Skocz do zawartości

Wspomaganie


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam

 

 

 

 

Witam!!! Chciałem zapytać o wspomaganie w Zafirce 1,8 benzyna raz jest raz nie ma. wspomaganie jest elektryczne. proszę o jakąś pomoc ?

 

 

 

:beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zapytać o wspomaganie w Zafirce 1,8 benzyna raz jest raz nie ma

Wspomaganie jest elektro-hydrauliczne.

Ja bym zaczął od sprawdzenia oleju w zbiorniczku

czy ma właściwy poziom, może dlatego są zaniki

wspomagania bo pompa ma słabe ciśnienie :beer:

Następnie sprawdził bym napięcie na akumulatorze

podczas odpalania oraz podczas pracy silnika,

wykluczy to awarię alternatora.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Chciałem zapytać o wspomaganie w Zafirce 1,8 benzyna raz jest raz nie ma

Wspomaganie jest elektro-hydrauliczne.

Ja bym zaczął od sprawdzenia oleju w zbiorniczku

czy ma właściwy poziom, może dlatego są zaniki

wspomagania bo pompa ma słabe ciśnienie ???

Następnie sprawdził bym napięcie na akumulatorze

podczas odpalania oraz podczas pracy silnika,

wykluczy to awarię alternatora.

W zbiorniczku jest właściwy poziom akumulator podaje db napięcie co jeszcze chyba pozostaje wymiana :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sarna, ja powiem szczerze że uważam że wina leży w elektryce, a dokładniej w alternatorze a jeszcze dokładniej to w regulatorze napięcia.

Powinieneś sprawdzić napięcie ładowania przy pracującym silniku podłączając miernik do biegunów akumulatora. Wynik powinien zawrzeć się w przedziale 14,3-14,7 V i być taki sam po zmierzeniu ładowania na zaciskach alternatora.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

Jak poczytałem trochę postów w podobnym temacie, to prawie mam pewność, że u mnie winna jest elektryka, a dokładniej alternator.

Może jednak ktoś potwierdzi.

Od jakiegoś czasu regularnie mruga mi wszystko co świeci - od deski rozdzielczej po reflektory. Nie gaśnie, ale przy niższych obrotach wyraźnie światło "drży". Byłem już u mechanika, który twierdzi, że u mnie jest alternator Hitachi i one tam miewają, a naprawa od 2 stówek w górę.

Jeżdżę tak chwilę organizując czas i kasą, ale dziś jak mi w trasie wyłączyło się wspomaganie - zdębiałem. Na poboczu stając nie znalazłem zbiorniczka płynu (już się doczytałem gdzie jest), a po ponownym uruchomieniu wspomaganie działało. Po jakimś czasie znowu się wyłączyło i tak jeszcze raz.

Myślałem o awarii tego układu, ale tu wychodzi, że przyczyną mogą być braki w ładowaniu. Dobrze kojarzę...? :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o awarii tego układu, ale tu wychodzi, że przyczyną mogą być braki w ładowaniu. Dobrze kojarzę...?

bardziej bym obstawial na zbyt niskie ladowanie (niskie napiecie) czy to sie stalo w trakcie jazdy czy na wolnych obrotach?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

myślę że należy sprawdzić napięcie ładowania

jak się nie mylę powinno wynosić 14V z groszem

no i sprawa zbiorniczka czy jest olej i ile

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
czy to sie stalo w trakcie jazdy czy na wolnych obrotach?

W trakcie równej jazdy przy prędkości blisko setki, czyli przy obrotach wyższych niż jałowe, ale znowu nie wyśrubowanych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość analyzer64

Według mnie to będzie alternator, może to być wina regulatora napięcia tak jak ktoś już tu napisał.

 

Oczywiście nie zaszkodzi sprawdzić poziom oleju w zbiorniczku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności