Skocz do zawartości

dziwny dźwięk w silniku omega 2.0,16V,98


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam wszystkich serdecznie.Czy może ktoś mi pomóc?Kupiłem tydz.temu omegę 2.0,16V,98r.Jak sprawdzałem ją przy kupowaniu to było OK wszystko.Teraz wydaje mi się jak jeżdżę i przyśpieszam to słyszę takie jakby klepanie w silniku.Na wolnych obrotach jest to słychać bardzo słabo,głośniej jest jak przyśpieszam,np.z 1 na 2kę.Zmieniłem olej na nowy i jest to samo.Na zewnątrz tak jest tego nie słychać,gorzej w środku.Zawory raczej to nie są,to jakieś inne cykanie.To taki dźwięk jakby silniczek krokowy pracował 10x głośniej,ale to z silnika jest.Jak nie dodaję gazu to normalnie jest wszystko dobrze.Przebieg ma tylko 100 tyś,a te silniki do 400 bez problemu wytrzymują.Przeczytałem całe forum i nic o tym nigdzie nie ma.Wspomnę jeszcze,że jak go odpalę zimnego to głośniej jest to słychać.Z góry dziękuję za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co najwyżej można tylko zgadywać

daj mu wyższe obroty i osłuchaj silnik, z której jego części/strony to słychać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

jak otworzę maskę to się wydaje,że z prawej,i jak dam większe obroty to tak jakby on głośniej chodził,ale w środku to tylko te klepanie lub cykanie słychać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

nie chcę cię straszyć ale jak mi w cordobie klepało a nie cykało z silnika to miałem luźne tłoki ale bez dokładniejszego opisu to tylko zgadywanka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg ma tylko 100 tyś,a te silniki do 400 bez problemu wytrzymują..

ja tez nie chce straszyc,ale moze nalezaloby sie doglebniej przyjrzec temu przebiegowi?moze sie okazac ze Twoj silnik,tą bezproblemową granice przebiegu juz dawno ma za soba.

naturalnie nie twierdze ze tak musi byc,ale wiesz 98 rok i 100tys przebiegu.......

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 tys. przebiegu :wesoly: to jakaś perełka ci się trafiła :wino: . Obstawiam , że przebieg ma niemniej jak 200 tys. Te stukanie może byc spowodowane , że panewki mówią już pa, pa?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Cześć. ja mam vectre 1999 z domniemanym przebiegiem 165tyś a przed kupnem to na pewno miał więcej. na przebieg to się nie dam nabrać. Zauważyliście że prawie żadne auto używane nie ma przebiegu wyższego niż 170tyś? ;( oczywiście są rarytasy tylko znaleźć taki :?: Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Przepraszam,że odpisuję dziś ale internet mi nie działał.Przebieg ma od nowości udokumentowany.Wszystko jak nowe wygląda.Ale się gdzieś doczytałem,że jak ktoś lał zły olej to popychacze nawet po 50 tyś mogą paść.Musiał naprawdę ktoś nie dbać,bo wczoraj łączniki stab.zmieniłem.Były chyba od nowości te same.Dzięki za każdą pomoc.W czwartek jadę do Opla,ciekawe co oni powiedzą.Ale pewnie kolega ma rację,że to panewki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

witam ja też bym mówił ze to panewki bys mósiał zmierzyc cisńenie oleju jak jest słabe to i zawory tez będze sł€chac pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności