Skocz do zawartości

ubywający płyn w zbiorniczku wyrównawczym


Gość EsoXose

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam w swoich papierach od zafirki też znalazłem rachunek że był wymieniany korek od zbiorniczka wyrównawczego. Ale w moim przypadku jednak trzeba było wymienić UPG.

Kup nowy korek jak napisał wyżej kolega ( małe koszty) czasami zaworki przepuszczają i ubywa przez korek .

A sprawdzałeś na rozgrzany silniku, potrzymać auto na 2000 obrotów, odkręcić korek od wyrównawczego, druga osoba sprawdza czy w zbiorniczku nie zacznie się gotować.

 

[ Dodano: Sro Lut 04, 2009 07:51 ]

Witam w swoich papierach od zafirki też znalazłem rachunek że był wymieniany korek od zbiorniczka wyrównawczego. Ale w moim przypadku jednak trzeba było wymienić UPG.

A sprawdzałeś na rozgrzany silniku, potrzymać auto na 2000 obrotów, odkręcić korek od wyrównawczego, druga osoba sprawdza czy w zbiorniczku nie zacznie się gotować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam.Ja miałem taki sam problem z uciekającym płynem z układu chłodzenia i problem uciekającej wody sam znalazłam mianowicie miałem pękniętą pompę wodną a pęknięcie było tak minimalne ze dopiero zaczynało wyciekać po rozgrzaniu silnika.Także zagrzałem max silnik i wszedłem do kanału poodkręcałem osłony lampka w rękę i gdy autko chodziło od razu było widać wyciek z pod pompy wody...Także zanim sciągniecie głowice warto by było się przyjrzeć temu rozwiązaniu.Jeżeli macie pęknięta pompę po rozgrzniu silnika na pewno ubytek będzie widoczny.po skraplającej sie wodzie..pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Co prawda moje auto ma silnik benzynowy ale też powoli znikał płyn.

Dywaniki były suche.

Żadnych widocznych wycieków.I pewnego dnia włożyłem palce tam gdzie jest klapka z nabitymi numerami po stronie pasażera .Okazało się że gąbka jest mokra .I to był płyn. Wymieniłem uszczelniacze na nagrzewnicy i pomogło jak ręką odjął.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki wszystkim za pomoc okazało się to co pisał danielos75 dywaniki suche a moro tam gdzie nabity jest numer nadwozia, po spróbowaniu tego jestem pewien ze to płyn bo jest słodki smak....WIELKIE DZIĘKI.....Gnębi mnie ten problem już prawie rok....i już myślałem że uszczelka pod głowicą.Więc to bulgotanie o którym pisałem wcześniej jest pewnie spowodowane tym że jest nieszczelność i układ się zapowietrza?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności