Skocz do zawartości

Corsa D pływa na drodze


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam.

Mam problem z autem.Corsa D z 2006 roku, mianowicie , auto pływa na drodze prostej i nie chodzi tu o koleiny.Zrobiłem już:

-wahacz, bo byla tuleja gumowa wyrwana

-łożysko koła tylnego

-zbieżność

 

Co jeszcze wydaje mi się dziwne to: mimo że nie miałem nigdy corsy , ani astry , uważam że auto jest takie rzadkie, lekki ruch kierownicą a ono zaraz skręca , czasami jadę trzymam kierownicę sztywno a samochód raz lekko w lewo raz lekko w prawo i tak na zmianę(droga równa , nowy asfalt) , czy te corsy są tak czułe przy skręcaniu czy u mnie coś nie działa, z tego co się orientuję to jest wspomaganie elektryczne, a nigdy wcześniej nie miałem auta z takim wspomaganiem więc nie wiem jak to pracuje.

Byłem na szarpakach i wykazało tylko tą tuleję na wahaczu.

Czytałem też tu na forum o czujniku skrętu , może tu leży przyczyna?może to trzeba skalibrować?czy to możliwe że są take objawy?

amortyzatory mają po 87 % przód, tył 70%

 

Nie mam już pomysłu co jest nei tak,auto nie wygląda na robione z 2, lakier jest ori, dzwoniłem do właściciela tego pojazdu przed sprowadzeniem bo znalazłem telefon w papierach i powiedział mi że zderzak był uszkodzony.szyby wszystkie ori, na serio nie ma się do czego przyczepić.

Już nie mam pomysłu o co chodzi z tym samochodem , ale boję się go dać żonie w takim stanie.

 

macie jakieś pomysły?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Serwisow raczej sie nie poleca,ale moze oni znaja problem i warto jednak sie do nich udac.POzdrawiam.Napisz czy awaria usunieta,interesuje sie zakupem Corsy D.POzdrawiam :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
martinuk, a na krzyżaku kolumny kierowniczej luzu nawet minimalnego nie masz?sprawdzisz wykonując szybkie,krótkie ruchy kierownicą lewo-prawo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

jeżeli chodzi o kierownicę to muszę dokładnie to sprawdzić, jedno co jest dziwne to że lekkie skręcenie kierownicy i już skręca, nie wygląda to na luz ale sprawdzę dokładnie ten krzyżak.

być może to jest to , jeżeli nic nie znajdę to pozostanie mi serwis, chociaż serwisuję Partnera i wiem że nie jest to najlepsze wyjście, pozostaje mi tylko nadzieja że trafię na kogoś kompetentnego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

martinuk, problem może tez tkwić w regulacji maglownicy może mieć minimalny luz i autko będzie pływało

 

[ Dodano: Sro Lut 11, 2009 20:27 ]

jeśli problem jest od nowości tzn odkąd ja kupiłeś to może miała wymienianą pompę wspomagania i jej koło jest mniejsze od tego co być powinno a co za tym idzie pompa szybciej pracuje i tłoczy mocniej olej,tak mi się wydaje skoro reaguje na delikatny ruch kierownicy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous

auto kupiłem używkę, więc ...

co do wspomagania to chyba jest elektryczne , o ile się nie mylę, więc pompa nie ma prawa bytu.

 

czy dysponuje ktoś szczegółowym rysunkiem elementów zawartych w układzie kierowniczym corsy D 1.3 cdti, oraz elementy zawieszenia przód i tył.

 

takie coś znalazłem na alledrogo:

http://photos02.allegro.pl/photos/oryginal/552/89/73/552897332

 

to wspomaganie z corsy D

 

[ Dodano: Sro Lut 18, 2009 17:22 ]

jak by co nadal nie mam diagnozy o co kaman w tej corsie

 

[ Dodano: Wto Lut 24, 2009 23:07 ]

powiem wam że nie wiem gdzie szukać pomocy , na razie nadal nie mam koncepcji o co kaman.jak jest sucho to pół biedy , jak trochę śniegu to auto tańczy jak chce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

tez jestem posiadaczem corsy D z 2006i auto poki co prowadzi sie bardzo stabilnie proponowałbym badanie geometrii kół.u mnie jest problem z dziwnymi stukami z okolic tylniego prawego koła(za cholere nie wiadomo co tak poa) i chybe te corsy tak maja z zawieszeniem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Anonymous

Witam

 

Ja kupiłem corse tydzien temu i zauważyłem takie same objawy jeżeli chodzi o "pływanie" samochodu. Generalnie wrażenie jest takie, że samochód jest bardzo stabliny i żadnych luzów nie ma, tylko to dziwne wrażenie =, że leciutko ruszę kierownicą i od razu w lewo,prawo. Nigdy z czymś takim nie miałem do czynienia. Samochód ma 40tys km przebiegu, 2007 rok. Jutro jade ustawić zbieżność.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności