrego rozproszonego swiatla od tradycyjnych matowionych diodek - a wystarczy tylko wetknac w miejsce starych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności