Skocz do zawartości

problem ze spalaniem


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

hej kupilem rok temu signum 1.9 disel 150 koni w tej chwili jest jeszcze na gwarancji. problem polega na tym ze na wolnych obrotach jego spalanie pownno byc 0.9L/h a wskazuje mi czasami 4.5L/h ale gdy tylko zgasze silnik i zapale go spowrotem wtedy wraca wszysko do normy (do pewnego czasu) bylem w serwisie juz 7 razy zmieniali soft filtry a nawet monitor i nadal jest to samo zastanawiam sie czy to moze byc wada fabryczna ktorej nie mozna namiezyc w tym aucie prosze o porade dzeki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROTFL

czytales instrukcje? wiesz co do DPF?

 

jak ci pali 4,5 litra to NIE GAS tylko jedz sie przejechac na szybkiej trasie, zeby obroty mial ponad 2000 a niektorzy w serwisie sugeruja ponad 3000

 

jak bedziesz robil tak jak teraz czeka cie odetkanie filtra w ASO, a w najgorszym razie wymiana filtra...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

hej robilem tak jak mowisz i nic podczas takiej jazdy spala 11.7/100km filtry juz wymieniali i nie ma rezultatu mozesz mi powiedzec co oznacza ten skrot DPF dzeki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

on musi tyle palic, po paru minutach badz jesli bardziej zakorkowany po kilkunastu minutach powinno wszystko wrocic do normy

chyba ze masz juz porzadnie zatkany wtedy nalezy zrobic wypalanie w serwisie

a tak BTW ile masz juz zrobione kilometrow??

 

Diesel Partikel Filter

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

hej zrobilem 15000 tys. ci tutejsi mechanicy nie maja pojecia co sie dzieje nie potrafia tego wytlumaczyc ciagle o tym sofcie gadaja jutro ide rozmawiac o zmianie auta zobaczymy co wyjdzie

 

[ Dodano: Czw Lut 05, 2009 22:43 ]

hej z tym filtrem masz racje ale gdyby sie zapychal to powinna sie dioda swiecy zarowej zapalic w trakcie pracy silnika a tu nic sie nie zapala czyli raczej to nie DPF

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej z tym filtrem masz racje ale gdyby sie zapychal to powinna sie dioda swiecy

zarowej zapalic w trakcie pracy silnika a tu nic sie nie zapala czyli raczej to nie DPF

mnie tez tak mowili w serwisie a dioda sie nie pali (mruga) podczas wypalania, natomiast jak sie zapali w trakcie jazdy to moze oznaczac ze trzeba jechac do serwisu na wypalanie- nie wiem nie sprawdzalem, w serwisie mi mowili...

 

jesli to 15kkm - niech sprawdza filtr DPFa czy nei zatkany, i jak cos to gadaj o jego wymianie ;) zawsze bedzie to jakis argument do negocjacji ;)

na jakich trasach glownie jezdzisz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

hej najczesciej to miasto do pracy mam 3minuty zadko kiedy gdzies dalej ale wedlug mnie to nie ma znaczenia on ma dzialac i tyle jestem drugim wlascicielem tego auta i tak naprawde nie wiem dlaczego pierwszy wlasciciel zrezygnowal z niego po pol roku

jakis miesiac po kupnie mialem inny problem oprocz wyzszego spalania jak mowilem wczesniej falowaly rowniez obroty miedzy 0.6-0.9 na minute oczywiscie wracalo do normy po zgaszeniu silnika i po ponownym odpaleniu naszczescie ta usterke usuneli ale wyzsze spalanie pozoztalo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec moze byc tak ze masz zapchany filtr/katalizator. sprawdzili to w serwisie??

byl glosny taki przypadek z Volvo z silnikami forda, i serwis na zywca tlumaczyl ze to wina uzytkownika auta - ze jezdzi tylko po miescie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

jestem ciekaw czy powinna sie pojawic informacja o zapchanym katalizatorze po podlaczeniu komputera

 

[ Dodano: Pią Lut 06, 2009 13:37 ]

za godzine jade znowu pogadac znimi wczoraj obiecywali ze oddzwonia rano z odpowiedza co dalej i do tej pory cisza duzo nerwow mnie to kosztuje tym bardzej jak pomysle ile dalem za niego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności