Skocz do zawartości

Zawieszenie - co zakupić ??


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam, ponieważ moja astra ma przejechane już 313 000 km to należałoby po raz kolejny zmienić sprężyny, amortyzatorki i kilka innych częśći o które zapytam później.

Chciałem zapytać jakie amortyzatorki i sprężyny kupić. Dodam, że przedewszystkim zależy mi na komforcie, ale nie chciałbym zeby samochód "pływał". tak, więc co polecacie ??

chciałem również dowiedzieć, się co jeszcze wymienić w zawieszeniu ?? Ogólnie wiem, że wiekszość gum, bo to przecież groszowe sprawy, ale które konkretnie wymienić ?? mógłby zrobić mi ktoś listę ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Możesz podjechać na szarpaki to będzie wiadomo w jakim stanie masz zawias.

Jeśli będziesz zmieniał amorki i sprężyny, to polecam Ci amorki Kayaba (ja mam gazowe exel-G), są nie drogie i bardzo dobre. Niektórzy pisali, żeby kupować te kayaby robione w japonii, a nie w hiszpanii. Sprężynki założyłem wzmocnione, bo jak dla mnie seryjne były zbyt miękkie (autko siadało załadowane). Taki zestaw jak dla mnie jest idealny, bo astra dobrze się prowadzi, a nie jest tak twarda jak na sportach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wzmocnione sprężyny tzn. jakie ?? możesz podać firmę i model ?? A powiedz mi jak przy tym zestawieniu czuć dziury, bardzo szarpie czy tłumi elegancko ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie wiem jakiej to firmy, kupiłem na allegro (o połowe taniej niż w sklepie). Jak kupujesz to po prostu mówiesz, że wzmocnione chcesz. Amorki ładnie tłumią nierówności. Astra jest twardsza niż seria, ale teraz na zaktętach jak są jakieś nierówności, to ładnie się trzyma, nie nurkuje, nie odjeżdza. Miałem wcześniej delphi olejowe i te ą dużo lepsze jak dla mnie. Wcześniej jak wjechłem w dziurke, to niby delikatnie czuć było, ale autem zawsze bujnęło, a teraz tylko czuje, że jechałem w dziurke, ale auto się tak nie buja.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NIESWIADEK

Mam podobny problem - nie zwracałem uwagi na słabe tylne sprężyny do momentu, gdy wstawiłem plastikowe tylne nadkola.

Teraz lewe mam już przetarte bo ociera na każdej nierówności jak jadę w pięć osób i na większych wybojach jak jadę sam.

Jakie sprężyny powinienem kupić?

amortyzatory są w porządku bo wyszło 80% na diagnostyce

Chciałbym żeby samochód był trochę twardszy, bo często wożę pełny stan.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

no kup soboe wzmocnione, chociaż na tył. Te wzmocnione tyne co ja mam wyglądają identycznie jak sprężynki od vectry A i dużo osób pisało, że pasują.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

a jakie koła masz? bo często na szerszych oponach plastikowe nadkola przycierają i trudno jest to zrobić żeby nie przycierały :D

 

co do sprężyn to utwardzone to to samo co sportowe?

 

jeżeli chodzi o sportowe to możesz sobie założyć obniżające H&R -30 na nich dobrze się jeździ autko trochę się obniży i będzie twardsze. no i do takich sprężyn niekoniecznie musiałbyś zakładać sportowe amortyzatory

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NIESWIADEK

Nie mam szerokich opon więc myślę że to ocieranie to słabe sprężyny.

zastanawiam się tylko czy jak założę te obniżone to czy będę mógł później włożyć alusy 15" bo teraz jeżdżę na stalowych 14tkach i to tarcie czasem się pojawia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

przy standardowych amorkach i alusach 15 cali będzie obcierać plastikowe nadkola a co dopiero na obniżonych :D jedyna rada żeby nie obcierało na 15 to opalarka i powyginać nadkola żeby pasowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności