Skocz do zawartości

Wskaźnik temp. płynu chłodzącego nie działa - konsekwencje?


Gość marian132

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Niedawno stałem się posiadaczem Opla Astry II 1.7TD z silnikiem opla.Od początku jak kupiłem autko nie działa mi wkaźnik temperatury płynu chłodzącego. Czujnik temperatury wymieniłem-był sprawny (ten niedaleko rozrządu), jak sie wyjmie wtyczke z tego czujnika to załącza się wentylator, Auto było podpinane pod komputer i podobno pokazuje temperature, jak wtyczke mostkowałem od tego czujnika to wskazówka się nie ruszała. Czy z tego wynika że zegary mam do wymiany? A jeśli tak to wymieniać te zegary czy można olać sprawe? Boje się ze mi sie silnik przegrzeje-moje pytanie czy jest taka możliwość czy jakby się silnik przegrzewał to wyskoczy jakaś kontrolka silnika itp, i jak ten wskaźnik nic nie pokazuje to wszystko z chłodzeniem powinno działać ok?(pytam dlatego że jest zima i narazie robiłem krótkie trasy tak że jeszcze mi sie wentylator nie zdążył włączyć). Będe bardzo wdzięczny za jakiekolwiek rady gdyż nie wiem już co robić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

jak sie silnik przegrzeje to juz bedzie po ptakach

diesle tego nie lubia

wiec rob to jak najszybciej

 

sprawdz dokladnie czujnik

(cos mi sie zdaje ze zmieniles dajacy sygnal wentylator a nie na zegary)

od temperatury na zegary ma przewasnie wtyczke wsuwke

jak dotkniesz nim masy to wskaznik powinien sie ruszyc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik miał wtyczke wsuwaną na 2 piny. Jest problem bo wydaje mi się że pozostała mi tylko wymiana zegarów.Stąd moje pytanie jak można dodatkowo zdiagnozować problem i czy jest sobie czym głowe zawracać bo z tego co wiem to np. w Astrach III wogule nie ma tego wskaźnika, na tym forum też wyczytałem że komputer ma jakiś błąd za wysokiego napięcia z czujnika a więc jakby sie silnik zabardzo nagrzewał to by jakiś błąd wyskoczył czy sie myle?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc prosze o informacje co mam robić wymieniać zegary bo inaczej nie dostane żadnej informacji żadną kontrolką że coś jest nie tak?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw znajdz czujnik podajacy sygnal na zegary

juz to wyzej pisalem

dotknij do masy (np silnik)

jak wskazowka sie ruszy to masz winnego

jak nic sie nie stanie to zegary do wymiany

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mniej więcej gdzie mam szukać tego czujnika?

Czujnik temperatury cieczy znajduje się w obudowie termostatu,

po lewej stronie silnika, biegnie do niego gruby wąż od cieczy chłodzącej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość marian132

Informuje że problem rozwiązany - był do wymiany termostat. mimo przejechania ok 100km temperatura silnika była tak niska że wskaźnik się nie wychylał

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość Grzechu 76*
:?: witam. ja też mam astre G diesla 1.7 TD i niepokoi mnie wskaźnik temperatury. wczoraj miałem wrażenie, że się wogóle nie ruszył (ale było ledwie 7 stopni i jeździłem niewiele- może dlatego), natomiast dziś zrobiłem około 80 km i temp skakała tj. wzrosła do 90 może 92 i spadała do 70. rosła i znowu spadała. niepodoba mi się to. A co wy na ten temat? :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności