Skocz do zawartości

Porada w sprawię ubezpieczenia auta.


Gość xMASLAKx

Rekomendowane odpowiedzi

Gość xMASLAKx

Witam. Mam takie pytanie. Nabyłem autko jakiś czas temu. Nom i kupiłem je od człowieka który miał już zawartą umowę z link4. Ja w ciągu 1miesiąca od zakupu nie napisałem wypowiedzenia nom i naliczyli składki wedle mnie (prawko mniej niż rok, zero zniżek, zwyżki za młody wiek kierowcy) 100 1865,84 zł. Wpłaciłem jedną ratę, drugą mam wpłacić do 21.04.2009. Teraz moje pytanie czy jeśli np sprzedał bym auto do 21.04.2009 czy nie muszę wpłacać tej drugiej raty z racji tego, że auto zmieniło nabywcę? Czy tak czy inaczej druga rata mnie nie ominie? Jak nabywałem auto to nie miałem kontaktu z ojcem, a teraz już tak i myślałem by zrobić to tak, że "sprzedam" mu auto i wtedy zarejestrowane by było na niego i ubezpieczenie na niego bo on ma wszystkie możliwe zniżki. Kwestia tego ubezpieczenia dla mnie to strasznie zagmatwana sprawa. Proszę o wszelakie sugestie, przemyślenia, doświadczenia. Za wszelką pomoc z góry dziękuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

jezeli sprzedasz auto i wypowiesz umowe z L4 (z umowa kupna-sprzedazy w reku) to ubezpieczenie z automatu idzie na nabywce .. i on albo wypowie umowe natychmiast (i ubezpieczy sie gdzies taniej) albo bedzie kontynuowal i musi zaplacic ta druga rate

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Zadzwoń sobie do link 4 i sie dowiesz, nie wiem jak to jest u nich z tymi składkami i czy czasem nie musisz zapłacić drugiej raty, a drogo u nich jest. mi wyliczyli oc na 499 złotych przy pełnych zniżkach, a u konkurencji płacę 250

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość xMASLAKx

Nom u mnie sytuacja miała się tak, że nabyłem auto od człowieka i miało być tak, że za auto płacę mu 700zł i opłacam ratę ubezpieczenia 200zł i jeżdżę na niej pól roku. Na co po miesiącu czasu przysyłają mi pismo z L4 że nie wypowiedziałem się i teraz muszę do nich zadzwonić i oni naliczą składki wedle mnie. Koleś miał maksymalne zniżki ja same zwyżki to mi policzyli ale mój tato też ma maxymalne zniżki. Ok dzięki za dotychczasowe odpowiedzi. Pytam bo nie chcę się wpakować, że np sprzedam autko tacie zapłacimy za rejestracje i on opłaci ubezpieczenie do końca a mi każą jeszcze zapłacić swoją drugą ratę. Bo jeśli tak będzie to nawet nic nie będę robił.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jeśli sprzedasz auto w okresie krótszym niż pół roku od zakupu to będziesz musiał zapłacić dodatkowy podatek za handel samochodami. Najlepiej sporządzić umowę darowizny i przekazać część samochodu na ojca. Wtedy trzeba będzie dopisać w dowodzie rejestracyjnym współwłaściciela(Twojego ojca, robi to wydział komunikacji). Jeśli obaj będziecie właścicielami samochodu to ubezpieczenie będzie miało pełne zniżki takie jak ma ojciec, a z Twojej strony tylko zwyżkę za wiek. Najmniejsza zwyżka za wiek jest w firmie PZMot(10%). Ja za opla vectre silnik 1.6 zapłaciłem w styczniu za cały rok 450zł.

Podsumowując, zawaliłeś trochę sprawę że nie kupiłeś samochodu razem z ojcem:) Jak sprzedasz samochód to nie będziesz musiał płacić drugiej raty ale będziesz musiał płacić podatek. Najlepiej zrobić ojca współwłaścicielem i wystąpić o przeliczenie składki w bieżącej firmie a za rok ją zmienić.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość xMASLAKx

Aha czyli co muszę zrobić by podciągnąć ojca jako współwłaściciela? Jak napisać akt darowizny by był prawnie ważny? I co musiał bym zanieść i powiedzieć w Urzędzie miasta? Jakieś linki do stron z wzorem aktu darowizny czy coś takiego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wpisz na googlach "umowa darowizny połowy samochodu" i tam Ci wyskoczy mnóstwo rzeczy. Gdzieś na pewno znajdziesz umowę.

Z taką umową trzeba iść do urzędu skarbowego i potem do wydziału komunikacji. No niestety to będzie kosztowało(nie wiem dokładnie ile, ale nie aż tak dużo), jednak biorąc pod uwagę koszty ubezpieczenia jeśli samochód będzie tylko Twój to na pewno się opłaca.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiem nawet czy nie moze isc z tym bezposrednio do wydzialu komunikacji... w kazdym razie drugiej raty jesli sprzedasz to nie musisz placic. ale placisz podatek (nie orientuje sie jaka kwota).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności