Skocz do zawartości

Zawieszenie - co zakupić ??


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

utwardzone to nie to samo co sportowe. Jeżdziłem astrą na sporcie i to inna bajka.

Po prostu standardowe sprężyny są miękkie, a te utwrdzone, wzmocnione są twardze (ale do sportowych trochę im brakuje), poza tym nie obniżają auta, a u mnie teraz tył nie siada, więc jest nawet troszke wyżej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NIESWIADEK

Witam!

Załatwiłem problem ocierania.

Kupiłem najpierw sprężyny oplowskie - ale okazało się że problem nie zniknął - ja nie potrzebuję obniżonego auta tylko twardsze - więc pojechałem do sklepu motoryzacyjnego i wymieniłem te oplowskie sprężyny na inne z daewoo lanos - są o 2 cm wyższe i oczywiście o wiele twardsze - teraz juz problem zniknął całkowici - autko jest delikatnie wyższe - ale jak wiozę standardowe 5 osób - nie ma szans na ocieranie nawet na najwyższych wybojach. Polecam takie rozwiązanie - ja jestem zachwycony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja osobiście nigdy nie zdecydowałbym się na takie rozwiązanie... Może 2cm to nie dużo wiecej, ale zawieszenie było projektowane pod odpowiednie sprężyny i o ile obniżając możemy najwyżej bardziej je wytłuc to o kiedy podwyższamy zawieszenie igramy z bezpieczenstwem, bo zmieniamy srodek ciężkosci auta na wyższy przez co może okazać sie bardziej wywrotne...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NIESWIADEK
Ja osobiście nigdy nie zdecydowałbym się na takie rozwiązanie... Może 2cm to nie dużo wiecej, ale zawieszenie było projektowane pod odpowiednie sprężyny i o ile obniżając możemy najwyżej bardziej je wytłuc to o kiedy podwyższamy zawieszenie igramy z bezpieczenstwem, bo zmieniamy srodek ciężkosci auta na wyższy przez co może okazać sie bardziej wywrotne...

Ja nie jeżdżę w rajdach i nie wchodzę w zakręty z prędkościami światła- dla mnie najważniejszy jest komfort, a zresztą własnie wróciłem z długiego wyjazdu - na trasie było kilka ciasnych zakrętów - i uważam że auto wchodziło w nie lepiej niż przed wymianą a do tego stało się odrobinę twardsze!

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Moim zdaniem najlepszym rozwiazaniem jest dobry amortyzator.

Sprezyn bym nie ruszal na razie

Proponuje takie rozwiazanie:

Na allegro (i w wiekszosci sklepow motoryzacyjnych) sa gumy do sprezyn

takie

b5ca4b13723ca8bc.jpeg

 

Tak wyglada zamontowana guma

73822b6acfeca129.jpg

Jesli gumy nie pomoga to znaczy ze naprawde masz sprezyny do d.... i warto wymienic na nowe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja zastosowałem wzmocnione sprężyny "D&D Resory Polska" + Kayaby Excel-G (gazówki) i jestem pod ogromnym wrażeniem! Na trzepakach wyszło mi, że poprzednbie amory miały 70% sprawności (olejowe monroe), ale jazdy teraz, a poprzednio nie da się porównać... Trzymanie na zakrętach idealne! Przy chamowaniu bardzo bardzo delikatny przechył do przodu, po zakończeniu absolutnie zero bujania! Jestem bardzo bardzo zadowolony i polecam ten zestaw!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

W mojej poprzedniej astrze F kombi (benzyna) zmiana przednich sprezyn na model od diesla zaowocowala wiekszym komfortem, mniejszymi drganiami kierownicy i lagodniejszym odczuwaniem dziur.

Bardzo polecam taki zabieg!!!

 

Obcnie tez mam F kombi i mam dylemat co zrobic z tylnymi sprezynami poniewaz jedna z nich pekla. Wiem, ze na tyl nie ma rozroznienia pomiedzy dieslem i benzyna. Sa tylko standardowe i wzmacniane(zwane inaczej usztywnianymi lub sprezynami o przedluzonej zywotnosic,hmmm?).

Niestety jestem juz po zakupach-standardowych sprezyn (MAGNUM) do kombi i po lekturze tematow na forum zastaniawiam sie czy je wogole zalozyc...

Co sadzicie?

Czy gumy podkladane pod zakonczenia sprezyn tez nalezy wymienic?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności