Skocz do zawartości

Porada w sprawię ubezpieczenia auta.


Gość xMASLAKx

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

podatek to 2% od wartosci.

 

a co do zwyzek za wiek, to chyba wlasnie w linku jest najlepiej, bo oni jako jedyni zreszta nie naliczaja zwyzki jesli skonczyles 24 lata, inni przedluzyli to o rok...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Troszkę się wetnę,ale nie wiem czy wiecie,ale jest też takie coś jak podatek od darowizny i wynosi on coś około 10%.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ale ten podatek nie obejmuje najbliższych członków rodziny, chyba że coś się zmieniło.

Polecam przeczytać http://darowizny.wieszjak.pl/podatek-od-darowizn/80295,Kiedy-najblizsza-rodzina-nie-zaplaci-podatku-od-darowizny.html Płaci się tylko za rejestrację umowy. A te 2% wartości samochodu to dotyczy kupującego samochód. Sprzedający płaci natomiast 19% podatku i musi to uwzględnić w odpowiednich drukach podatkowych PIT. Polecam przeczytać http://www.infor.pl/podatki/poradniki/206,1142,Jak-opodatkowac-auto-i-mieszkanie.html i nie wypowiadać się jeśli ktoś nie wie o co chodzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jest auto sprzedać i wtedy nie musisz już płacić drugiej raty za ubezpieczenie. Zaraz po sprzedaży wysyłasz im kopię umowy sprzedaży i masz spokój.Jeżeli chodzi o sprzedaż przed uplywem pół roku to nie musisz się przejmować bo za auto poniżej 1000 zł wartości nie ma podatku od wzbogacenia.To jest najlepsze wyjście napisać umowę sprzedaży i przerejestrować na ojca.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość xMASLAKx

Aha czyli robię tak, że "sprzedaje" auto tacie i rejestruję na niego. Co do zniżek nie zależy mi tak na nich na razie. Bo chodzi o to, że teraz po prostu nie jestem w stanie zapłacić drugich 800zł gdzie za samochód zapłaciłem 900zł. Jeśli sprzedam ojcu auto za 900zł to ani on ani ja nie będziemy musieli płacić żadnych podatków?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ojciec jak kupi samochód to będzie musiał zapłacić 2% od wartości samochodu(nie od kwoty w umowie tylko od cennika w urzędzie skarbowym). Poza tym będzie musiał wyrobić nowy dowód rejestracyjny - 80zł. Jednak na pewno nie będziesz musiał płacić drugiej raty ubezpieczenia(tylko musicie pamiętać żeby wypowiedzieć umowę w ciągu 30dni od sprzedaży/zakupu) Jak zrobisz umowę darowizny to zapłacisz tylko te 20 czy 30zł. Prawdopodobnie nie trzeba będzie wyrabiać nowego dowodu tylko dopiszą w nim współwłaściciela. Jeśli wybierzesz takie rozwiązanie to najlepiej zadzwoń wcześniej do firmy ubezpieczeniowej żeby się upewnić czy przeliczą Ci drugą ratę na nowych warunkach. Z tego co wiem to nie powinno to stanowić problemu zawsze jednak lepiej się upewnić. Wiadomo, że z firmami ubezpieczeniowymi to nigdy nic nie wiadomo :wino: Masz w tym wątku przedstawione chyba wszystkie możliwości, więc przemyśl sprawę i powodzenia:)

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ale nieoniecznie musisz rozwiazac umowe. Jak juz sprzedaz, darujesz ojcu samochod to masz mozliwosc zmiany ubezpieczyciela w terminie 30 dni od daty zakupu. Jesli to zrobisz to nowy naliczy Ci stawki za ojca, a jesli tego nie zrobisz to stare TU dokona tzw rekalkulacji skladki tzn przeliczy ojca znizki na to co zaproponowal Tobie i zweryfikuje to, przysylajac nową polie, wiec luz, jesli nawet zapomnisz to nic sie nie stanie......bo i tak bedziesz mial nowe ceny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na TU trzeba w kazym razie uwazac... mi przyszlo miesiac temu zawiadomienie o zaplate drugiej raty ubezpieczenia za auto ktore sprzedalem poltorej roku temu i o nim zapomialem... najlepsze jest ze nie moge umowy kupna-sprzedazy znalesc :wino: ale babka w moim wydziale sama potwierdzila ze sprzedalem (bylem charakterystycznym klientem :wino: ) wiec nie wiem jak to teraz wyjdzie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kolega xMASLAKx ma w tym wątku przedstawione chyba wszystkie możliwości i raczej dokładnie wyjaśnione więc trzeba tylko podjąć decyzję. A rada na przyszłość taka, że z ubezpieczeniami trzeba uważać i pilnować tych spraw żeby przypadkiem nie zapłacić 4 razy więcej niż to konieczne :wino:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności