Skocz do zawartości

Wskaźnik temp. płynu chłodzącego nie działa - konsekwencje?


Gość marian132

Rekomendowane odpowiedzi

Podaje spalanie za ten tydzień 7,38 l/100km.

to zdecydowanie za dużo.

Witam.Ja myślę ,ze to spalanie takie ma być, u mnie tez jest wysokie a nawet większe niż u Ciebie, tak ,że opowieści o oszczędnych dieslach można miedzy bajki włożyć -przynajmniej w odniesieniu do tego silnika.Byłem u magika od silników Opla i stwierdził ,że wszystkie parametry pracy silnika są prawidłowe ,silnik ładnie chodzi , a więc takie wynika z tego ,że takie spalanie jest prawidłowe

Pozdrawiam

Wojtek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Grzechu 76*

Tankuje zawsze do pełna, kasuje licznik i przeliczam ilość zalanego paliwa na przejechane km.

Co do filtrów to są niewiadomo jakie (ale nie całkiem -> samochód kupiłem niedawno 2 tyg temu, i jeszcze ich nie wymieniłem, bo na oko wyglądają porządnie)

silnik pracuje równo, zapala lekko nawet zimny,

nie widać dymu (napewno nie kopci).

co do termostatu to narazie ten sam bo dziś w sklepie nie mieli, będzie jutro. zobaczymy po wymianie.

na papierach z przeglądu mam jeszcze coś odnośnie wydechu. ostatni tłumik, był popękany i miał urwany zaczep mocujący. to już wymieniłem, ale jest coś jeszcze o sondzie lambda. będę musiał pojechać na komputer i sprawdzić wszystko.

na wyświetlaczu pojawia mi się też przy odpalaniu napis "INSP" ( tu nad głównym licznikiem przebiegu), więc bez podłączenia pod kompa raczej mało wiem.

powoli zrobimy wszystko, jak finanse pozwolą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

Najpierw filtry i olej - napis INSP to właśnie znak by tą wymianę wykonać.

No i jak najszybciej rozrząd (nieważne co jest napisane i jaki masz przebieg :wesoly: )

 

Z tym spalaniem stawiam na termostat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu 76*

Ja też, stawiam na niedogrzanie silnika. Jutro będzie ten dzień. A co do rozrządu to jest jeszcze czas. Brak niepokojących objawów, oznaczenie do wymiany daje mi jeszcze czas, a autko ma pełną historię serwisową, więc jestem spokojny. :beer:

reszta po kolei stopniowo, jak finanse pozwolą :beer:

 

[ Dodano: Czw Cze 18, 2009 19:07 ]

Termostat wymieniłem wczoraj i efekty widać "gołym okiem".

Po 2,5 km wskazówka temp rusza w górę, a po 4km jest 89-90°. Na trasie temperatura stała a przez miasto przy zatrzymaniach na światłach podskakiwała do 92-93°. To mi się już podoba. :wesoly:

kolejne liczenie spalania pokazało 7,2 l/100km. Zobaczymy co wyjdzie po tej wymianie termostatu.

 

Dzięki za wszystkie rady Mariusz!!! :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności