Skocz do zawartości

Duze spalanie corsa b, po 15km 102 stopnie


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie chciałbym sie dowiedzieć jak podłączyć samochod pod komputer tzn:

jakie urządzneia będą mi w tym celu potrzebne i jakie programy ewentualnie.

 

I jaki koszt jest takiego kompletu.

 

Piszę ponieważ moj opel bardzo dużo pali 11 litrów a mam 1,4

 

Zapoznałem sie z wieloma tematami tu na forum i nie wyswietla mi zadnych kontrolek przy jeździe jedynie od rezerwy :) Dlatego chciałbym dowiedzieć się co jest tego przyczyną, abym nie musiał oddawać samochodu do warsztatu tylko po to aby powymieniał mi rzeczy które mogą coś dać a nie muszą. Samochód do tej pory sprawuje sie swietnie.

 

Jezeli chodzi o ogrzewanie to po5 km leci gorące powietrze. Czasami aż za gorące. Dzis dokłładnie sprawdze do jakiej temperatury dochodzi po przejechaniu 5 km i 10.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

sonda lambda ewentualnie czujnik temperatury na ECU ale najlepiej faktycznie wpiac w kompa.jesli chcesz kupic naprawde jest tego durzo na allegro i do 400zl kupisz juz wystarczajacu dla siebie oczywiscie mam na mysli diagnozowanie dla wlasnek potrzeby a na dzien dzisiejszy sam sobie sprawdz bledy w prosty sposob opisywany tysiace razy na tym forum :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sonda lambda ewentualnie czujnik temperatury na ECU ale najlepiej faktycznie wpiac w kompa.jesli chcesz kupic naprawde jest tego durzo na allegro i do 400zl kupisz juz wystarczajacu dla siebie oczywiscie mam na mysli diagnozowanie dla wlasnek potrzeby a na dzien dzisiejszy sam sobie sprawdz bledy w prosty sposob opisywany tysiace razy na tym forum :)

niestety kurde nie mam pojęcia jeżeli chodzi o samochody jestem poprostu zielony. Duzo przeczytałem na tym forum ale jak ktoś mówi o jakimś rozkręcaniu to nie wiedziałby od czego sie zabrać. A podobno aby wymienić termostat trzeba tego troche rozkręcić.

 

Jezeli ktoś moze mi powiedzieć ile kosztują mniej więcej częsci o których wspomniał kolega wyżej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sonda,tylko oryginal-ok 250zl

czujnik temp-ok 50

samodiagnoza -free

 

podalem link odnosnie astry ale zasady sa takie same a liste kodow masz pod regulaminem na pierwszej stronie ''corsa''

 

http://astra.autokacik.pl/diagnostyka.html

 

napisz jakie bledy ci wyrzucilo to bedziemy je analizowac :wesoly:

ps.gniazdo diagnostyczne masz pod kierownica.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak znalzałem to tylko teraz nie jestem pewien czy mam poprostu połaćzyć to gniado zwyklym kablem ? i ta lampka będzie mi sę świecić ?

oto zdjecie abym upewnił sie czy zrobie dobrze.

 

Dołączona grafika

 

[ Dodano: Nie Sty 25, 2009 10:14 ]

apropo tego zdjecia u góry znalazłem światlło przeciwmgielne, które u mne w samochodzie nie działa, czy to dlatego ze nie ma tam tego bezpiecznika ( gora 6 pole od lewej )

Jezeli tak jaki to ma być bezpiecznik.

 

[ Dodano: Nie Sty 25, 2009 10:48 ]

Dobra poradziłem sobie z tym, nie wyświetla nic poza 12 .

Czy to oznacza ze sonda jest dobra?

 

Dodam ze wczoraj po przejechaniu 5 km 91 stopni

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w klubie. Samochód mam podobny i tez pali mi cos kolo 9 litrów w miesice (moze troszke wiecej). Komputer nie wykrył zadnych usterek/bledów ( sprawdzenie 30 zł). Mechanik polecil mi "zapoznanie sie z autem" wymiane filtrów, plynów, zrobic rozrząd. Gdyz w sumie po kupnie auta zauwazylem ze duzo pali. Na dniach bede wymienial filtr paliwa zatankuje do pelna i zobacze ile spala. Jak znajdziesz rozwiazanie to chetnie przeczytam :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też myslałem o filtrach, ale jak ostantio pojechalem do mechanika cos mowil o sondzie. Tu na forum przeczytalem o jakims termostacie oraż ze mogą być zabrudzone jakieś kable.

 

Poczekam na jakies wskaówki co moge jeszcze sprawdzić bądź co zrobić aby bylo lepiej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytaj na forum jak sprawdzic termostat, u mnie to nie byl powod dla ktorego wiecej palił. Tak przynajmniej mi sie wydaje. Sonda lambda, troche duzy koszty jak dla mnie. Zeby jeszcze komputer cos wykrył. Bo nie widze sensu wymiany czesci w ciemno

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dokładnie ten sam problem u mnie w Corsie B silnik X10, więc sam błędów nie mogę sprawdzić. Na kompie wywaliło mi czujnik wału i przepływomierz (miałem problemy z utrzymywaniem obrotów na zimny silniku, teraz wszystko ok). Myślałem, że spalanie spadnie, dzisiaj tankuje, przejechane 110km i nalałem 14l, poprzednio wychodziło mi około 12-13l/100, przypominam, to jest silnik 1.0.

 

Mógłby mi ktoś wypisać, co powinienem sprawdzić? Jakie rzeczy mogą odpowiadać za takie spalanie? wiem, że może być to sonda, coś jeszcze?

 

Mechanik, wspominał, że miałem poluzowany czujnik temperatury, możliwe, że znowu się poluzował i przez to tyle pali?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dokładnie ten sam problem u mnie w Corsie B silnik X10, więc sam błędów nie mogę sprawdzić. Na kompie wywaliło mi czujnik wału i przepływomierz (miałem problemy z utrzymywaniem obrotów na zimny silniku, teraz wszystko ok). Myślałem, że spalanie spadnie, dzisiaj tankuje, przejechane 110km i nalałem 14l, poprzednio wychodziło mi około 12-13l/100, przypominam, to jest silnik 1.0.

 

Mógłby mi ktoś wypisać, co powinienem sprawdzić? Jakie rzeczy mogą odpowiadać za takie spalanie? wiem, że może być to sonda, coś jeszcze?

 

Mechanik, wspominał, że miałem poluzowany czujnik temperatury, możliwe, że znowu się poluzował i przez to tyle pali?

przeczytałem tu na forum ze warto sprawdzic jeszcez świece i filtry paliwa i powietrza.

 

[ Dodano: Nie Sty 25, 2009 22:49 ]

U mnie w samochodzie zauważyłem jeszcze ze po 15km prezjechanych temperatura powyzej 100 stopni o ile sie nie myle to 101/102 Czy to powód do niepokoju?;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności